Bebeğinizle Tatile Çıkma Hakkında 5 Fikir

Bebeğinizle Tatile Çıkma Hakkında 5 Fikir

Hepimiz biliyoruz ki bebek sonrası tatiller bebek öncesi tatillerden çok çok farklıdır. Bebeğinizden önceki tatilleriniz muhtemelen huzurlu sabahlarla, uzun macera günleriyle, arkadaşlarınız veya ailenizle birlikte kahkaha ve eğlence dolu akşamlarla doluydu.

Bebek sonrasında ise, bu huzurlu sabahlar muhtemelen sallanan, beslenme ile dolu sabahlara dönüşmüştür ve daha önceki tatillerinizdeki macera ve gevşeme günleri kendini uykusuzluk telaşı ve çocuğun bez değişimine bırakır. Çocuklarla tatile gelince şikâyet edeceğiniz çok şey olsa da, bebeklerle ve çocuklarla seyahat etmenin getirdiği iyi şeyleri görmüyoruz ya da düşünmüyoruz. Aşağıda bebeğinizle tatile çıkma konusundaki fikirlere göz atın.

Bebeğinizin yeni bir şeyler deneyimlediğini görün
Ayak parmakları arasında kumu ya da ayak bileklerine doğru suyu hissetmesi olsun, bebeğinizin ilk kez bir şey yaşarken yüzlerinin aydınlanmasını izlemek kadar güzel bir şey yoktur. Bu yaz bebeğinizle birlikte tatil yaparken, o küçük deneyimleri görün.


Özel bir yerde ilklere tanık olun
Bebekler ilklerle doludur. İlk kelimeler, ilk adımlar ve ilk dişler. Bir bebekle tatile çıktığınızda, seyahat ederken bazı şeyleri deneyimleme ihtimalleri vardır ve ilk yıllarına baktığınızda, özel bir yerde olduklarını mutlu bir şekilde hatırlarsınız.
 

Yeni şeyler keşfetmek
Tatildeyken, yeni şeyler deneme ve daha önce sahip olamadığınız deneyimler yaşama şansına sahip olacaksınız; bu, bebeğiniz geldiğinde de maceranın bitmeyeceğini gösterir.
 

Dünyayı göstermek
Bebeğinizi yeni bir yere götürmek ve bu deneyimin yaşam deneyimlerinin bir parçası haline gelmesini izlemek gibisi yoktur. Bebeğinizi yeni kültürlere ve yaşam tarzlarına maruz bıraktığınızda seyahat etmeyi seven açık fikirli ve maceracı insanlara dönüşürler!

 

Eve dönüş
Bebek öncesi hayatınızda tatilden dönmeyi istemeyebilirsiniz ama eve döndüğünüz zaman da kendinizi gerçekten iyi hissetmeye başlayacaksınız. Dünyadaki yeni maceralarınız özel olsa da, eviniz gibisi yoktur. Bebeğiniz olduğunda, eve dönüp düzenli rutininize geri döndüğünüze çok memnun olacaksınız.

 

Kaynakça
https://www.everydayfamily.com/blog/five-great-baby-on-vacation/?internallink=blogtopslider

PROBLEM TARAMA ENVANTERİ

Çocuğunuzun Problemini Birlikte Değerlendirelim!

UZMANLIK ALANLARIMIZ

Yorum yazın

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?

DİLGEM Eğitim Öğretim Danışmanlık ve Yayıncılık Ltd. Şti. Atatürk Mahallesi Girne Caddesi Zengin İş Merkezi No: 20 D: 7-9 Ataşehir / İSTANBUL

+90 (216) 456 42 42

dilgem@dilgem.com.tr

www.dilgem.com.tr

FOTO GALLERİ

  • /upload/gallery/cocugunuzda-kacirmayi-istemeyeceginiz-kritik-gelisimsel-donum-noktalari.jpg
  • /upload/gallery/dil-konusma-isitme.jpg
  • /upload/gallery/beynin-islevleri.jpg
  • /upload/gallery/bedenim-icin-guvenlik-kurallarim-.jpg
  • /upload/gallery/duyusal-sistemler.jpg
  • /upload/gallery/tree.jpg
  • /upload/gallery/artikulasyon-terapisi-basamaklari.jpg
  • /upload/gallery/yasam-kalitesi.jpg
  • /upload/gallery/afazili-bireylerle-nasil-iletisim-kurulmali.jpg
Türkçe Katalog Almanca Katalog