Spielhaus (Oyun Evi)

Spielhaus (Oyun Evi)

Bu yazıda sizlere 'Spielhaus' isimli oyundan bahsedeceğim. Eğer siz de çocuğunuzla oyun saatlerinde ne oynayalım diye düşünüp karar vermekte zorlanıyorsanız ya da dikkat eksikliği, konsantrasyon zorluğu çeken bir çocuğunuz varsa bu oyun tam size göre.
 
Oyunda 16 oda kartı ile bu odalardan oluşan 4 normal bir de çatı kati olmak üzere 5 katli bir ev ve üzerinde çeşitli nesnelerin resimleri bulunan 20 adet kart mevcut. Oyunun 3 farklı oynanış şekli  var ama çok genel olarak oyunun nesne kartlarındaki resimlerin evin içinde bulunmasına dayandığı söylenebilir. 
 
Oyunu oynarken zaman çok keyifli ve hızlı geçiyor. Çoğunlukla hem ebeveynin hem de çocuğun ortak zevk aldığı oyun bulmak zor olabilirken Spielhaus bize tam da bu fırsatı sunuyor. Spielhaus, çocuğunuzun eğlenirken çeşitli alanlarda beceri geliştirmesini de sağlıyor ki bu bir oyunu en cazip kılan şey diyebiliriz. Çeşitli nesnelerin isminin bu oyunla öğrenmesiyle çocukların kelime hazineleri gelişiyor, oyunun kurallı oynanmasıyla kurallara uymayı öğreniyorlar, hangi nesnenin hangi odada bulunabileceği ile ilgili fikir yürüterek bilişsel becerilerin gelişmesi sağlanıyor. Ama en önemlisi bu oyunun kesinlikle dikkat ve konsantrasyon gerektiriyor olması. Dikkat ve konsantrasyon eksikliği çeken bir çocuğu bir işin başında belirli bir süre oturtmak bile çok zor olabilirken, bu oyunla bunu sağlamak çok daha kolay ve mümkün. Bu sebeple Spielhaus,  hem ebeveynlerin çocuklarıyla dikkat ve çeşitli beceriler geliştiren aktivitelerde bulunmaları için bir kaynak, hem de dikkat ve konsantrasyon, dil becerileri, bilişsel beceriler üzerine çalışan terapist ve uzmanlar için güzel bir materyal. 
 
Bu oyunu çocuklarınızla oynamanızı, onların hem eğlenip hem çeşitli beceriler geliştirerek öğrenmelerine katkıda bulunmanızı tavsiye ediyorum.
 
Uzman Klinik Psikolog Betül AKTÜRK
 
Spielhaus oyununu incelemek ve satın almak için: 
https://www.shop.dilgem.com.tr/tr/oyun-evi--u

PROBLEM TARAMA ENVANTERİ

Çocuğunuzun Problemini Birlikte Değerlendirelim!

UZMANLIK ALANLARIMIZ

Yorum yazın

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?

DİLGEM Eğitim Öğretim Danışmanlık ve Yayıncılık Ltd. Şti. Atatürk Mahallesi Girne Caddesi Zengin İş Merkezi No: 20 D: 7-9 Ataşehir / İSTANBUL

+90 (216) 456 42 42

dilgem@dilgem.com.tr

www.dilgem.com.tr

FOTO GALLERİ

  • /upload/gallery/cocugunuzda-kacirmayi-istemeyeceginiz-kritik-gelisimsel-donum-noktalari.jpg
  • /upload/gallery/dil-konusma-isitme.jpg
  • /upload/gallery/beynin-islevleri.jpg
  • /upload/gallery/bedenim-icin-guvenlik-kurallarim-.jpg
  • /upload/gallery/duyusal-sistemler.jpg
  • /upload/gallery/tree.jpg
  • /upload/gallery/artikulasyon-terapisi-basamaklari.jpg
  • /upload/gallery/yasam-kalitesi.jpg
  • /upload/gallery/afazili-bireylerle-nasil-iletisim-kurulmali.jpg
Türkçe Katalog Almanca Katalog