DİLGEM Gaziemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ® 2001

DİLGEM Gaziemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ® 2001

Gazi Mh. 28/30 Sk. No:19 Gaziemir / İZMİR

0(533) 559 09 43


DİLGEM Gaziemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi;

Hayatta en değerli eserimiz çocuklarımızdır. Onları mutlu, sağlıklı, özgüvenli, başarılı bireyler olarak yetiştirmek ve topluma kazandırmak anne-baba olarak sizlerin; uzmanlar olarak da bizlerin yegane görevidir.

Uzmanlar olarak biliyoruz ki, çocuğumuz büyüme evrelerinden geçerken sadece anne sevgisi ve annesel içgüdüler gelişimsel açılardan sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için yetmemektedir. Günümüzde anne ve babalar ebeveynlik işlevlerinde çok daha fazla desteklenmelidirler. Aynı zamanda çocuklar da büyüme evrelerini tamamlarken farklı hassasiyetler gösterebilirler ve silik bulgularla ileriki dönemlerde daha belirgin patolojiler ortaya çıkarabilirler. Burada amacımız sorunlar henüz çok yeni iken sorunları tanıyıp uygun çözümler ve tedavileri uygulamaktır. Yeni aile araştırmaları sonuçlarına göre, anne-baba çift ilişkisinin kalitesi çocuğun ruhsal gelişimini ve ailenin devamlılığını sağlayan en önemli unsurdur.

Bizler, farklı gelişim evrelerinde çocuklara ve ailelere eşlik ederek ortaya çıkan soruları yanıtlamak, onlara yol göstermek, onları takip etmek ve olası durumlarda bilimsellik ışığında erken tanı koymak amacındayız. Tanı almış çocuk ve ergenlere ve ailelerine de her türlü tedavi ve danışmanlık hizmetlerini sunmaktayız.

Hedefimiz, birbirini destekleyen, sevgisini gösteren, anne-babaların eşlik ettiği sağlıklı çocukların yetiştiği ailelere destek olmaktır.

Kürşat ARIKMERT / Kurucu – CEO

DİLGEM, 1998 yılında Prof. Dr. Ahmet KONROT tarafından Eskişehir’de kurulmuş Türkiye’nin ilk Özel Dil ve Konuşma Terapisi Merkezi’dir.

Prof. Dr. Ahmet KONROT, “geliştirmesi ve uluslararası hale getirmesi koşuluyla” DİLGEM markasını 2008 yılında Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümü, İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü mezunu Kürşat ARIKMERT’ e devretti. Şu an DİLGEM’ de CEO olarak görev alan Kürşat ARIKMERT için “Essex Üniversitesi’nde Uygulamalı Dilbilimi ve Fonetik alanında Mezuniyet Sonrası Diploma almış; yine aynı üniversitede Dilbilimi (Deneysel Sesbilimi) alanında doktora yapmış; Doktorasının ardından İngiliz Hükümeti Teknik Yardımlaşma Bursunu kazanarak Londra’da Dil ve Konuşma Terapistliği lisansı alarak Türkiye’ye dönmüş” ülkemizin ilk Dil ve Konuşma Terapistlerinden Prof. Dr. Ahmet KONROT’ un isim babalığını yaptığı DİLGEM’ i yaşatmaktan daha güzel bir eylem olamazdı.

Prof. Dr. Ahmet KONROT, hem DİLGEM çalışanları için hem de CEO’muz Kürşat ARIKMERT için tam anlamıyla bir VEFA’ dır.

CEO’ muz Kürşat ARIKMERT, 2006 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra yaklaşık 2 yıl özel sektörde çalıştı; daha sonra ülkemizdeki Özel Eğitim, Sağlık Bilimleri ve Ruh Sağlığı alanlarında yapılan çalışmalara katkı sağlamak amacıyla Avrupa’da uygulanan yöntem ve teknikleri yerinde inceledi. Daha sonra ise ülkemizdeki özel gereksinime sahip bireylerin de bu gelişmiş yöntem ve tekniklerden yararlanması adına şimdiki CEO’muz Kürşat ARIKMERT, 2008 yılında DİLGEM Pendik Şubeyi açtı.

DİLGEM, ülkemizdeki özel gereksinime sahip bireylerin en iyi hizmeti hak ettikleri fikrini benimsemektedir; bundan dolayı Avrupa’daki terapistlerinin materyallerini en çok tercih ettiği firma PROLOG  ile ortak olup ürünlerini Türkiye’ye getirdi. Daha sonra Avrupa Birliği Projeleri ile ülkemizdeki terapistleri Avrupa’ya götürdü; sonrasında ise ABD, İngiltere, Almanya, Belçika, Kanada, Avustralya gibi ülkelerden akademisyenleri ülkemize getirerek terapistlerin gelecekle buluşmalarına katkı sağladı ve sağlamaya da devam ediyor.

Şu an Sağlık Bilimleri, Özel Eğitim ve Ruh Sağlığı alanlarında Seminer, Materyal, Terapi, Yayın hizmetleri veren DİLGEM, Harvard, Columbia ve Oxford Üniversitesi, Mayo Clinic gibi dünyaca ünlü partnerlere sahiptir.

 • Dünyaca ünlü akademisyenlerle ülkemizdeki terapistleri, düzenlediğimiz seminerler aracılığıyla bir araya getirerek ülkemizdeki özel gereksinime sahip bireylerin uluslararası standartlarda hizmet almalarına destek oluyoruz.
 • Terapistlerin, terapilerdeki başarılarını arttırmak adına Avrupa ve ABD’den terapi materyalleri getiriyoruz.
 • Çevirmenlerimiz aracılığıyla yaptığımız Makale ve Kitap çevirilerini ücretsiz olarak paylaşarak terapistlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlıyoruz.
 • Sağlık Bilimleri, Özel Eğitim ve Ruh Sağlığı Alanlarından binlerce öğrenciye gözlem ve staj yeri ayarlıyoruz; binlerce mezuna iş; yüzlerce eğitim kurumu ile terapistleri bir araya getiriyoruz.
 • Verdiğimiz hizmetlerden sadece İstanbul’da yaşayan bireylerin değil ülkemizdeki özel gereksinime sahip tüm bireylerin yararlanabilmesi adına şubeleşmeye devam ediyoruz.

Neden DİLGEM?

 • DİLGEM’ de, alanında en az yüksek lisans yapmış uzmanlar çalışır.
 • DİLGEM’ de “BİREYİ MERKEZE ALAN YAKLAŞIM” uygulanır.
 • DİLGEM’ de EKİP ÇALIŞMASI yapılır.
 • DİLGEM’ den hizmet alan her bir birey için düzenli olarak VAKA TOPLANTILARI yapılır.
 • DİLGEM’ de çalışan uzmanlar ABD ve Avrupa gelen akademisyenlerden almış oldukları eğitimler sayesinde vakalarına uluslararası standartlarda hizmet sunarlar.
 • DİLGEM’ de, Türkiye için ortağı olduğumuz Almanya kökenli bir firma olan PROLOG Firmasının materyalleri kullanılır.
 • DİLGEM’ de en az bir yabancı dili iyi düzeyde bilen uzmanlar çalışır.

DİLGEM, DİLGEM Eğitim öğretim Danışmanlık ve Yayıncılık Ltd. Şti. tarafından kurulmuş Türkiye’nin ilk özel Dil ve Konuşma Terapisi Merkezi’dir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren DİLGEM Gaziemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2001 yılında kurulmuş olup aşağıdaki alanlar kapsamında her yaştan bireye hizmet vermektedir:

 • Bedensel Yetersizlik,
 • Dil ve Konuşma Bozukluğu,
 • İşitme Yetersizliği.
 • Otizm Spektrum Bozukluğu,
 • Öğrenme Güçlüğü,
 • Zihinsel Yetersizlik.