Peabody resim-kelime tanıma testi uygulayıcı yetiştirme kursu
Kargo Bedava

Peabody Resim-Kelime Tanıma Testi Uygulayıcı Yetiştirme Sertifika Programı

Sepete Ekle
İlk yorumu sen yaz
Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.

Peabody Resim-Kelime Tanıma Testi, alıcı dil gelişiminin düzeyini tespit etmek amacıyla uygulanan gelişimsel değerlendirme testidir. 2 – 12 yaş arasındaki çocuklara uygulanmaktadır. Test materyali, örnek maddeler dahil olmak üzere 103 karttan meydana gelmektedir. Her kartta 4 farklı resim yer almaktadır. Testör, çocuktan söylediği kelimeyi anlatan resmi bulup göstermesini istemektedir. Testin puanlaması 0 ve 1 şeklinde yapılmaktadır. Her doğru cevap 1 puan iken her yanlış cevap ise o puandır.

 

Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, özel eğitim ve ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar tarafından sıklıkla uygulanan bir testtir. Sağlıklı ve sağlıksız çocuklara uygulanabilir. Gerek sağlıklı çocuklara alıcı dil gelişim sorunu ile alakalı bozuklukların tanısını (Gecikmiş konuşma bozukluğu, dil bozuklukları, konuşma bozuklukları gibi) koymak amacıyla dar kelime haznesi, aşırı anksiyete gibi durumlarda da ayırıcı tanı amacıyla bu test kullanılmaktadır. Halihazırda Özgül Öğrenme Güçlüğü, Otizm Spektrum Bozukluğu, Zeka geriliği veya düşüklüğü gibi nörogelişimsel bozukluk tanısı olan çocuklara özel eğitim vermeden veya terapiye almadan önce çocuk hakkında ayrıntılı bilgi edinmek amacıyla da kullanılabilmektedir. Bu testin eğitimini psikolojik danışmanlar, psikologlar, özel eğitim uzmanları veya özel eğitim öğretmenleri, dil konuşma terapistleri veya patologları, odyologlar, ergoterapistler ve bu bölümlerin öğrencileri alabilir.

 

 

 

 

Beril Zeynep HACIOSMAN
Uzman Klinik Psikolog

 

1990 yılında İstanbulda dünyaya geldim. İlköğretim ve lise eğitimimi Özel Taş Koleji ve Özel Elit Gençler Kolejinde tamamladım. İstanbul Aydın Üniversitesinde lisans eğitimimi tamamladıktan sonra uzmanlığımı klinik psikoloji alanında yaptım. Halen Doğuş Üniversitesi, Klinik Psikoloji Doktora programında eğitim görmeye devam etmekteyim. On yıldan fazla bir süre zarfında çeşitli mesleki eğitimler aldım. Tanılamada uzmanlaşmak adına süper vizyonlu test eğitimleri, psikoterapide uzmanlaşmak adına ise Dinamik Psikoterapi, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikoterapi ve Oyun Terapisi eğitimleri aldım. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinin psikoz servisinde eğitim gördüm. Daha önce İç Gözlem Psikiyatrik ve Psikolojik Danışma Merkezinin yöneticiliğini yaptım. Şimdi ise kurucu üyesi olduğum Psikoterapi ve Psikoloji Uygulamaları Enstitüsünde eğitimsel ve bilimsel araştırmalarımı yürütmekte, çeşitli özel merkezlerde tanılama uzmanı ve terapist olarak görev yapmaktayım. Özgül Öğrenme Güçlüğünün (diğer adıyla disleksinin) tanısında kullanılan yeni nesil bir test olan ve yakın zamanda ülkemizde de kullanılmaya başlanmış olan TILLS TESTİ'nin baş eğitmeni ve uygulayıcısıyım. Hafta sonları meslek içi eğitimler vermekte, psikologlar, psikolojik danışmanlar ve özel eğitim uzmanları başta olmak üzere birçok meslek mensubuna yönelik mesleki yeterlilik eğitimleri düzenlemekteyim. Bu zamana kadar yayınlanmış 4 bilimsel makalem, 2 kitap bölümüm, 2 kongre bildirgem bulunmaktadır. Otizm Spektrum Bozukluğunun tanısında kullanılan PEP-3 Testinin geçerlilik ve güvenirlik çalışması şu an üzerinde çalıştığım birkaç projeden biridir.

 

DİKKAT!

  1. Bu eğitim Psikoterapi ve Psikoloji Uygulamaları Enstitüsü ile DİLGEM işbirliğiyle organize edilmektedir. 
  2. Bu eğitim; Anlatım, Rol-Playing Çalışmalarıyla Uygulama, Puanlama, Yorumlama, Raporlanma şeklinde yapılacaktır.
  3. Eğitim sonunda hedef, katılımcıların hepsinin hangi vakada bu testi uygulayacağına karar verebilmesi; Testi Uygulayabilmesi, Puanlayabilmesi, Yorumlayabilmesi ve Test Raporu yazabilmesi olup TAM ÖĞRENME’ dir.
  4. Katılımcılara eğitmen tarafından sınırsız süre ile birebir süper vizyon hakkı tanınacaktır.
  5. Eğitimden önce ZOOM programını bu linkten test edebilirsiniz; www.zoom.us/test
  6. Hedef Kitle: Psikolog, Okul Öncesi Öğretmeni, Anaokulu Öğretmeni, Çocuk Gelişimi Uzmanı, Özel Eğitim Öğretmeni, Dil ve Konuşma Terapisti, Ergoterapist, Sınıf Öğretmeni, Odyolog ve bu alanlarda okuyan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri
  7. Belgelendirme: Bu eğitime katılan ve  süpervizyon aşamasını başarı ile tamamlayan katılımcılara Psikoterapi ve Psikoloji Uygulamaları Enstitüsü ile DİLGEM onaylı ve imzalı UYGULAYICI SERTİFİKA  verilecektir.
  8. Bu testin materyalleri katılımcılara mail ortamında ücretsiz olarak sunulacaktır. Ayrıca katılımcılara eğitim sırasında kullanılacak power point vb. sunum dosyaları ile eğitim materyalleri ücretsiz olarak verilecektir.
  9. Önemli Not; Katılımcıların satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra aşağıda yer alan linke tıklayarak eğitim platformuna kayıt yapmaları gerekmektedir. Satın alma işlemini gerçekleştiren ve aşağıda yer alan linke tıklayarak kayıt yapan katılımcılara, mail yolu ile kişiye özel eğitime katılım linki gönderilecektir.

 

 

 

Bu ürün için henüz herhangi bir yorum yazılmamış.
Yorum Yazın
Oy Ver : Kötü             İyi
Yorum Ekle

Bu site Dayneks E-Ticaret Tarafından Hazırlanmıştır.