Her Yeni Ailenin Bilmesi Gerekenler

Her Yeni Ailenin Bilmesi Gerekenler

Bu beceriyi nadiren kullanmanıza rağmen “bildiğiniz” bir çocuk etkinliği var mı? (bir spor, müzik aleti, bisiklete binmek, ikinci dil, vb.) Tersine, bir yetişkin olarak (spor, müzik aleti, bisiklete binmek, bir dil, vb.) olarak yeni bir şeyler öğrenmeyi denediniz mi ve çok zor buldunuz mu? Çoğumuz sezgisel olarak çocukların öğrenmesi söz konusu olduğunda sünger gibi olduklarını anlıyoruz.

0-4 yaş arası çocuklar, kendileriyle konuşan yetişkinleri dinleyerek dili öğrenirler. Ne kadar çok kelime duyarlarsa o kadar çok kelime öğrenirler. Top atmak gibi bir yeteneğin aksine, güzel bir oyun olması için dil öğrenmeyi takip etmek için gerekli bir yapı taşıdır. Daha fazla kelime öğrenen çocukların (yetişkinlerden daha fazla kelime duydukları için) beyinleri süper emici süngerler gibidir; bu yüzden okuma ve matematik gibi diğer akademik becerileri de kolayca öğrenirler. Çoğu zaman çocukların anaokuluna başladıkları zamanki performansları sonraki okul hayatlarında nasıl performans gösterecekleriyle ilgili bir gösterge haline gelir.

İşte harika bir haber!

Ebeveynler, çocuklarının hayatta başarılı olmalarına yardımcı olacak tüm araçlara sahiptirler. Formül gerçekten çok basit: Çocuklarınızla daha fazla konuşun. Kahvaltı veya akşam yemeğinde onlarla konuşun. Herkes arabada iken onlarla konuşun. Bebek bezini değiştirirken, banyoları esnasında ve yatmadan önce masal sırasında onlarla konuşun. Size geri dönüt veremeden çok önce onlarla konuşun. Eminolun, söylediğiniz her kelimeyi dinliyorlar.

Kaynakça: https://getstarling.versame.com/the-one-thing-every-new-parent-should-know-but-most-do-not/

PROBLEM TARAMA ENVANTERİ

Çocuğunuzun Problemini Birlikte Değerlendirelim!

UZMANLIK ALANLARIMIZ

Yorum yazın

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?

DİLGEM Eğitim Öğretim Danışmanlık ve Yayıncılık Ltd. Şti. Atatürk Mahallesi Girne Caddesi Zengin İş Merkezi No: 20 D: 7-9 Ataşehir / İSTANBUL

+90 (216) 456 42 42

dilgem@dilgem.com.tr

www.dilgem.com.tr

FOTO GALLERİ

  • /upload/gallery/cocugunuzda-kacirmayi-istemeyeceginiz-kritik-gelisimsel-donum-noktalari.jpg
  • /upload/gallery/dil-konusma-isitme.jpg
  • /upload/gallery/beynin-islevleri.jpg
  • /upload/gallery/bedenim-icin-guvenlik-kurallarim-.jpg
  • /upload/gallery/duyusal-sistemler.jpg
  • /upload/gallery/tree.jpg
  • /upload/gallery/artikulasyon-terapisi-basamaklari.jpg
  • /upload/gallery/yasam-kalitesi.jpg
  • /upload/gallery/afazili-bireylerle-nasil-iletisim-kurulmali.jpg
Türkçe Katalog Almanca Katalog