Ebeveynler Anaokulu Aramaya Erkenden Başlamalı mı?

Ebeveynler Anaokulu Aramaya Erkenden Başlamalı mı?

Çocuğunuz için doğru anaokulu bulmak zor olabilir. Okulun saatleri veya çocuğunuzun durumu doğru okula karar vermenizde rol oynar. Bu nedenle, anaokulunu ziyaret ederken ve kayıt yaptırmayı düşünürken göz önünde bulundurulacak çok faktör vardır. Öyleyse, çocuğunuz için uygun anaokulu aramanızı nasıl kolaylaştırırsınız?


Anaokulları aramaya başlamak için neden erken davranmanız gerektiğini tartışalım.

Çocuğunuzun Hazır Olduğunu Hissetmelisiniz

Anaokulu kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Erken eğitim, yaşam boyu öğrenme sevgisini destekleyebilir ancak çocuğunuzun hazır olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Çocuğunuz bağımsızlaşmaya başladıysa ve konuşma, tuvalet eğitimi, yardımsız yemek yeme gibi temel becerilerde uzmanlaştıysa, anaokuluna hazır hale gelmiştir.

Çocuğunuzun ayrılma korkusu varsa endişelenmeyin. Bu okul öncesi geçişte verilen normal bir tepkidir ve zamanla düzelmesi beklenir. Dahası, okul öncesi eğitim fiziksel, zihinsel ve sosyal refahı teşvik eder, sorumluluğu tetikler ve çocuğunuza başarıyı sağlar.

Anaokulunun uzun vadeli yararları inanılmaz derecede değerlidir ve çocukları ileriki yapılandırılmış eğitim için başarıya hazırlar.

Ebeveynler Anaokulu Aramaya Erkenden Başlamalı mı?Ebeveynler Anaokulu Aramaya Erkenden Başlamalı mı?
Anaokulları Yoğun Talep Görüyor

Anaokullarına olan talep son yıllarda artmıştır.

Okul öncesi eğitimin, genellikle diğer kardeşin anaokuluna gidip gitmediği veya çocuğun ne kadar uzakta yaşadığı gibi şeyler göz önünde bulundurulduğunda, kendi kayıt kriterleri olabilir. Çalışan annelerin sayısındaki artış, anaokullarına olan talebin artması anlamına gelmektedir.

Ayrıca, ebeveynlerin seçtikleri ana okulları önceden ziyaret etmeleri çok önemlidir, böylece çocuğunuz ve aileniz için en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Sınıf büyüklüğü, personel-çocuk oranı ve öğrenme güçlüğü çeken çocuklar için uygun programlar kararınızı etkileyebilecek kriterlerdir. Çocuğunuzu da anaokulu ziyaretine götürün ve ziyaretiniz sırasında tepkilerine dikkat edin. Onları bu ortamda mutlu görüyor musunuz? Benzer şekilde, düşüncelerinizi ve duygularınızı karşılaştırmak için diğer ebeveynlerle konuşmayı deneyin.

Tüm bu bilgileri önceden bilmek, ailenizi rahatlatabilir ve doğru seçimi yapmanıza yardımcı olabilir.

Kaynakça: https://www.kids-konnect.com/blog/preschool-enrollment-help-why-parents-should-look-for-preschools-now

PROBLEM TARAMA ENVANTERİ

Çocuğunuzun Problemini Birlikte Değerlendirelim!

UZMANLIK ALANLARIMIZ

Yorum yazın

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?

DİLGEM Eğitim Öğretim Danışmanlık ve Yayıncılık Ltd. Şti. Atatürk Mahallesi Girne Caddesi Zengin İş Merkezi No: 20 D: 7-9 Ataşehir / İSTANBUL

+90 (216) 456 42 42

dilgem@dilgem.com.tr

www.dilgem.com.tr

FOTO GALLERİ

  • /upload/gallery/cocugunuzda-kacirmayi-istemeyeceginiz-kritik-gelisimsel-donum-noktalari.jpg
  • /upload/gallery/dil-konusma-isitme.jpg
  • /upload/gallery/beynin-islevleri.jpg
  • /upload/gallery/bedenim-icin-guvenlik-kurallarim-.jpg
  • /upload/gallery/duyusal-sistemler.jpg
  • /upload/gallery/tree.jpg
  • /upload/gallery/artikulasyon-terapisi-basamaklari.jpg
  • /upload/gallery/yasam-kalitesi.jpg
  • /upload/gallery/afazili-bireylerle-nasil-iletisim-kurulmali.jpg
Türkçe Katalog Almanca Katalog