Konuşan eğlenceli harfler

Konuşan Eğlenceli Harfler

Sepete Ekle
İlk yorumu sen yaz
Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.

EBL Konuşan Eğlenceli Harfler sayesinde görsel hafıza kullanılarak kelimenin eksik harfi öğrenci tarafından tamamlanacak, bu sayede kelime kalıcı olarak öğrenilecektir.  EBL Konuşan Eğlenceli Harfler, İngilizce öğrenmeyi kolaylaştıran yeni ve özgün bir yöntemi içermektedir.

 

Kelimelerin anlamlarını söyleyen değil anlatan kartlar. EBL Konuşan Eğlenceli Harfler kartları kelimeleri anlamak için yeni bir yöntem sunuyor. Yeni kelimeler ezberlemenin ve de İngilizce öğrenmenin keyfine varın.

 

Hedefler

  • Cümle kurma
  • Dil gelişimi
  • Genel bilgi
  • Hayal gücü
  • Kelime dağarcığı

 

Yaş

  • +8

 

Oyuncu Sayısı

  • 2-8 Oyuncu 

 

İçindekiler

  • 64 Adet Oyun Kartı

 

DOĞRU KARTI HEMEN BUL!

Amaç: Dinleme beceresini geliştirmek, İngilizce kelime ve görsel arasında hızlı şekilde bağ kurmak.

 

Yöntem: Özellikle Liselere Giriş Sınavı müfredatına uygun kelimeler seçilmiştir. Seçim yapılırken kelimenin A1-A2 seviyeye uygun olmasının yanı sıra DİLGEM Dil Atölyesi Projesinden de faydalanılmıştır. Böylelikle yaş ve dil seviyesi gözetilerek öncelik verilmesi gereken kelimeler belirlenmiştir.

 

Süre: Katılımcıların dinledikleri cümledeki kelimeyi ve masaya açılan kartı eşleştirmeleri gerekir.Cevap alınamazsa yeni cümleye geçilir. Tam ders/seans aktivitesi olarak kullanılabilir.

 

Uygulama Süreci: Oyuncular bir masanın etrafına toplanırlar. 64 adet kartın yer aldığı desteden 10 kart seçilerek karışık şekilde masaya açılır. Eğitmen kartlardan birisinde yer alan kelimeyi de içeren bir cümle kurar. Örneğin; ‘I went to the shopping centre’. Katılımcılar cümle içerisinde yer alan kelimeyi masa üzerindeki kartların içerisinden bularak hızlı şekilde alacaktır. Örneğimizde ‘shopping’ kelimesini içeren kartı en hızlı alan katılımcı kartın sahibi olacaktır. Bu şekilde en çok kart biriktiren öğrenci oyunu kazanacaktır.

 

Oyunun Sonu: Oyun sonunda en çok karta sahip olan oyuncu oyunu kazanır.

Bu ürün için henüz herhangi bir yorum yazılmamış.
Yorum Yazın
Oy Ver : Kötü             İyi
Yorum Ekle

Bu site Dayneks E-Ticaret Tarafından Hazırlanmıştır.