Hakkımızda

1998 yılında kurulan DİLGEM, Türkiye’nin ilk Özel Dil ve Konuşma Terapi Merkezi’dir. Zaman içinde çalışma alanlarını genişleten DİLGEM, Dil ve Konuşma Terapisi alanının yanı sıra Özel Eğitim, Psikoloji, Çocuk Gelişimi, Ergoterapi ve Fizyoterapi alanlarına doğru hizmet yelpazesini genişletmiştir. 2014 yılında Köln/Almanya merkezli materyal üreticisi PROLOG ile ortak olan DİLGEM, 2018 yılında DİLGEM Akademi’yi kurmuş ve ABD, Avrupa, Avustralya ve birçok ülkeden partner üniversite, enstitü ve eğitmenler eşliğinde seminerler düzenlemeye başlamıştır.​

DİLGEM Tarihi

DİLGEM logosu bundan yirmi yıl önce işitme engelli bir tasarımcı tarafından tasarlandı. DİLGEM’ in hikayesi, belki eşi işitme engelli olan Graham Bell’inki kadar tutkulu bir serüvene dönüşmedi ama otizm, kekemelik gibi durumlarla baş etmekte zorlanan birey ve ebeveynlerin kaliteli terapi alma isteklerine yanıt vermek üzere başladı. “En iyi terapi için en iyi eğitim ve materyal” mottosuyla önce dünyada alanında öncü isimleri Türkiye’ye davet ederek ülkemizdeki terapistlere son gelişme ve tekniklerin eğitimini getirdik, sonrasında en iyi materyal üreticileri ile çalışarak terapi kalitesini artırdık. Kendi dertlerimize derman olurken başkalarının sıkıntılarını da gidereceğimizin bilincindeydik. İlk günkü istekle yeni eğitim ve materyalleri getiriyor ve üretiyoruz. Bugüne değin emin adımlarla büyürken geçmişle bağımızı koparmadık. Hâlihazırdaki görsellerimizi logomuzu tasarlayan kişinin dizayn etmesinden gurur duyuyoruz.

DİLGEM Akademi

Bizler DİLGEM Akademi olarak kendimizi Türkiye’deki profesyonellerin dünya çapında en güncel araştırmalara ve terapi tekniklerine erişebilmelerine adadık. Bunu sağlamak adına, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, Avustralya, İngiltere, Almanya ve Belçika gibi ülkelerden birçok profesör ve köklü kurum ile yüz yüze ve online programlar organize etmekteyiz. Sıkı sıkıya bağlı olduğumuz kalite anlayışını sürdürmek adına en güncel eğitimleri sizler için kaynağından getiriyoruz. Sizleri, araştırma ve çalışmaların yapıldığı üniversite ve merkezlerle ve tekniğin geliştiricisi olan profesörlerle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Verdiğimiz eğitimlerin sonunda profesyonel donanımınızı artırmanın yanı sıra, uluslararası geçerliliği olan belgelerinizle dünyanın her yerinde uygulama yapabilmenizi sağlıyoruz.

DİLGEM Terapi Birimi

DİLGEM Türkiye’nin ilk özel Dil ve Konuşma Terapisi Merkezi’dir. Oldukça donanımlı uzman kadromuz ve işimize olan bağlılığımızla sizlere en iyi şekilde yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sorunlarınızla başa çıkmanız adına sizlere Dil ve Konuşma Terapisinin yanında Özel Eğitim, Psikolojik Danışmanlık, Ölçme-Değerlendirme, Ergoterapi, Fizyoterapi alanlarından oluşan çok disiplinli bir bakış açısıyla yaklaşıyoruz. Bu anlamda merkezimizde Dil ve Konuşma Terapisti, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, Uzman Klinik Psikolog, Özel Eğitim Uzmanı, Çocuk Gelişimi Uzmanı, Ergoterapist ve Fizyoterapistten oluşan uzman kadromuzla hizmet veriyoruz.

DİLGEM Materyal

DİLGEM olarak alanında uzman ve öncü materyal üreticisi olan Alman PROLOG firmasının Türkiye ortağıyız. PROLOG firması tarafından çocuk gelişimine yönelik olarak üretilen kutu oyunlarını, kartları ve diğer materyalleri Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeye bizzat sunmaktayız. Prolog firmasının yanı sıra Munitoys’a ait akıl-zeka oyunları dahil bir çok uluslararası firmaya ait ürünleri sizlerin kullanımına sunuyoruz.

Dil ve Konuşma Gelişimi Destek Eğitim Seti, DİLGEM Dil atölyesi projesi kapsamında geliştirilmiş akademik bir çalışmadır. Türk diline ve kültürüne uyarladığımız oyunların yanı sıra, DİLGEM’in üretimini kendi yaptığı materyaller de bulunmaktadır.