Çocuk Psikolojisi Zirvesi

 • Uzm Dr. Ceyhun Caferov, Uzm. Psk. Müge Ertürk Berber, Uzm. Kln. Psk. Bilge Bulut Bakkal, Uzm.Kln. Psk. Merve Ece Uk, Uzm. Kln. Psk Fatmagul Aybar
 • KATILIM BELGESİ
 • tr
 • Video Seminerler
 • Bu seminere 20 gün erişebilirsiniz
+KDV

Paylaş Paylaş

# Tarih İçerik Süre
1Çocuk Psikolojisi Zirvesi Birinci Gün147dk
2Çocuk Psikolojisi Zirvesi İkinci Gün140dk

Çocuklarda Sık Görülen Psikopatolojik Hastalıklar

Çocuklarda Kaygı Problemi

 • Kaygı ve korku nedir,
 • Belirtileri nelerdir?
 • Baş etme yöntemleri nedir?
 • BDT ile kaygı ve korku çalışmalarından kısa örnekler ve kitap tavsiyeleri olur.

Çocuklarda Öfke ve Öfke Kontrolü

Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Çocuklarda Sınır Eğitimi

 • Sınır koymak ne demek?
 • Sınırlara neden ihtiyaç duyarız?
 • Sınır koymanın önemi nedir?
 • Sınırlar olmazsa ne olur ve yararları nelerdir?
 • Çocuğa nasıl sınır koyulur?
 • Sınır seçenek koyma yöntemi nedir?

Uzm Dr. Ceyhun Caferov

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünden  2008 yılında mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi, Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları anabilim dalında uzmanlığını tamamlamıştır. Daha önce Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Ulusal Kongresi, 2009-2016, İstanbul Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalının Düzenlediği Psikiyatri Atölyeleri, 2009-2010, Türkiye Psikiyatri Derneğinin Düzenlediği Psikiyatride Hipnoz Yönteminin Kullanımı Kursu, 2010Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneğinin Düzenlediği Çocuklarda Anksiyete Bozukluğunun Bilişsel Davranışçı Terapisi Kursu, 2010 katılmıştır.

Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği , Türkiye Psikiyatri Derneği ve Türk Tabipler Birliği üyesidir.

Uzm.Dr. Ceyhun Caferov , Maltepe ve Kurtköy Hastanesi'nde çocuk ve ergen psikiyatri alanında hizmet vermektedir.


Uzm. Psk. Müge Ertürk Berber

Kısa Özgeçmiş

Lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Klinik psikoloji yüksek lisansını ise yine aynı üniversitede tamamladı.

Lisans eğitimine devam ederken, çeşitli ana okullarında, Erenköy Ruh ve Sinir hastalıkları Hastanesi ve GATA’da uzun dönemli stajlar yapıp mesleki deneyimini artırdı.

Mesleğe, özel eğitim alanında başlayarak, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, down sendromu ve otizm üzerine çalışıp daha sonra özel bir kolej bünyesinde anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyinde çalışmalarına devam etti. Çocuk ve ergenlere uygulanan test eğitimlerini aldı ve bu güne kadar binlerce kişiye test eğitimi verdi. Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Dr. Nevin Dölek‘ ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Dr. Byron ve Caron Nortan’dan Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimleri aldı.

Bağımlılık Düzey 1 eğitimi aldı. Çalıştığı alanlar: Kaygı, depresyon, uyum problemleri, bağımlılık, davranış sorunları, alt ıslatma, parmak emme, ayrılık kaygısı, sınav kaygısı, akran iletişim sorunları, öğrenme sorunları, dikkat ve hiperaktivite, okul reddi, korkular gibi genellikle çocuk ve ergen alanında görülen sorunlardır.

2008 yılından bugüne çeşitli alanlarda mesleki gelişimime katkı sağlayacak birçok alanda seminer ve eğitimlere katıldı. Ayrıca mesleki gelişiminde aile danışmanlığı ve P4C eğitimleri ile İCF NLP Practioner eğitimleri bulunmakta olup bu alanlarda grup çalışmaları ve bireysel danışmanlık yapmaktadır.


Uzm. Kln. Psk. Bilge Bulut Bakkal

2016 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji lisans bölümünden (onur derecesi) mezun olmuştur.  2018 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamış olup Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Üniversite öğrenimi boyunca Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çocuklarla çalışmış, ayrıca Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklarla (SOYAÇ) yürütülen projede iki yıl görev almıştır. Bu dönemde okul terki riski olan çocuklarla ve küçük yaşta çalışmaya başlayan çocuklarla bire bir görüşmeler ile akran danışmanlığı ve atölye çalışmaları yapmıştır. Bu çalışmalar süpervizyon ile desteklenmiştir.

Marmara Üniversitesi'nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Eczacı Neşem Özlen Anadolu Lisesi'nde bir dönem stajyer rehberlik ve psikolojik danışman olarak görev almıştır.  Kartal Belediyesine bağlı Kadın Danışma Merkezi'nde gönüllü olarak bir yıl yetişkinlere bireysel danışmanlık vermiş, çocuklarla oyun terapisi uygulamıştır. Aktif olarak Özel bir okulda  psikolojik danışmanlık ve rehberlik biriminde hizmet vermekte olup profesyonel olarak Çocuk, Ergen ve Yetişkin alanlarında danışmanlık ve psikoloji hizmeti sunmaktadır.


Uzm.Kln. Psk. Merve Ece Uk

2016 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Ardından Maltepe Üniversitesi'nde pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır. 2018 yılında Üsküdar Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamış ve uzmanlığını almıştır. Üniversite öğrenimi boyunca çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde ve derneklerde yer almış ve aktif çalışmıştır. Hastanelerin psikiyatri servislerinde ve okulların rehberlik bölümlerinde stajlarını tamamlamıştır. Alanı ile ilgili bir çok eğitime ve kongreye katılmış, çocuklarla grup terapileri yapmıştır.


Uzm. Kln. Psk Fatmagul Aybar

Okan üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Şu anda Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını bitirmiştir. Alanında uzmanlaşmak için almış olduğu eğitimler ; MMPI, WISCR, Resim Analizi, Masal Terapisi, Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Çift ve Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Kişiler Arası Terapi (kipt), Gökben Hızlı Sayar eğitimlerini tamamlamıştır.

-

SKU-971