Dil-Konuşma Terapisini Başarılı Yapacak Şeyler Nelerdir?

Dil-Konuşma Terapisini Başarılı Yapacak Şeyler Nelerdir?

Çocuğunuz için bir dil ve konuşma terapisi arayıp bulduğunuzda, terapist ve çocuk arasında her hafta yapılan birebir seans, size biraz huzur ve sakinlik fırsatı sağlayabilir. Ancak bir çocuğun hayatında gerçekten fark yaratacak terapi sizin de katkınızın olması gereken çok daha fazla şeyi içerir.

Ortak Hedefler
Çocuğunuza dair umutlarınız ve karşılaştığınız zorluklar hakkında terapistle konuşmak önemlidir. Terapi hedeflerinizi birlikte belirleyerek, pratiğinizi haftalık terapi ziyaretinin ötesine taşıyabilir, pratik yapmak için günlük fırsatları tespit edebilir ve çocuğunuzun yeni becerilerini ne zaman denediğini fark edebilirsiniz.


Paylaşılan Konuşmalar
İster anne ister baba olsun, çocuğun bakım vereni kilit kişidir. Öğretmen ve ebeveynle birlikte konuşmak ve hareket etmek, çocuğun çevresindeki herkesin tutarlı bir şekilde doğru desteği verebilmesini sağlar.

Paylaşılan Görevler
Haftada sadece bir saat yeni bir beceri uygulamak, kalıcı bir değişiklik için yeterli olmayabilir. Terapi ziyaretleri arasında pratik yapmak ve bunu haftalık rutininize uygulamak için düzenli zaman bulup bunu başarabilirseniz, çocuğunuzun çok daha hızlı ilerlemesini sağlarsınız.
 

Dil-Konuşma Terapisini Başarılı Yapacak Şeyler Nelerdir?Dil-Konuşma Terapisini Başarılı Yapacak Şeyler Nelerdir?

Doğru Zamanlama
Bazen hayat bizi çok meşgul edebiliyor ve başka öncelikler veya olaylar terapi desteğinden en iyi şekilde yararlanılmasının önüne geçebiliyor. Ama terapinin gerçekten bir fark yaratması için sık sık ebeveynlerin bir terapi seansı ve terapi saati dışı pratikler için en iyi zamanlarını düşünmeleri ve yoğun programlarının geri kalanını bu şekilde tamamlamaları gereklidir.

Eğlence
Seansların eğlenceli olmasını sağlamak aslında etkili terapinin önemli bir parçasıdır. İyi duygular içindeyken bilgileri daha iyi şekilde öğrenir ve hatırlarız. Bu nedenle, terapi seanslarında biraz gülmek ve hedeflerimize nasıl yaklaşacağımız konusunda esnek olmak daha kalıcı bir değişim sağlayabilir.

Kaynakça: https://www.saltbythesea.com/blog/makes-therapy-successful/

 

PROBLEM TARAMA ENVANTERİ

Çocuğunuzun Problemini Birlikte Değerlendirelim!

UZMANLIK ALANLARIMIZ

Yorum yazın

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?

DİLGEM Eğitim Öğretim Danışmanlık ve Yayıncılık Ltd. Şti. Atatürk Mahallesi Girne Caddesi Zengin İş Merkezi No: 20 D: 7-9 Ataşehir / İSTANBUL

+90 (216) 456 42 42

dilgem@dilgem.com.tr

www.dilgem.com.tr

FOTO GALLERİ

  • /upload/gallery/cocugunuzda-kacirmayi-istemeyeceginiz-kritik-gelisimsel-donum-noktalari.jpg
  • /upload/gallery/dil-konusma-isitme.jpg
  • /upload/gallery/beynin-islevleri.jpg
  • /upload/gallery/bedenim-icin-guvenlik-kurallarim-.jpg
  • /upload/gallery/duyusal-sistemler.jpg
  • /upload/gallery/tree.jpg
  • /upload/gallery/artikulasyon-terapisi-basamaklari.jpg
  • /upload/gallery/yasam-kalitesi.jpg
  • /upload/gallery/afazili-bireylerle-nasil-iletisim-kurulmali.jpg
Türkçe Katalog Almanca Katalog