Çocuğun Bireysel Profilinin Oluşturulması ve İşlevsel Duygusal Değerlendirme Ölçeği (FEAS) Kullanımı

 • Gil Tippy, PsyD
 • 06/06/2021 20:00
 • CERTIFICATE
 • tr, en
 • Online Seminerler
+KDV

Bu seminerle ilgili detaylı bilgi almak ve bir sonraki seminer için yerinizi ayırtmak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanarak DİLGEM uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

Paylaş Paylaş

İşlevsel Duygusal Değerlendirme Ölçeği, Stanley Greenspan, Georgia DeGangi ve Serena Wieder tarafından geliştirilmiş ve ICDL tarafından yayınlanmaktadır. Ölçek terapistlerin, eğitmenlerin ve araştırmacıların bebeklerde, küçük çocuklarda ve ailelerinde duygusal ve sosyal işlevselliği gözlemlemelerini ve ölçmelerini sağlar. Duygusal işlevselliğin karmaşıklığını ölçmek ve değerlendirmek geçmişte hep zor olmuştur. FEAS, alanın bu uzun süredir süregelen ihtiyacını karşılar. FEAS, aşağıdaki alanları geçerli ve güvenilir bir şekilde kavramsallaştırır, işlevsel hale getirir ve ölçer:

Bebeklerin, küçük çocukların ve ailelerinin tam kapsamlı duygusal işleyişi.

Ev ve okul dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda bebekler, çocuklar ve bakım verenler arasında doğal olarak oluşan duygusal etkileşimler.

Hem kolayca gözlemlenebilen duygusal davranışlar hem de daha az belirgin, ölçülmesi daha zor, daha derin duygusal işleyiş seviyeleri.

Bu kurs, FEAS kitabına ek olarak, uygulayıcılara FEAS ölçeğinin pratikte nasıl kullanılacağı konusunda rehberlik edecektir. Bu seminer, kitaptaki bilgileri kullanarak klinisyenlerin FEAS'ı uygulamasına, puanlamasına ve raporlamasına yardımcı olan uygulamaya yönelik seminerdir.

NOT: Eğitime katılan herkese 53 sayfalık FEAS Kitapçığı Ücretsiz olarak pdf formatında verilecektir.

Gil Tippy, PsyD

MD Stanley Greenspan ile birlikte 'Respecting Autism' (Otizme Saygı) kitabının yazarı olan Klinik Psikolog Gil Tippy, şahıslara ve kuruluşlara Değerlendirmeler, Doğrudan Hizmetler ve Danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. New York Westchester County'deki Shrub Oak International School'un Klinik Direktörüdür. New York Eyaleti'nde lisanslı Klinik Psikologdur. New Jersey Verona'daki Envision Center'ın Baş Klinik Danışmanıdır ve Uzman DIR / Floortime Eğitmenidir. California, Sonoma County'de yaşamaktadır. Aynı yerde Respectrum Developmental Services isimli özel muayenehanesi ve Dirty Hands Developmental Alliance isimli kar amacı gütmeyen kuruluşu vardır.

Seminer ​Çıktıları

Seminerin sonunda katılımcılar;
 • FEAS'ın kullanımını ve sınırlılıklarını tanımlayabilecekler.
 • FEAS'ın uygulanmasını anladıklarını gösterebilecekler.
 • FEAS üzerinde puanlama ve raporlamayı öğrendiklerini gösterebilecekler.

Program Akışı

 • Birinci Modül (1-2. Saat): FEAS'a Giriş: FEAS ölçeğinin kavramsallaştırma, araştırma, amaç ve genel işlevinin açıklanması.
 • Modül İki (3-4. Saat): FEAS Uygulaması: FEAS'ın nasıl uygulanacağına dair ayrıntılı bir açıklama.
 • Modül Üç (5-6. Saat): Puanlama ve Raporlama: İşlevsel kullanımlar ve kullanım sınırlamaları dahil olmak üzere puanlama ve raporlama sürecinin ayrıntılı açıklaması.

SKU-938