Erken Çocuklukta Duyusal Stratejiler
Kargo Bedava

Erken Çocuklukta Duyusal Stratejiler

Sepete Ekle
İlk yorumu sen yaz
Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.

 

Bu webinar, çocuğun günlük rutini içinde ve doğal ortamında faaliyette bulunması amacıyla yeteneklerini geliştiren pratik duyusal temelli stratejiler içermektedir. Erken Çocukluk Dönemi için Eğitim Araçları Eğitimi, sinir sistemi zorlanan (Örneğin; duyusal işleme bozukluğu, otizm spektrum bozukluğu veya öğrenme bozukluğu) erken çocukluk dönemi yaş grubu için duyusal deneyimleri zenginleştiren çeşitli duyu koruyucu eğitim araçları sunmaktadır. Bununla beraber, bu stratejileri kullanmak tüm (hatta nörotipikler de dahil) erken çocukluk dönemi yaş grubundakilerin ideal gelişimini destekleyecektir. Duyusal bütünleme ve duyusal işlemeleme hakkındaki güncel bilimsel araştırmalar hakkında bilgi verilecektir. Farklı tiplerdeki duyusal işlemleme bozukluklarının özellikleri tanımlanacaktır.

 

Bu duyusal eğitim araçlarını çocuğun günlük rutininde evin içinde, bakım merkezinde, erken müdahale programında veya anaokullarında kullanabilirsiniz.

 

Size “Bu eğitim içeriği duyumsal mı davranış mı?” diye sorulursa cevap olarak şöyle yeniden çerçeveleyebilirsiniz “Bu eğitimde davranışa iten duyusal konular var mı?”. Konular Busy Bees, Fumbling Tots ve dahasını içeriyor. Tedavi videoları ve vaka çalışmaları da paylaşılacaktır.  Eğitimde rahat giyinin ve hareket etmenin dikkati nasıl toparladığını görmeye hazır olun!

 

HEDEFLER;

 

Katılımcılar;

 • Duyusal Bütünleme Teorisini kavrayıp anlatabilecek
 • Duyusal Bütünleme Bozukluğunun özelliklerini tanımlayabilecek.
 • Erken çocukluk dönemi yaş grubundakileri destekleyici pratik duyusal temelli stratejileri öğrenecek.
 • “Duyu koruyucu” aktiviteleri günlük hayatın içine nasıl dahil edeceğini öğrenecek.

 

Hedef Kitle:

 

Ergoterapistler, Fizyoterapistler, Konuşma ve Dil Terapistleri, Çocuk Gelişimi Uzmanları,  Öğretmenler, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Program Yöneticilerinin katılması beklenmektedir. Eğitimci bahsedeceği konuları katılımcılara seviyelerine göre başlangıç veya orta düzey şeklinde konuyu aktaracaktır. İleri seviyedeki katılımcılar konuları gözden geçirmekten ve aktivitelerden faydalanmış olacaklardır.

 

PROGRAM: 

 

İLK GÜN:

 

8:00  – 9:00     Duyusal Bütünleme ve Duyusal İşlemleme

9:00  – 10:00   Terminolojide ve Bilimsel Araştırmalarda Güncellemeler

10:00  – 11:00  Duyusal İşlemleme Bozukluğu Alt Tipleri ve Modellerinin Özellikleri ( Vaka Çalışmaları ve Doğal Ortamda Duyusal Temelli Rutinler)

 

 

PROGRAM 

2. GÜN:

 

8:00  – 10:00   Duyusal İşlemleme Bozukluğu ve Modellerinin Özellikleri - Devamı (Vaka çalışmaları ve Doğal Ortamda Duyu Temelli Rutinler Dahil)

10:30  – 11:00 Özet - Soru & Cevap

 

 

 

Susan Swindeman OTR/L

 

Susan Swindeman OTR/L kayıtlı bir ergoterapist ve Indiana’da bulunan Wee Care Therapy’nin kurucusu ve sahibidir. Susan Chicago’daki Illinois Üniversitesi’nden 1984 yılında mezun olduğundan beri pediatrik ergoterapist olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Duyu Bütünleme ve Uygulama Testi (SIPT) yönetim ve yorumlama sertifikasına sahiptir ve nörogelişimsel tedavi alanında eğitim almıştır.

 

Interaktif Metronom sertifikasına da sahiptir. Susan duyusal bütünleme bozukluğu olan çocukların belirlenmesi ve tedavisi alanındaki çalışmalarıyla tanınmış birisidir. Duyusal Bütünleme Bozukluğu Vakfı’nda fakülte başkanıdır.

 

 

 

Maureen Kane -Wineland PhD, OT/L

 

Maureen Kane -Wineland PhD, OT/L Ohio’daki Rehab Dynamics’in kurucu ortaklarındandır. Maureen 30 yıldır çeşitli içeriklerde erken dönem çocukluk ile ilgili çalışmaktadır. Duyusal bütünleme ve DIR®/Floortime™ yaklaşımlarını kullanarak hem duyusal bütünleme bozukluğu hem de ilişkili veya bu alana da giren bozukluğu olan çocukların ihtiyaçlarına hitap eden bir uzmanlık alanı geliştirmiştir

Maureen Duyusal Bütünleme ve Uygulama Testi (SIPT) sertifikasına sahiptir ve PLAY Project Home danışmanıdır.

 

Maureen doktora derecesini 2002’de özel eğitim ve eğitim psikolojisi alanında almıştır. Doktorada çalıştığı alan duyusal işlemleme kapasitesi üzerinde doğum öncesi madde maruziyetinin etkisidir. 

 

 

 

Susan Swindeman OTR/L ve Maureen Kane -Wineland PhD, OT/L “Erken Çocukluk Dönemi İçin Eğitim Araçları: Yeni Yürüyen ve Okul Öncesi Dönemlerdeki Çocuklar için Duyusal Temelli Stratejiler” kitabını ve Diana Henry, MS, OTR/L, FAOTA ile birlikte ise “Bebekler için Eğitim Araçları: Ebeveynler, Bakım verenler (bakıcılar), ve Erken Müdahale Uygulayıcıları için Duyusal Temelli Stratejiler” kitabını yazmışlardır. Susan ve Maureen duyusal işlemleme bozukluğu, duyusal bütünleme ve duyusal temelli stratejiler konularında uluslararası düzeyde tanınmış eğitimcilerdir. Kitapları Almanca ve Türkçe’ye çevrilmiştir ayrıca Brezilya dili ve Portekizce dillerine çevrisi tamamlanmak üzeredir.

 

 

 

 

 

DİKKAT:

 

 1. Bu kurs Wee Care Therapy  ve DİLGEM işbirliğiyle organize edilmektedir.
 2. Belgelendirme: Kurs sonunda katılımcılara Wee Care Therapy  ve DİLGEM onaylı ve eğitmenlerce imzalanmış KATILIM SERTİFİKASI verilecektir.
 3. Eğitim Dili: Eğitim dili İngilizce olup İngilizce bilmeyen katılımcılar için anında çeviri hizmeti verilecektir.
 4. Kontenjan sınırlıdır.
 5. Eğitim sırasında kullanılacak olan eğitmenlere ait Erken Çocuklukta Duyusal Stratejiler kitabının Türkçe versiyonu katılımcılara ücretsiz olarak gönderilecektir. 
 6. Eğitimden önce ZOOM programını bu linkten test edebilirsiniz; www.zoom.us/test
 7. Katılımcıların satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra aşağıda yer alan linke tıklayarak eğitim platformuna kayıt yapmaları gerekmektedir. Satın alma işlemini gerçekleştiren ve aşağıda yer alan linke tıklayarak kayıt yapan katılımcılara, mail yolu ile kişiye özel eğitime katılım linki gönderilecektir.

 

 

Bu ürün için henüz herhangi bir yorum yazılmamış.
Yorum Yazın
Oy Ver : Kötü             İyi
Yorum Ekle

Bu site Dayneks E-Ticaret Tarafından Hazırlanmıştır.