Kekemelikte Danışma Hizmeti

Kekemelikte Danışma Hizmeti

Çocuklara danışma hizmeti İngiltere’nin her yerinde veriliyor. Dil ve Konuşma terapistleri ile ebeveynlere, çocuklara ve gençlere yönelik ebeveynlik ile ilgili uzmanlık değerlendirmesi ve bazı tavsiyeler sunuluyor. Görüşmeler yüz yüze veya uzaktan yapabiliyor.

Doğrudan erişim hizmeti olarak normal kaynaklar; dil ve konuşma terapistleri, ebeveynler, okullar ve pratisyenlerdir.

Bir başvuru alındıktan sonra, aile bekleme listesine alınır ve onlara onay mektubu gönderilir.

Danışma ve değerlendirme randevularında her iki ebeveyn de gereklidir. Görüşmeyi takiben aileyi destekleyecek terapist de hizmetler arasındaki ilişkileri ve bağlantıları sağlar. Terapist yüz yüze veya uzaktan katılabilir.


Bazı durumlarda ailelere biri çocuk değerlendirmesi için diğeri de ebeveynler için iki adet randevu verilebilir. Daha uzakta yaşayan aileler için de, uzman ekipten ayrılan iki terapist ile randevu alınır. Biri çocukla çalışır, diğeri ebeveynleri ile görüşür.

Değerlendirme prosedürümüz, çok faktörlü bir çerçeve ile sağlanmaktadır. Bu prosedür, kekeleyen çocuğun sorunun başlangıcına ve gelişimine katkıda bulunan faktörlerin bir profilini çıkarmak için işe yarar.

Çocuklarda Değerlendirme

Bu değerlendirmeler, konuşma, dil ve akıcılık incelemelerinin yanı sıra, çocuğun problemini anlaması ve farkındalığı hakkında fikir edinmesi için dikkatle yapılandırılmış görüşme formlarını (yaşa göre düzeltilmiş) içerir.

Ebeveyn Görüşmesi

Görüşme, ebeveynlerin algılarını ve iç görülerini teorik ve klinik bilgilerimizle birleştirmeyi amaçlamaktadır. Kekemeliğin, başlangıcını ve gelişimini, dalgalanmalarını ve değişkenliğini araştırıyoruz. İlgili aile öyküsünü veya diğer fizyolojik faktörleri, çocuğun gelişen konuşma ve dil becerilerinin yanı sıra, çocuğun kendisi, çevresi ve yaşam tarzı ile ilgili önemli konularla birlikte tartışıyoruz. Bütün bunlar, kekemeliğin çok faktörlü çerçevesinin özellikleridir. Son olarak, bütün bilgiler ebeveynlerin, çocuklarının kekemelik konusundaki kırılganlığını anlama konusunda bir bakış açısı oluşturmak için bir araya getirilir.

Amacımız, bazı gizli ve karmaşıklığı aradan çıkarmaya çalışmak, ebeveyne açık ve güncel bilgiler vermek ve kekemeliğin yönetimi için bir eylem planı önermektir. Bu yüzden dil ve konuşma terapistleri ile birlikte çalışmak hayati öneme sahiptir.

Çocuğunu değerlendirmesinin dikkatle incelendiği ve bilgilerin hazırlandığı bir klinik rapor oluşturulur. Bu rapor başlangıçta ebeveynlere gönderilir ve onaylarını takiben ilgili diğer profesyonellere istendiği gibi dağıtılır.

Dil ve konuşma terapisti, önerilen terapi programını sağlamada tam destek bekleyebilir. Ek destek her zaman telefonla sağlanabilir ve gerektiğinde finanse edilmesi için randevular alınır.

Kaynakça: https://www.whittington.nhs.uk/default.asp?c=28960

PROBLEM TARAMA ENVANTERİ

Çocuğunuzun Problemini Birlikte Değerlendirelim!

UZMANLIK ALANLARIMIZ

Yorum yazın

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?

DİLGEM Eğitim Öğretim Danışmanlık ve Yayıncılık Ltd. Şti. Atatürk Mahallesi Girne Caddesi Zengin İş Merkezi No: 20 D: 7-9 Ataşehir / İSTANBUL

+90 (216) 456 42 42

dilgem@dilgem.com.tr

www.dilgem.com.tr

FOTO GALLERİ

  • /upload/gallery/cocugunuzda-kacirmayi-istemeyeceginiz-kritik-gelisimsel-donum-noktalari.jpg
  • /upload/gallery/dil-konusma-isitme.jpg
  • /upload/gallery/beynin-islevleri.jpg
  • /upload/gallery/bedenim-icin-guvenlik-kurallarim-.jpg
  • /upload/gallery/duyusal-sistemler.jpg
  • /upload/gallery/tree.jpg
  • /upload/gallery/artikulasyon-terapisi-basamaklari.jpg
  • /upload/gallery/yasam-kalitesi.jpg
  • /upload/gallery/afazili-bireylerle-nasil-iletisim-kurulmali.jpg
Türkçe Katalog Almanca Katalog