Otizmde Öğrenmeyi ve Gelişimi Destekleyen Oyuncaklar

Otizmde Öğrenmeyi ve Gelişimi Destekleyen Oyuncaklar

Oyuncaklar oyunlarda kullanılır ancak en iyi oyuncaklar oyun oynarken ve eğlenirken çocukların öğrenmesine, büyümesine ve gelişmesine yardımcı olur.

Otizmi olan çocukların ebeveynleri çocuklarının gelişimlerine yardımcı olacak oyuncaklar bularak, çocuklarının pratik yapmasına ve yararlı becerileri öğrenmesine yardımcı olabilir.

Zaman Yönetimi

Zaman yönetimi becerileri, çocukların etkinliklere harcadıkları zaman üzerinde kontrol sağlama, planlama, öncelik verme ve egzersiz yapmalarını sağlar. Saat, çizelge, takvim ve zamanlayıcı gibi araçlar verimlilik ve üretkenlik konusunda size yardımcı olur Eğlenceli bir ödül tablosu veya zaman takipli oyuncaklar, çocukların önemli zaman yönetimi becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Motor Gelişim

Kaba motor becerilerini geliştirmek çok fazla hareket gerektirir. Oturma, emekleme, ayakta durma, gezinme ve yürüme, kaba motor gelişiminin ilerlemesinin örnekleridir ve bunu koşma, tırmanma, tekme atma ve atlama gibi beceriler izler. Bir çocuğun motor gelişimine yardımcı olması için oyuncakları kullanmak, vücutlarını daha iyi kontrol etmelerine ve dış dünyaya açılırken kendilerini güvende ve yetkin hissetmelerine yardımcı olacaktır. Motor gelişim için özellikle iyi olabilecek oyuncaklar, farklı parçalardan oluşan ve taşınmayı gerektiren oyuncaklardır.


Duyusal Bütünleşme

Duyusal bütünleşme, duyulardan bilgi alma ve yorumlama yeteneğidir. Duyusal işlemeyi sağlayan oyuncaklar, çocukların duyusal uyaranları alma yeteneklerini güçlendirmelerine ve bunu önceki deneyimlerle ilişkilendirmelerine yardımcı olur. Büyüyen çocuğunuz için yeni oyuncaklar satın alırken, oyuncaklarının büyümelerine ve gelişmelerine nasıl yardımcı olacağını düşünün. Akıllı oyuncaklar seçmek, oyunu tüm çocuklar için önemli bir gelişme zamanına dönüştürür!

Kaynakça: https://www.everydayfamily.com/blog/toys-support-development-autism/

PROBLEM TARAMA ENVANTERİ

Çocuğunuzun Problemini Birlikte Değerlendirelim!

UZMANLIK ALANLARIMIZ

Yorum yazın

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?

DİLGEM Eğitim Öğretim Danışmanlık ve Yayıncılık Ltd. Şti. Atatürk Mahallesi Girne Caddesi Zengin İş Merkezi No: 20 D: 7-9 Ataşehir / İSTANBUL

+90 (216) 456 42 42

dilgem@dilgem.com.tr

www.dilgem.com.tr

FOTO GALLERİ

  • /upload/gallery/cocugunuzda-kacirmayi-istemeyeceginiz-kritik-gelisimsel-donum-noktalari.jpg
  • /upload/gallery/dil-konusma-isitme.jpg
  • /upload/gallery/beynin-islevleri.jpg
  • /upload/gallery/bedenim-icin-guvenlik-kurallarim-.jpg
  • /upload/gallery/duyusal-sistemler.jpg
  • /upload/gallery/tree.jpg
  • /upload/gallery/artikulasyon-terapisi-basamaklari.jpg
  • /upload/gallery/yasam-kalitesi.jpg
  • /upload/gallery/afazili-bireylerle-nasil-iletisim-kurulmali.jpg
Türkçe Katalog Almanca Katalog