SOS Yaklaşımı, Yeme Bozuklukları
Kargo Bedava

Ailelere yönelik SOS Beslenme Yaklaşımı Eğitimi

Stokta Yok
İlk yorumu sen yaz
Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.

Sos Beslenme Yaklaşımı, özellikle 6 ay ve 5 yaş arası çocukların erken tanılanması üzerine yoğunlaşan ve çocuklardaki (0-18 yaş aralığı) beslenme ve büyüme sorunlarının değerlendirilmesi ve terapisi için geliştirilmiş disiplinlerarası bir yaklaşımdır. SOS içerisinde beslenme ve büyüme sorunları olan çocukların değerlendirilip etkin şekilde yönlendirilebilmeleri için duruş, duyu, motor, davranış/öğrenme, sağlık ve beslenme ile ilgili her konu derinlemesine ve bütünleşik bir anlayışla ele alınır.

 

Ailelere yönelik sos beslenme yaklaşımı eğitimi videosu, ebeveynlere ve çocuğa bakmakla yükümlü kişilere beslenme / yemenin ne kadar karmaşık olduğu, çocukların neden yemek yemekte zorlanabileceği ve çocukların daha iyi yemelerine nasıl yardımcı olabileceklerine dair giriş niteliğinde bir bakış açısı sunar.

 

Bu eğitim yemek yemek için gerekli temel becerileri ebeveynlere ve çocuğa bakmakla yükümlü kişilere öğretecektir. Pratik stratejileri tartışmanın sonucu olarak, ebeveynlerin çocuklarının yiyecekle ömür boyu sağlıklı bir ilişki kurmayı öğrenmelerine yardımcı olacaktır. Bu eğitim, küçük çocuklarda sıklıkla görülen yaygın beslenme sorunlarını,  Yemek Seçenlerin sahip olabileceği güçlükleri ve Beslenme Sorunluların  zorluklarını ele alacaktır.

 

 

 

 

 

 

Dr. Kay A. Toomey, PhD
Pediatrik Psikolog, Toomey & Associates, Inc. Başkanı

 

Yaklaşık 30 yıldır, yeme sorunları olan çocuklarla çalışan bir Pediyatri Psikoloğudur. SOS yaklaşımını, beslenme sorunları olan çocukların değerlendirilmesi ve tedavisinde kullanılmak üzere aile merkezli bir program olarak geliştirmiş.   Bu yaklaşımın kullanılmasını yaygınlaştırmak için hem ulusal hem de uluslararası etkinliklerde konuşmalar yapmaktadır. Aynı zamanda Gerber Products şirketinde danışman olarak görev almaktadır. Kendisinin, hem The Children’s Hospital Denver Pediatrik Oral Beslenme Kliniğinin hem de Rose Medical Center Pediyatrik Beslenme Merkezinin kurulmasına önemli katkıları olmuştur. Kendi işini kurmadan önce Rose Medical Center’da Pediatrik Terapi Hizmetleri Bölümüne eş-başkanlık etmiştir. Toomey & Associates Inc. Beslenme Kliniğinde 6 yıl ve STAR enstitüsü SOS Beslenme Çözümleri biriminde de 8 yıl boyunca klinik yöneticisi görevini yürütmüştür.  Şu anda Toomey & Associates Inc. Başkanı ve de STAR Enstitüsü Beslenme Kliniği için Klinik Danışman olarak görevlerini sürdürmektedir. 

 

 

DİKKAT:

 

  1. Bu konferans, SOS Approach to Feeding ve DİLGEM işbirliğiyle organize edilmektedir.
  2. Belgelendirme: Konferans sonunda katılımcılara SOS Approach to Feeding ve DİLGEM onaylı KATILIMCI SERTİFİKASI verilecektir. 
  3. Eğitim Türkçe altyazılı video kaydı olarak sunulacaktır.
  4. Tüm katılımcılara ders notları ve çıktılar eğitimden sonra mail yolu ile gönderilecektir. 
  5. Kontenjan sınırlıdır.
  6. Eğitimden önce ZOOM programını bu linkten test edebilirsiniz; www.zoom.us/test
  7. Katılımcıların satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra aşağıda yer alan linke tıklayarak eğitim platformuna kayıt yapmaları gerekmektedir. Satın alma işlemini gerçekleştiren ve aşağıda yer alan linke tıklayarak kayıt yapan katılımcılara, mail yolu ile kişiye özel eğitime katılım linki gönderilecektir.

 

 

 

Bu ürün için henüz herhangi bir yorum yazılmamış.
Yorum Yazın
Oy Ver : Kötü             İyi
Yorum Ekle

Bu site Dayneks E-Ticaret Tarafından Hazırlanmıştır.