Ailelere yönelik SOS Beslenme Yaklaşımı Eğitimi

  • Dr. Kay Toomey
  • KATILIM BELGESİ
  • tr
  • Video Seminerler
  • Bu seminere 7 gün erişebilirsiniz

Paylaş Paylaş

# Tarih İçerik Süre
1Ailelere Yönelik SOS Beslenme Yaklaşımı180dk

Ebeveyn/Bakıcı Atölyesi videosu, Ebeveynlere ve Bakıcılara besleme/yemenin ne kadar karmaşık olduğu, çocukların neden yemek yemekte zorlanabileceği ve çocukların daha iyi yemelerine nasıl yardımcı olunabileceği hakkında giriş niteliğinde bir bakış sunar.

Çocuğunuz yemek yemeyi reddediyor mu? Endişelenmeyin, bu normal bir durumdur ve birçok ebeveyn için yaygın bir sorundur. Ancak, çocukların yemek yeme konusunda zorluk yaşaması, aileler için stresli bir deneyim olabilir. Neyse ki, SOS Yaklaşımı ile yemek atölyesi, çocuğunuzun yeme alışkanlıklarını anlamak ve geliştirmek için size rehberlik etmek için burada.

Bu ebeveyn atölyesinde, çocuğunuzun yemek yemeyi reddetme nedenlerini anlamanıza yardımcı olacak bilgileri öğreneceksiniz. Ayrıca, çocuğunuzun yeme davranışlarını nasıl değerlendireceğinizi, yeme ortamını nasıl düzenleyeceğinizi ve çocuğunuzun yemek seçimlerini nasıl artıracağınızı öğreneceksiniz. SOS Yaklaşımı, çocukların yemek yeme becerilerini ve ilişkilerini geliştirmek için ebeveynlere pratik stratejiler sunar.

Bu ebeveyn atölyesi, çocuklarınızın daha sağlıklı ve dengeli bir yemek alışkanlığı geliştirmelerine yardımcı olmanıza yardımcı olacak güçlü bir kaynaktır. Çocuğunuzun yemek yeme konusunda daha olumlu bir deneyim yaşamasına yardımcı olmak için hemen kaydolun ve SOS Yaklaşımı ile yemek atölyesine katılın!

Sos Beslenme Yaklaşımı, özellikle 6 ay ve 5 yaş arası çocukların erken tanılanması üzerine yoğunlaşan ve çocuklardaki (0-18 yaş aralığı) beslenme ve büyüme sorunlarının değerlendirilmesi ve terapisi için geliştirilmiş disiplinlerarası bir yaklaşımdır. SOS içerisinde beslenme ve büyüme sorunları olan çocukların değerlendirilip etkin şekilde yönlendirilebilmeleri için duruş, duyu, motor, davranış/öğrenme, sağlık ve beslenme ile ilgili her konu derinlemesine ve bütünleşik bir anlayışla ele alınır.

Ailelere yönelik sos beslenme yaklaşımı eğitimi videosu, ebeveynlere ve çocuğa bakmakla yükümlü kişilere beslenme / yemenin ne kadar karmaşık olduğu, çocukların neden yemek yemekte zorlanabileceği ve çocukların daha iyi yemelerine nasıl yardımcı olabileceklerine dair giriş niteliğinde bir bakış açısı sunar.

Bu eğitim yemek yemek için gerekli temel becerileri ebeveynlere ve çocuğa bakmakla yükümlü kişilere öğretecektir. Pratik stratejileri tartışmanın sonucu olarak, ebeveynlerin çocuklarının yiyecekle ömür boyu sağlıklı bir ilişki kurmayı öğrenmelerine yardımcı olacaktır. Bu eğitim, küçük çocuklarda sıklıkla görülen yaygın beslenme sorunlarını, Yemek seçenlerin sahip olabileceği güçlükleri ve Beslenme Sorunluların zorluklarını ele alacaktır.

Ailelere Yönelik SOS Beslenme Yaklaşımı Eğitimi'nin özellikle beslenme güçlüğü çeken çocukların ebeveynlerine ve bu çocukların günlük bakım verenlerine yardımcı olmak için tasarlandığını lütfen unutmayın. Bir profesyonel olarak bu videoyu izlemek, SOS Beslenme Yaklaşımı programı konusunda eğitim aldığınızı göstermiyor ve bu programın kullanımı konusunda eğitim almış olduğunuzu söylemenize izin verilmiyor. Ek olarak, bu atölye için hazırlanan basılı metinleri indirirseniz, bu materyallerden herhangi birini birlikte çalıştığınız danışanlarla, aileleriyle veya meslektaşlarınızla paylaşmanıza SOS Telif Hakkı Politikası uyarınca izin VERİLMEZ. Birlikte çalıştığınız bir ailenin bu Atölye'deki materyallere erişmesini istiyorsanız, onlardan DİLGEM web sitesine gitmelerini ve bu ailenin / ebeveynlerin / bakım verenlerin Atölye videosuna kendilerinin de kayıt yaptırıp izlemelerini ve materyalleri kendilerinin indirmesini istemelisiniz.

SOS Beslenme Yaklaşımı programının doğru kullanımı konusunda eğitimli bir profesyonel olmak istiyorsanız, önce 4 Günlük SOS Temel Eğitim Konferanslarından birine katılmalısınız. Bu eğitim konferanslarının ne zaman gerçekleştiğini görmek için https://sosapproachtofeeding.com/trainings/ adresinden SOS Web sitesine gidebilirsiniz.

Profesyoneller, güncel SOS Beslenme Yaklaşımı Sertifika Programı'na kayıt olabilirler.

Ailelere yönelik SOS Beslenme Yaklaşımı Eğitimi'ni İngilizce olarak da izleyebilirsiniz.

NOT: Seminere katılanlar, PDF formatındaki tüm digital materyallere ücretsiz olarak erişebileceklerdir.

Dr. Kay Toomey

Yaklaşık 30 yıldır, yeme sorunları olan çocuklarla çalışan bir Pediyatri Psikoloğudur. SOS yaklaşımını, beslenme sorunları olan çocukların değerlendirilmesi ve tedavisinde kullanılmak üzere aile merkezli bir program olarak geliştirmiş. Bu yaklaşımın kullanılmasını yaygınlaştırmak için hem ulusal hem de uluslararası etkinliklerde konuşmalar yapmaktadır. Kendisinin, hem The Children’s Hospital Denver Pediatrik Oral Beslenme Kliniğinin hem de Rose Medical Center Pediyatrik Beslenme Merkezinin kurulmasına önemli katkıları olmuştur. Kendi işini kurmadan önce Rose Medical Center’da Pediatrik Terapi Hizmetleri Bölümüne eş-başkanlık etmiştir. Toomey & Associates Inc. Beslenme Kliniğinde 6 yıl ve STAR enstitüsü SOS Beslenme Çözümleri biriminde de 8 yıl boyunca klinik yöneticisi görevini yürütmüştür. Şu anda Toomey & Associates Inc. Başkanı ve de STAR Enstitüsü Beslenme Kliniği için Klinik Danışman olarak görevlerini sürdürmektedir.

FİNANSAL VE FİNANSAL OLMAYAN İŞTİRAKLER

-Toomey & Associates Şirketi ve SOS Beslenme Yaklaşımı'nın sahibi
- Feeding Matters'ta Tıbbi Uzman sıfatı ile kurucu üye - Çocuk Beslenme Bozuklukları Birliği Üyesi (karşılıksız)

SKU-