PROLOG Firmasıyla Ortak Olduk!

PROLOG Firmasıyla Ortak Olduk!
Başta DİLGEM’ den hizmet alan bireyler olmak üzere ülkemizdeki dil ve konuşma sorunu olan tüm bireylerin daha kaliteli hizmet almaları adına Avrupa’nın en büyük DİL ve KONUŞMA TERAPİSİ MATERYALİ Firması olan PROLOG Firması ile Türkiye için % 50 oranında ortak olduk!
Dil ve konuşma terapilerinde terapinin başarıya ulaşabilmesinin ön koşullardan biri de materyaldir. Öyle ki materyal;
1. Anlamın gelişmesi ve anlatım kolaylığı sağlar.
2. Düşüncenin devamlılığını sağlar.
3. Konsantrasyonu arttırır.
4. Öğrencilerin ilgisini çeker.
5. Öğrenmede uyarıcı etki yapar.
6. Öğrenmeyi güçlendirir.
7. Öğrenmeyi kalıcı hale getirir.
8. Öğretim süreçlerini güçlendirir ve etkin kılar.
9. Öğretimde zaman kazandırır.
10. Sözcük gelişimine katkı sağlarlar.
11. Terapiyi eğlenceli hale getirip çocuğa daha kolay ulaşmayı sağlar.
12. Verilen bilgiyi somutlaştırıp öğrenmeyi destekler.
Ülkemizde dil ve konuşma terapisi alanında ciddi anlamda materyal eksikliği vardır. Bu eksiklik doğrudan dil ve konuşma terapileri için üretilmiş materyaller yerine okul öncesi eğitim ya da özel eğitim için üretilmiş materyaller aracılığıyla giderilmeye çalışılmaktadır. Okul öncesi eğitim ya da özel eğitim için üretilmiş bir materyal dil ve konuşma terapileri için ne kadar uygun olabilir?

Bu sorudan yola çıkarak ülkemizdeki dil ve konuşma terapisi alanının materyal ihtiyacını karşılamak üzere bu alanda Avrupa’nın en önde gelen firması Köln/Almanya merkezli PROLOG firmasıyla ortak olmuş bulunmaktayız.

Türk Kültürü ve Türkçe Dili için uyarlandıktan sonra Almanya’da üretilmiş PROLOG Firması’nın dil ve konuşma terapilerinde kullanılan ürünleri PROLOG TURKEY markasıyla Türkiye’de!​​