DİSLEKSİ: Yanlış Bilinenler, Gerçekler ve Müdahale
Kargo Bedava

DİSLEKSİ: Yanlış Bilinenler, Gerçekler ve Müdahale

Sepete Ekle
İlk yorumu sen yaz
Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.

 

 

Program İçeriği:

 

Disleksinin yaygınlığının, genel nüfusun yüzde 20’sine denk geldiği tahmin ediliyor. Bu seminerde, disleksi tanıtılacak ve disleksinin temelinde yatan dil öğeleri incelenecektir.   Katılımcılar, hem disleksiyle ilgili birçok efsane ve gerçeği hem de bu tip öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler için ne tür terapilerin önerildiğini öğrenecekler. 

 

 Öğrenme Çıktıları:  

 

 • Disleksiyi ve bu güçlüğü çevreleyen en yaygın efsaneleri tanımlar.
 • Erken okumanın belli başlı dil öğelerini ve bu öğelerin disleksik bireylerde nasıl farklılıklar gösterdiğini inceler.
 • Başarı farklarının nasıl oluştuğunu ve okul sistemlerinin bu özgün öğrenme ihtiyaçlarına nasıl daha iyi yanıt vereceğini öğrenir. 
 • Çoklu-duyusal, yapılandırılmış okuryazarlığı ve bu yaklaşımın neden Uluslararası Disleksi Derneği tarafından önerildiğini tanımlar. 
 • Öğrencilerin çabuk kazanım sağlamalarını engelleyen kimi genel hataları açıklar.

 

 

 

 

Marianne M. Nice, M.S CCC-SLP
ASHA Board Certified Fluency Specialist

 

Marianne Nice, 20 yıldan uzun süre anaokulundan lise sona kadar yaş gruplarıyla çalışma deneyime sahip bir dil ve konuşma pataloğu ve okuma uzmanıdır. Annesinin disleksik olması nedeniyle Marianne, disleksi ve ilgili okuma yazma bozukluklarının tanı ve tedavisinde uzmanlaşmıştır. Hem yerel hem ulusal olarak okul sistemlerine düzenli bir şekilde mesleki gelişim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Marianne, New Hampshire Üniversitesi’nin Dil ve Konuşma Patolojisi programında misafir öğretim üyesi olarak, dil ve okuma bozuklukları dersleri vermiştir. Kendisi ASHA (Amerikan Konuşma-Dil-İşitme Derneği) Ulusal Kongresi’nde sekiz kez konuşma yapmış ve yakın dönemde yapılmış olan 2019 Uluslararası Disleksi Derneği’nin Ulusal Kongresi’nde de bilgilerini paylaşmıştır. Marianne, yine kendisi gibi öğretmen olan eşiyle ve iki çocuğuyla Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamaktadır.

 

DİKKAT:

 1. Bu seminer ASHA Sertifikalı Marianne M. Nice, M.S CCC-SLP ve DİLGEM işbirliğiyle organize edilmektedir.
 2. Belgelendirme: Eğitim sonunda katılımcılara DİLGEM onaylı ve Marianne M. Nice, M.S CCC-SLP  imzalı KATILIM SERTİFİKASI verlecektir. 
 3. Eğitim Dili: Eğitim dili İngilizce olup İngilizce bilmeyen katılımcılar için anında çeviri hizmeti verilecektir.
 4. Hedef Kitle: Disleksi bireylerle çalışan ya da çalışacak olan tüm uzmanlık alanlarından mezun ve öğrenciler katılabilir.
 5. Kontenjan: 40 kişi ile sınırlıdır.
 6. Eğitimden önce ZOOM programını bu linkten test edebilirsiniz; www.zoom.us/test
 7. Önemli Not; Katılımcıların satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra aşağıda yer alan linke tıklayarak eğitim platformuna kayıt yapmaları gerekmektedir. Satın alma işlemini gerçekleştiren ve aşağıda yer alan linke tıklayarak kayıt yapan katılımcılara, mail yolu ile kişiye özel eğitime katılım linki gönderilecektir.

 

 

Bu ürün için henüz herhangi bir yorum yazılmamış.
Yorum Yazın
Oy Ver : Kötü             İyi
Yorum Ekle

Bu site Dayneks E-Ticaret Tarafından Hazırlanmıştır.