Cadı kazanı oyunu / f / sesi alıştırmaları

Cadı Kazanı Oyunu / f / Sesi Alıştırmaları

Kayıt linki açıklamalar bölümündedir.

Sepete Ekle
Ali Yazıcı | Oy5
14 Ekim 2019
kullanışlı ve gayet güzel bir oyun

Cadı Kazanı Oyunu /f/ Sesi Alıştırmaları

Karga Kiki, gizlice Küçük Cadının Cadı kitabına bakarak sihir yapmıştır. Fakat iyi okuyamadığı için sesleri birbirine karıştırmıştır. Ayrıca kafiyeleri de bilmemektedir. Bu yüzden Cadı mutfağında her şey birbirine karışmıştır. Karga Kiki, bunun bir daha olmaması için kafiyeleri, heceleri ve sesleri öğrenmek istemektedir. Ona yardım edebilir miyiz?
 

Terapide kullanım alanları:

- Artikülasyon ve Fonolojik Bozukluklar
- Disleksi
- Kekemelik tedavisi
 

Toplam 55 karttan oluşan bu oyun /r/ sesi konusunda artikülasyon bozukluğu olan bireylere artikülasyon terapisi yapmak amacıyla geliştirilmiştir. Bu kartlardan 30 tanesi /r/ sesi içeren görsellerden oluşmaktadır ve bu kartlarda /r/ sesi, sözcük başında, ortasında ve sonunda yer almaktadır. Ayrıca oyunun içerisinde 22 tane metin kartı (Cadı Kartı) bulunmaktadır. /r/ sesi metin kartları yardımıyla, ses, hece, sözcük, cümle ve metin boyutlarında çalışmalar yapılabilir. Zorluk derecesi bireyin ihtiyacına göre uyarlanabilir ve zamanla yükseltilebilir. Cümle kartlarıyla oynama seviyesine gelen bireyler için birçok örnekli alıştırma mevcuttur. Oyunun içinde Karga Kiki ile kafiye oluşturma, kelime türetme ve komik tekerleme söyleme gibi eğlenceli alıştırmalar yer almaktadır.

Hedefler

- Heceleri öğrenmek
- Kafiyeleri öğrenmek
- Sesleri öğrenmek
- Sesletim aliştırması yapmak
- Fonolojik farkındalık kazanmak
- Artikülasyon bozukluklarını tedavi etmek
- Okumayı geliştirmek
- Akıcı konuşma

Yaş

4-99 Yaş

Oyuncu Sayısı

2-4 Oyuncu

Oyuncu Süresi

35-40 Dakika

İçindekiler

Türkçe Kullanma kılavuzu Oyun tabanı 4 adet Cadı Oyun Figürü Cadı oyun figürleri için 4 adet ayaklık 33 adet resim kartı 20 adet soru kartı Fare maketi Üçlü zar (Cadı Kazanı Kafiyeler, Heceler ve Sesler Oyununa ek olarak sesletim çalışmalarında kullanılır.)

 
Ali Yazıcı | Oy5
14 Ekim 2019
kullanışlı ve gayet güzel bir oyun
Yorum Yazın
Oy Ver : Kötü             İyi
Yorum Ekle

Bu site Dayneks E-Ticaret Tarafından Hazırlanmıştır.