Çocuklar İçin Rol Yapma Oyunları

Çocuklar İçin Rol Yapma Oyunları

Rol yapma oyunları çocuklarda 12 yaşına kadar oynanabilir. Çocuğunuz sizinle oyun oynamak isterse ve en sevdiği oyuncaklarını yanında getirmişse bunu bir fırsata çevirin ve çeşitli rol oynama fikirlerini kullanın.


Terapötik Oyunlar

Çocuğunuzun yakın zamanda karşılaştığı bir sorunu, oyununuz için temel olarak ele alın. Örneğin, çocuğunuz örümceklerden veya böceklerden korkuyor. Oynadığınız bu oyunda da, ayıcığı çocuğunuzu örümceklerden kurtarıyor.

Annenin Yardımcısı

Belki de çocuğunuza öğretmek istediğiniz bazı sorumluluklar vardır. Örneğin; yemek yemeden önce ellerini yıkaması veya giysilerini kendi giymesi gibi. Burada da rol yapma oyunlarını kullanabilirsiniz.

Yaşamla İlgili Oyunlar

Sadece yaşamı temel alan durumları oyuna temel olarak alabilirsiniz. Son zamanlarda bir sergiye veya bir akvaryumu gezmeye gittiniz mi? Öyleyse oynayın! Arkadaşlarınızı çocuğunuzun oyuncaklarını görmeye davet edin, küçük bir kutuya koyduğunuz oyuncak balıklarla oynamak için kutuyu akvaryummuş gibi hayal edin. Hayal gücünüzü kullanın! Oyuncaklar arasındaki sohbeti taklit edin!

Çocuklar İçin Rol Yapma OyunlarıÇocuklar İçin Rol Yapma Oyunları
Hazırlık Oyunları

Bu oyun çocuğunuzu bir etkinlik için hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bir uçak seyahati veya doktor kontrolü, okula başlama öncesi çocuğunuzun ilgisini uyandırmak ve olaya hazır hale getirmek için rol yapma oyunlarını oynayabilirsiniz.

Masal veya Kafiye Tabanlı Oyunlar

Bu oyunların çocuklar tarafından uygulanması çok basittir. Bebeğinizin en sevdiği hikaye, tekerleme veya karikatürü temel alın. Bu oyunlar rakipsizdir ve uzun ömürlüdür.

Meslek Oyunları

Çocuğunuzun bir rol yapma oyunu yoluyla farklı mesleklere aşina olmasına yardımcı olmak iyi bir fikirdir. Örnek olarak çocuğunuz, oyuncak ayısı için bir veteriner olabilir.

Yolculuk Oyunları

Bu oyunda fikirler sonsuz olabilir. Nereye gideceğinizi haritadan seçebilir, coğrafi yerleri okuyabilir, rotaları planlayabilir, seyahat edebilirsiniz ve tüm bunları çocuğunuzla evdeyken yapabilirsiniz.

Akademik Oyunlar

Çocuğunuza okumayı veya saymayı oyun yoluyla öğretmek çok iyi fikirdir. Çocuğunuzla birlikte oyuncaklara okumayı ve saymayı öğretmeyi denerken, aynı zamanda çocuğunuzun öğretmen olmasını sağlayın!

Sonuç olarak çocuğunuzla oyun oynarken her zaman oyunun ve rolün bir parçası olmaya çalışın.

Kaynakça: https://www.speechlink.ca/therapy/role-play-games-for-kids/

PROBLEM TARAMA ENVANTERİ

Çocuğunuzun Problemini Birlikte Değerlendirelim!

UZMANLIK ALANLARIMIZ

Yorum yazın

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?

DİLGEM Eğitim Öğretim Danışmanlık ve Yayıncılık Ltd. Şti. Atatürk Mahallesi Girne Caddesi Zengin İş Merkezi No: 20 D: 7-9 Ataşehir / İSTANBUL

+90 (216) 456 42 42

dilgem@dilgem.com.tr

www.dilgem.com.tr

FOTO GALLERİ

  • /upload/gallery/cocugunuzda-kacirmayi-istemeyeceginiz-kritik-gelisimsel-donum-noktalari.jpg
  • /upload/gallery/dil-konusma-isitme.jpg
  • /upload/gallery/beynin-islevleri.jpg
  • /upload/gallery/bedenim-icin-guvenlik-kurallarim-.jpg
  • /upload/gallery/duyusal-sistemler.jpg
  • /upload/gallery/tree.jpg
  • /upload/gallery/artikulasyon-terapisi-basamaklari.jpg
  • /upload/gallery/yasam-kalitesi.jpg
  • /upload/gallery/afazili-bireylerle-nasil-iletisim-kurulmali.jpg
Türkçe Katalog Almanca Katalog