Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı

  • Psk. Onur Sunal, Uzm. Psk. Müge Ertürk Berber
  • 13/09/2023 20:00
  • 12s 0dk
  • tr
  • Online Seminerler
+KDV

Bu seminerle ilgili detaylı bilgi almak ve bir sonraki seminer için yerinizi ayırtmak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanarak DİLGEM uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

Paylaş Paylaş

# Tarih İçerik Süre
1Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı 13/09/2023 – 20.00-23.00180dk
2Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı 19/09/2023 – 20.00-23.0180dk
3Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı 20/09/2023 – 20.00-23.00180dk
4Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı 27/09/2023 – 20.00-23.00180dk

Öğrenci koçluğu; öğrencinin her anlamda destek ihtiyacını karşılayan, onu akademik, sosyal, duygusal ve akademik anlamda takip eden ve yönlendirmesini sağlayan kişidir.

Eğitim İçeriği

1. Öğrenci Koçluğuna Giriş

2 .Koçluk Becerileri ve Adımları

3. Öğrenci Koçluğunda Güçlü Sorular Sormak

4. Hedef Belirleme Teknikleri –Swot Analizi

5. Ders çalışma stratejileri ve plan hazırlama

6. Kaygı Yönetimi

7. Öğrenciyi Tanıma Envanterleri

8. Koçluk envanteri ve formlarının kullanımı

9. Koçluk Uygulamam

10. Supervizyon

Belge: Bu eğitime katılıp her bir testi 1 vakaya uyguladıktan sonra rapor hazırlayıp süpervizyonda başarılı olanlara DİLGEM onaylı SERTİFİKA verilecektir.

Psk. Onur Sunal

1999 Galatasaray Lisesi mezunudur. 2004 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümü'nden lisans derecesini almıştır. Ardından 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına kabul edilmiş, programın tüm teorik ve pratik derslerini tamamlamıştır. Tez aşamasına geçtiğinde Klinik Psikoloji yerine, Özel eğitim alanına yönelmeye karar vermiştir. Aynı yıl, İlgi Otizm Derneği'nin Özel Eğitim Merkezi'nde oyun terapisti olarak çalışmaya başlamıştır.

Oyun terapisi, Küçük Adımlar- aile eğitimi ve DIRFloortime uygulayıcısıdır. Çocuklarla yaptığı uygulamalarını zenginleştirmek amacıyla da BDT, EMDR, Şema Terapi, Sanat terapisi ve Yaratıcı Drama eğitimleri almıştır.

Uzun yıllar oyun terapisti olarak otizmli çocuklarla çalışmıştır. Bireysel ve grup olarak gerçekleştirdiği uygulamaları aldığı eğitimler, kendi yöntemleri ve hem zaman en iyi öğretmenimiz olan çocuklarımızın etkili dönüşleriyle geliştirmiştir. Şu an özel eğitim alanında oyun terapisi uygulamasına yönelik hizmetiçi eğitim vermektedir.

Şu an DİLGEM'de proje koordinatörü olarak çalışmaktadır. Türkiye'nin çeşitli illerinde Özel Eğitim ve Konuşma Terapisi Merkezleri bulunan DİLGEM'in şubeleriyle merkezin koordinasyonunu sağlamak, eğitim kadrosunun gerekli hizmetiçi eğitimlerini vermek ya da organize etmektedir.


Uzm. Psk. Müge Ertürk Berber

Kısa Özgeçmiş

Lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Klinik psikoloji yüksek lisansını ise yine aynı üniversitede tamamladı.

Lisans eğitimine devam ederken, çeşitli ana okullarında, Erenköy Ruh ve Sinir hastalıkları Hastanesi ve GATA’da uzun dönemli stajlar yapıp mesleki deneyimini artırdı.

Mesleğe, özel eğitim alanında başlayarak, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, down sendromu ve otizm üzerine çalışıp daha sonra özel bir kolej bünyesinde anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyinde çalışmalarına devam etti. Çocuk ve ergenlere uygulanan test eğitimlerini aldı ve bu güne kadar binlerce kişiye test eğitimi verdi. Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Dr. Nevin Dölek‘ ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Dr. Byron ve Caron Nortan’dan Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimleri aldı.

Bağımlılık Düzey 1 eğitimi aldı. Çalıştığı alanlar: Kaygı, depresyon, uyum problemleri, bağımlılık, davranış sorunları, alt ıslatma, parmak emme, ayrılık kaygısı, sınav kaygısı, akran iletişim sorunları, öğrenme sorunları, dikkat ve hiperaktivite, okul reddi, korkular gibi genellikle çocuk ve ergen alanında görülen sorunlardır.

2008 yılından bugüne çeşitli alanlarda mesleki gelişimime katkı sağlayacak birçok alanda seminer ve eğitimlere katıldı. Ayrıca mesleki gelişiminde aile danışmanlığı ve P4C eğitimleri ile İCF NLP Practioner eğitimleri bulunmakta olup bu alanlarda grup çalışmaları ve bireysel danışmanlık yapmaktadır.

SKU-