Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri için Denetime Hazırlık Eğitimi

  • Abdurrahman Akgül Eğitim Yönetimi ve Denetimi Uzmanı/Eğitim Müfettişi
  • tr
  • Video Seminerler
  • Bu seminere 15 gün erişebilirsiniz

Paylaş Paylaş

# Tarih İçerik Süre
1Denetime Hazırlık Semineri180dk

Bu seminerle Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenmeden önce, kurumların denetime hazır hale getirilmesi amaçlanmıştır. Önleyici rehberlik kapsamında hazırlanan bu seminerle, kurumların denetim sırasında karşılaşabilecekleri idari para cezaları vb idari ve mali yaptırımların önüne geçilmesi ve denetimi sorunsuz bir şekilde geçirmeleri hedeflenmiştir.

Sunum, örnek olay ve soru-cevap yöntemiyle verilecek eğitim sonrasında kurumlar, denetim sırasında kendilerine sorulacak tüm soruların yanıtlarını bulacaklardır.

Kurumların seminer sırasında öz değerlendirmelerini yapmaları, kurum faaliyetlerinde eksik veya yanlış uygulamalarını (iyileştirmeye açık alanlarını) güçlü ve zayıf yönlerini tespit etmeleri, seminer sonunda ise varsa esik ya da yanlış uygulamaları ortadan kaldırarak Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak denetime hazır hale gelmeleri, denetimi sorunsuz bir şekilde geçirmeleri, denetim sırasında karşılaşabilecekleri idari para cezaları vb idari ve mali yaptırımların önüne geçmeleri beklenmektedir.

Not: Bu eğitim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri için Denetime Hazırlık konusunda giriş niteliğinde bir eğitim olup bu eğitimden hemen sonra 16 saat süreli ve 1 ay süpervizyonlu bir ÖZEL EĞİTİM ve REHABİLİTASYON MERKEZLER İÇİN KURUM MÜDÜRÜ HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI düzenlenecektir.

Abdurrahman Akgül Eğitim Yönetimi ve Denetimi Uzmanı/Eğitim Müfettişi

1976 yılında Batman İlinde dünyaya gelen Abdurrahman AKGÜL, 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği lisans, 2010 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlik, okul müdürlüğü, kurucu müdürlük, müfettişlik, grup başkanlığı ve eğitim müfettişleri başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Eğitim yönetimi ve denetimi alanında, ülke genelinde farklı şehirlerde, öğretmen, müdür ve şube müdürlerine yönelik birçok seminer vermiştir. 2018 yılından bu yana 2 adet anaokulu ve rehabilitasyon merkezi kurucusu, aynı zamanda Uzman Danışmanlığın kurucusu olan AKGÜL, halen şirket bünyesinde çalışan uzman ekibi ile birlikte, özel öğretim kurumlarına danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Kurumların seminer sırasında öz değerlendirmelerini yapmaları, kurum faaliyetlerinde eksik veya yanlış uygulamalarını (iyileştirmeye açık alanlarını) güçlü ve zayıf yönlerini tespit etmeleri, seminer sonunda ise varsa esik ya da yanlış uygulamaları ortadan kaldırarak Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak denetime hazır hale gelmeleri, denetimi sorunsuz bir şekilde geçirmeleri, denetim sırasında karşılaşabilecekleri idari para cezaları vb idari ve mali yaptırımların önüne geçmeleri beklenmektedir. SEMİNER SONRASINDA TALEP EDEN KURUMLARA YERİNDE DENETİM ve SÜPERVİZÖRLÜK HİZMETİ SUNULACAKTIR.

SKU-