Mutlu Bir Genç Yetiştirmek

Mutlu Bir Genç Yetiştirmek

Ergenlerde depresyon ciddi bir sorundur ve ergenlerin yaklaşık % 20'si hayatlarının bir döneminde depresyon geçirmektedir.
 

Değişen hormonlar, sosyal medya ve modern reklamcılıktan kaynaklanan baskılar hayatı yeterince zorluyor. İşte ergen çocuğunuzun bilgi çağında mutlu ve eğitimli olmasını sağlamanız için bazı ipuçları.


 

Risklerden Haberdar Olun
Bir gencin hayatı 20 yıl içinde sürekli değişir. Sosyal ağlar ve medya ve reklamcılığın değişen yüzü, gençler üzerinde büyük baskılara yol açtı. Ebeveynler için kendilerini bilgi ile donatmak her zaman iyidir, bu nedenle bugün bir gencin hayatını anlamak için biraz zaman ayırın. Bazı sosyal medyalara siz de katılabilirsiniz. Bu yüzden Facebook, Twitter, Instagram ve Snapchat gibi gençler arasında popüler olan tüm platformlara bakın.


En sevilen ünlüleri takip eden birçok gençle birlikte, görüntüler üzerinde büyük bir odaklanma olduğunu fark edeceksiniz. Genellikle görünüşleri, alışveriş alışkanlıkları ve yaşam tarzları için putlaştırılırlar. Aslında hepsi kötü değil ve bazı gençler zenginleştirici içerik yaratan eğitici veya eğlendirici insanları takip etmeyi seçiyor. Bununla birlikte, bazı ünlüler kabul edilebilir ve istenen dar ve gerçekçi olmayan bir bakış açısını popüler hale getirmektedir.

Örneklerle İletişim Kurun
Çocuğunuzla olan ilişkinize bağlı olarak okulda veya yalnız başına ne yaptıklarını kontrol etmek zordur, bu nedenle iyi uygulamaları onlara tanıtmak ve örnek olarak göstermek önemlidir. Teknolojiyi tamamen yasaklamayın ancak bilgisayar ve sosyal medya zamanına katı sınırlamalar getirin. Söylediğiniz şeyi yaptığınızdan ve kendi telefonunuzu doğru zamanda kullandığınızdan emin olun. Çocuğunuzun en büyük rol modeli olun.


Çocuğunuzu akşam yemeğinde, örneğin popüler bir reklam kampanyasını veya Instagram fenomenini tartışmaya dâhil edin. Fotoğrafların sosyal medyada sık sık üzerinde oynanarak paylaşıldığını ve insanların doğru beslenme ve egzersizle güzel göründüklerini anlatın. Üretken olmayan yemek uygulamalarının risklerini ve bunların sürdürülemez ve tehlikeli olduklarını tartışın.

Tüm Erdemleri Teşvik Edin
Çocuklarınızı uygun zamanda ve uygun yerlerde övmek de önemlidir. Çocuğunuza yapacağı şeylerin önemli olduğu fikrini pekiştiren cesareti verdiğinizden emin olun.

Temel olarak, çocuklarınız için sizinle sorunları hakkında konuşup kendilerini rahat hissedebilecekleri pozitif bir ortam yaratın. Açık ve anlayışlı bir ortam, sorunları tanımlamak için iyi bir temeldir. Zorluk yaşadıklarında daha dürüst olacaklardır ve davranışlarında tuhaf değişiklikler olabileceğini fark edeceksiniz. Bu tür belirtileri ciddiye alın ve konuşmaları gerekiyorsa onların yanlarında olduğunuzu belirtin. Acele etmekten veya çocuğunuza baskı yapmaktan kaçının ve iletişime açık olun. Ciddi endişeleriniz olursa doktorunuzdan, okulunuzdan veya diğer kliniklerden profesyonel yardım alın.

Kaynakça
https://childdevelopmentinfo.com/parenting/how-to-raise-a-happy-teenager/#.XTjTPObVLIV

PROBLEM TARAMA ENVANTERİ

Çocuğunuzun Problemini Birlikte Değerlendirelim!

UZMANLIK ALANLARIMIZ

Yorum yazın

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?

DİLGEM Eğitim Öğretim Danışmanlık ve Yayıncılık Ltd. Şti. Atatürk Mahallesi Girne Caddesi Zengin İş Merkezi No: 20 D: 7-9 Ataşehir / İSTANBUL

+90 (216) 456 42 42

dilgem@dilgem.com.tr

www.dilgem.com.tr

FOTO GALLERİ

  • /upload/gallery/cocugunuzda-kacirmayi-istemeyeceginiz-kritik-gelisimsel-donum-noktalari.jpg
  • /upload/gallery/dil-konusma-isitme.jpg
  • /upload/gallery/beynin-islevleri.jpg
  • /upload/gallery/bedenim-icin-guvenlik-kurallarim-.jpg
  • /upload/gallery/duyusal-sistemler.jpg
  • /upload/gallery/tree.jpg
  • /upload/gallery/artikulasyon-terapisi-basamaklari.jpg
  • /upload/gallery/yasam-kalitesi.jpg
  • /upload/gallery/afazili-bireylerle-nasil-iletisim-kurulmali.jpg
Türkçe Katalog Almanca Katalog