Early Start Denver Model (ESDM) Uygulayıcı Sertifika Programı

 • Melissa Mello, M.A., BCBA
 • tr, en
 • Video Seminerler
 • Bu seminere 15 gün erişebilirsiniz

Paylaş Paylaş

# Tarih İçerik Süre
1Erken Başlangıç Denver Modeli (Early Start Denver Model – ESDM) Sertifika Programı Birinci Gün120dk
2Erken Başlangıç Denver Modeli (Early Start Denver Model – ESDM) Sertifika Programı İkinci Gün120dk
3Erken Başlangıç Denver Modeli (Early Start Denver Model – ESDM) Sertifika Programı Üçüncü Gün120dk
4Erken Başlangıç Denver Modeli (Early Start Denver Model – ESDM) Sertifika Programı Dördüncü Gün120dk
5Erken Başlangıç Denver Modeli (Early Start Denver Model – ESDM) Sertifika Programı Beşinci Gün120dk
6Erken Başlangıç Denver Modeli (Early Start Denver Model – ESDM) Sertifika Programı Altıncı Gün120dk

Bu eğitim iki aşamadan oluşmaktadır; birinci aşama 21 saat süreli Giriş Eğitimidir.

Giriş Eğitimini tamamlayan uzmanlar, ESDM (ESDM hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.) kullanarak nasıl terapi sunacaklarını öğreneceklerdir. Katılımcılar, 5 kişiden oluşacak gruplar halinde otizmli çocuklarla uygulama yapma fırsatı bulacaklardır. Bunun yanı sıra ESDM terapi programı uygularken canlı süpervizyon desteği alacaklardır. OSB'li küçük çocuklar için gelişimsel olarak uygun bir öğretim programını nasıl geliştirecekleri ve bunu doğal rutinler arasına nasıl entegre edeceklerini konusunda danışmanlık hizmeti ve geribildirim alacaklardır.

İleri Düzey Eğitimlerde OSB'li çocuklarla etkileşimli oturumlar düzenlenecek ve katılımcılar çalıştıkları yerde ESDM'i doğru ve etkin şekilde uygulamak için gerekli bilgi ve beceriyi edinip ihtiyaç duydukları kaynaklara erişebileceklerdir. Bununla beraber, ESDM eğitmeninden doğrudan süpervizyon alarak günlük olarak OSB'li çocuklarla uygulamalar yapma fırsatı bulacaklardır. Katılımcıların ESDM uygulama güvenilirliği puanları/notları her bir oturumda daha da yükselecek ve seminerin sonuna gelindiğinde tam bir uygulama güvenilirliği ile ESDM terapisi sunma becerisi elde etmeleri sağlacaktır.

NOT: Hazırlık eğitimi Kaliforniya Üniversitesi (UC Davis) Platformuüzerinden İngilizce olarak yapılacaktır.

 

Açıklamalar:

1- Bu eğitim için indirim oranları aşağıdaki gibi olup Erken Kayıt için Son gün 30 Haziran 2024 tarihidir.

 • Erken Kayıt: %20
 • 5 Kişilik Grup: %10
 • 10 Kişilik Grup: %20
 • DİLGEM Şube Çalışanı: %30
 • Akademisyen: %20
 • DİLGEM Şubelerinin Bulunduğu İllerde Görevli Kamu Çalışanı: %20

2- Ödeme: Havale/EFT yoluyla ya da Tüm KREDİ KARTLARI ile Peşin Fiyatına TEK ÇEKİM ya da Vade Farkı Ödeyerek 12 taksite kadar taksit imkanıyla yapılabilir.

3- Grup indirimlerden faydalanmak isteyen katılımcıların bir WhatsApp Grup kurduktan sonra eğitime katılacak arkadaşlarını ve 0505 892 41 75 WhatsApp numaramızı gruba dahil etmeleri gerekmektedir; İndirim Kodu Grupta paylaşılacaktır.

4- Eğitime indirimli olarak katılmak isteyen Akademisyen, DİLGEM Şubelerinin Bulunduğu İllerde Görevli Kamu Çalışanlarının kayıt için 0 533 165 60 94 numaralı DİLGEM WhatsApp Numarası ile iletişim kurmaları gerekmektedir.

5- Bu eğitim iki bölüm oluşmaktadır; ilk bölüm video eğitim olduğu için katılımcıların çeviri konusuna kendileri çözüm üretmeleri gerekmektedir; ikinci bölüm ise ZOOM Programı üzerinden olacak olup İngilizce bilmeyen katılımcılar için anında çeviri hizmeti verilecektir.

Melissa Mello, M.A., BCBA

Melissa Mello, MA, BCBA, son 16 yıldır otizmli aileler ve çocuklarla, özel eğitim öğretmeni ve erken müdahale uzmanı olarak toplum temelli programlarda bire bir müdahale de dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda çalışmaktadır.

Mel, son 12 yıldır Klinik Yönetici olarak erken müdahale programlarını denetlemekte ve otizmli çocukların evde ve sınıfta davranışlarını, dillerini ve sosyal becerilerini geliştirmelerini sağlamak için davranış temelli, ampirik olarak doğrulanmış yöntemler kullanmaktadır.

Mel, Early Start Denver Modeli (ESDM), Classroom Pivotal Response Teaching (CPRT) ve Project ImPACT sertifikalarına sahiptir ve sertifikalı bir ESDM eğitmeni olarak hem yerel hem de uluslararası eğitimler vermiştir. Mel, otizmli çocuklar için ev ve okul ortamlarında sonuçların optimize edilmesiyle ilgili çok sayıda büyük ve çok sahalı araştırma çalışması yürütmüştür. Kendisini OSB'li bireyler için tedaviyi daha eşitlikçi hale getirmeye adamıştır. Mel, San Francisco Eyalet Üniversitesi'nden Özel Eğitim alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve Kurul Sertifikalı Davranış Analisti ve doktora adayıdır.

Öğrenme Çıktıları: Bu eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar,
 • Birden çok alandaki becerileri değerlendirmek için program kontrol listesinin nasıl kullanılacağını bilir,
 • Kontrol listesi kullanarak terapi amaçlarını belirler,
 • Terapi amaçları yazar ve bu amaçları belirler,
 • ESDM uygulama güvenilirliğini değerlendirir,
 • Veri toplayabilir,
 • Nesneleri kullanarak ortak etkinlik rutinleri uygular,
 • Duyusal sosyal rutinleri uygular,
 • Sertifikasyon süreciyle ilgili kapsamlı bilgi sahibi olur.

SKU-