VitalStim® Terapisi Sertifika Programı: Pediatrik Yutma Bozuklukları
Kargo Bedava

VitalStim® Terapisi Sertifika Programı: Pediatrik Yutma Bozuklukları

7.757,54 + KDV
Sepete Ekle
İlk yorumu sen yaz
Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.

VitalStim® Terapisi Uzmanlık Eğitimi
Yetişkin ve Çocuk Yutma Bozuklukları

 

Bu dinamik ve yenilikçi program, yutma bozuklukları terapisinde bir devrim yaratmıştır. Disfaji Terapistleri / Yutma Bozukluğu Terapistleri bu eğitimden alacakları Uzmanlık Sertifikası ile çalıştıkları kurumların daha modern ve teknolojiyi yakından takip eden bir yer olmasını sağlayacaklardır. VitalStim® Terapisi, geleneksel yutma bozuklukları teknikleri ile Nöromasküler Elektrik Uyarımını birleştiren FDA onaylı bir terapi yaklaşımıdır. Bu uygulamalı yeterlilik eğitimi, yutma mekanizmasının fizyolojisi ve kinesyolojisi ile patolojik yutma mekanizmaları ve süreçleriyle ilgili konuları kapsamaktadır. NMES’e dair temel ilkeler ve kavramların öğretimi ile birlikte VitalStim® Terapi protokolünün kullanımı detaylı olarak anlatılıp uygulama yapılacaktır. Katılımcılarla, biri yutma bozukluğu uzmanı diğeri ise elektrik uyarım uzmanı olan iki eğitmen bire bir ve özel olarak ilgileneceklerdir. Yoğun uygulama fırsatları aracılığıyla katılımcılar, nöromasküler elektrik uyarımına dair kuramsal bilgileri yutma bozukluklarına uygulama şansı bulacaklardır. Bu program, yutma bozukluklarında NMES kullanımı için akredite olmuş tek programdır ve katılımcıların VitalStim® Terapi programını güvenle ve güvenli bir şekilde uygulayabilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm bilgi ve deneyimi kendilerine sunmaktadır. VitalStim® Uzmanı olmak size, çalışmalarınıza ve çalıştığınız kuruma değer katmakla birlikte vakalarınızda elde ettiğiniz sonuçları iyileştirecektir!

 

Bu 2 günlük VitalStim® Uzmanlık Eğitimi, katılımcılara VitalStim® teknolojilerini yutma bozukluklarında nasıl kullanacaklarını öğretecektir. DJO, VitalStim adında lisanslı bir teknoloji markası geliştirmiş ve patent hakkını almıştır. Mevcut benzer başka bir ürün olmadığı için eğitim içeriği VitalStim’in güvenle ve güvenli bir şekilde nasıl kullanılması gerektiğine dair bilgilerden oluşmaktadır.

 

VitalStim® Terapisi Uzmanlık Sertifikası aşağıdaki koşulları yerine getiren katılımcılara verilecektir:

 

 1. Yazılı son-testi başarıyla geçmek
 2. VitalStim® Terapisini doğru bir şekilde uygulayabildiğini göstermek.

 

VitalStim® Terapisi – Pediatri

 

2003 yılında yutma alanı çalışanları ile buluşan, VitalStim® Sertifika Programı, yutma bozukluklarının terapisinde kullanılan NMES cihazı için FDA tarafından onaylı tek yetkinlik kursudur. Bu program yutma terapisinde bir çığır açmıştır. Başlangıcından bu yana, klinik uygulama ve araştırmalardan elde edilen deneyimleri dikkate alarak sürekli olarak güncellenmiş ve yenilenmiş bir eğitim programıdır. Programın en son hali, şu ana kadar ki en kapsamlı ve etkili hali olmakla birlikte yutma terapisinde NMES kullanımına dair çeşitli eğilimleri bir arada sunmaktadır. Sunduğumuz bu yeni içerik, son dönem bilimsel araştırmaların sonuçları, güncel terapi protokolleri ve mevcut ekipmanlar hakkında detaylı bir bilgilendirme yapmaktadır.

 

Eğitim Tanımı: Resmi olarak onaylanmış olan bu uygulamalı yeterlik eğitimi, normal ve anormal yutma mekanizmaları bebeklik, çocukluk ve yetişkinlikte farklılık gösterdiği için bu dönemlerdeki kas fizyolojisi, kinesyoloji ve patoloji konularını ele almaktadır. NMES kullanım ilkeleri ile aktif yutma bozukluğu egzersiz terapisi bir arada öğretilir.  FDA onaylı araçlarla NMES’in yutma protokolü içerisindeki kullanımı yutma mekanizmasının nörofizyolojisi esas alınarak anlatılır. Frekans, faz süresi, aşama döngüsü vb. NMES parametrelerinin nasıl ayarlanması gerektiği belli tedavi protokolleri içerisinde ve detaylı uygulama fırsatları sunularak öğretilir. Hasar modeli (patoloji, semptomlar, belirtiler, bozukluklar ve hasarlar) kullanılarak vaka değerlendirmeleri yapılır ve tedavi planı geliştirme alıştırmaları yapılır.

 

Katılımcılar, biri yutma bozukluğu uzmanı diğeri elektrik stimulasyon uzmanı olan iki eğitmen tarafından bire bir eğitilirler. Eğitmenlerimiz FDA onayı ile ilgili gerekli bilgileri katılımcılarla paylaşırlar ve pediatrik ve yetişkin yutma bozukluklarında kullanımı sürekli gelişen NMES hakkında klinisyenlerin en iyi şekilde donatmak için mevcut araç gereçler hakkında klinik seçeneklerin neler olabileceği konusunda detaylı bilgilendirme yaparlar.

 

Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan katılımcılar yutma bozuklukları terapi programlarında başarılı NMES uygulamaları yapabilen etkin VitalStim® ve DINES uygulayıcıları olurlar.

 

Eğitimin Önşartları: 

 

 1. Çevrimiçi anatomi ve MBS tekrar derslerinin başarıyla tamamlanması
 2. Yutma yönetiminde belli bir bilgi ve deneyim birikimi
 3. Aktif vaka yükü içerisinde yutma bozukluğu vakalarının olması

 

VitalStim® Terapisi Uzmanlık Sertifikası aşağıdaki koşulları yerine getiren katılımcılara verilecektir:

 

 1. Yazılı son-testi başarıyla geçmek
 2. VitalStim® Terapisini doğru bir şekilde uygulayabildiğini göstermek.

 

Kazanımlar:

 

 1. Yutma bozukluklarından NMES kullanımında onaylı tek kurumdan Uygulayıcı/Uzman Sertifikası
 2. VitalStim® uygulayıcı ünvanı
 3. DINES uygulayıcı ünvanı
 4. NMES Klinik Danışmanlarına erişim hakkı
 5. VitalStim/DINES Facebook gruplarına katılma hakkı—Binlerce kişilik bir özel Uygulayıcı grubu
 6. VitalStim/DINES resmi uygulayıcıları arasında yayınlanma hakkı
 7. VitalStim/DINES uygulayıcıları resmi belge kütüphanesine erişim hakkı
 8. VitalStim/DINES uygulayıcılarına sunulan sürekli eğitim olanaklarına erişim hakkı
 9. NDC sınav uygulamalarında $50 indirim hakkı

 

DINES Uzman / Uygulayıcı Olma Hakkı:

 

 1. Çevrim içi dersi alıp ödevleri yapan, çoktan seçmeli quizleri en az %80 başarı ile tamamlayan
 2. Yüz yüze eğitime katılıp yazılı sınavı %80 başarı ile geçen ve yutma terapisinde NMES uygulamasını güvenli ve etkin şekilde kullandığı eğitmenler tarafından onaylanan katılımcılara verilecektir.

 

Program Akışı

 

08:00 - 08:30     Giriş, Genel Bakış & Hedefler

08:30 - 09:30     Yeni Doğan ve Pediatrik Yutmanın Anatomisi ve Fizyolojisi

09:30 - 09:45     Nöroloji

 

09:45 - 10:00     Ara

 

10:00 - 11:00     Kas Gelişimi için Pediatrik Egzersizde Dikkat Edilmesi Gerekenler

11:00 - 11:30     Motor Haritalama, Sinaptik Budama & Kortikal Yeniden-Örgütleme

11:30 - 12:00     Pediatrik Yutma Bozukluklarında Elektrik Uyarım Kullanımı

 

12:00 - 13:00     Öğle Yemeği Arası

 

13:00 - 14:00     Pediatrik Yutma Bozukluklarında Elektrik Uyarım Kullanımı, devamı

14:00 - 14:45     Pediatrik Örnek Olay İncelemeleri

 

14:45 - 15:00     Ara

 

15:00 - 16:00      Hastalık ve Tanılama Popülasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Özel Noktalar

16:00 - 16:30      Pediatrik Araştırmalar

 

16:30 - 17:00     Soru & Cevap

 

 

 

John Kelly, M.P.T.

 

St. Augustine Üniversitesi Fizyoterapi programından mezundur. John’un 17 yılı aşkın akut yatan hasta ve hastanede ayaktan tedavi rehabilitasyonu deneyimi vardır. Şu anda Tennessee’deki Siskin Rehabilitasyon Hastanesinde klinik müdürüdür. Kendisi tam zamanlı hasta hizmeti ve yönetimle ilgili sorumluluklarını dengelemeye devam etmektedir. Nörogelişimsel Tedavi Derneği sertifikasına sahiptir. Klinik doktorasına ve manuel terapi sertifikasına yönelik çalışan deneyimli bir manuel oropedik terapisttir. Aynı zamanda sertifikalı bir VitalStim® eğitmenidir ve ortopedik ve elektroterapi derslerini ülke çapında vermektedir. John başarılı bir klinik eğitmenidir ve sürekli olarak hastalarla olağanüstü yakınlığı ve kurs katılımcılarının güçlü değerlendirmeleri ile ünlüdür. 

 

 

Karin Mitchell, M.A. CCC-SLP

 

 

Karin Mitcheel dünyaca tanınmış bir Dil ve Konuşma Terapistidir. Uzmanlık alanları; beslenme ile yutmanın bakımı ve tedavisi, tıbbi olarak kırılgan bebeklerin ve çocukların gelişimsel bakımı ve pediatrik travmatik beyin hasarıdır. Öğretmeye ve başkalarına yardım etmeye olan sevgisi, onu hem ülke çapında hem de uluslararası alanda eğlenceli ve sürekli eğitim kursları hazırlamaya ve vermeye yönlendiriyor.

 

Çalışma alanları: YYBÜ’de Gelişimsel Bakım, İşaret Temelli (Cue Based) Besleme, pediatrik besleme ile yutmanın değerlendirmesi ve tedavisi, VitalStim kullanımı, yutma çalışmaları, klinik analiz ve karar vermeyi iyileştirmek, medikal kırılgan bebekler ve çocukları emzirme ve beslenme becerisi edinimini destekleyen gelişimsel kilometre taşlarıdır. Karin, kariyerinde 1995 yılında başladığı dönemden itibaren, başkalarına da öğretmek amacıyla öğrenme imkanları ve yaratıcı yollar aradı. Şimdi California’daki CHOC Çocuk Hastanesinde YYBÜ ve Besleme Takımında baş terapist olarak hizmet vermektedir. Nörogelişimsel Tedavi ve Duyu Bütünleme Terapisi tedavilerinde güçlü bir teorik temeli ve klinik deneyimi olan Karin ayrıca NOMAS eğitimi almıştır ve VitalStim® eğitimi almıştır. Tıbbi asistanlar, hemşireler, fizyoterapistler, ergoterapistler ve dil ve konuşma terapistleri dahil olmak üzere klinik personele; uygun gelişimsel bakım, konumlandırma, kullanma ve beslenme becerileri eğitimi vermektedir. Karin, CHOC’taki uzmanlaşmış Küçük Bebek Ünitesi’nde kanıta destek personelinin ihtiyaç duyduğu sürekli eğitim serisini içeren dayalı gelişimsel bakım için ünite protokollerinin ve bakım planlarının geliştirilmesinde etkili bir isimdi.

 

Dokunma Tedavisi, Gelişimsel Bakım, Yenidoğanlara İlişkin Besleme, Emzirme Koalisyonu, Palyatif Bakım, Nöro YYBÜ Ekibi, Travma Ekibi ve Aile Merkezli Bakım komitelerinde aktif üyedir. Kendini işine adamış bir lider olan Karin, zamanının çoğunu klinisyenlerin desteklenmesi ve geliştirilmesine ayırmaktadır. Ayrıca tıbbi olarak hassas hastalarla klinik analiz ve terapötik etkililik konusunda terapistin becerilerini geliştirmeye odaklı bir mentor olarak hizmet vermektedir. Hastaları ve ailelerini destekleyici çalışmalar yapmaktadır. Tıbbi açıdan kırılgan bebekleri ve çocukları desteklemek amacıyla yerel derneklerde, toplum merkezlerinde, yerel üniversitelerde ve okullarda konuşmalar yapmaktadır.

 

 1. CIAO Seminars ™, ASHA Onaylı bir sürekli eğitim Sağlayıcısıdır.
 2. CIAO Seminars ™, sürekli eğitimin AOTA Onaylı Sağlayıcısıdır.
 3. CIAO, NBCOT üyesidir.  
 4. CIAO, Uluslararası Sürekli Eğitim ve Öğretim Birliği (IACET) tarafından akredite edilmiştir. CIAO, öğretim uygulamalarında uluslararası düzeyde bir mükemmellik standardı olarak tanınan ANSI / IACET Standardına uygundur. 
 5. CIAO sertifika programları, Institute for Credentialing Excellence tarafından akredite edilmiştir.

 

 

DİKKAT:

 

 1. Bu eğitim CIAO Seminars ve DİLGEM işbirliğiyle organize edilmektedir.
 2. Belgelendirme: Eğitime katılanlara CIAO Seminars ve DİLGEM onaylı VitalStim® Terapisi Uzmanlık Sertifikası verilecektir.
 3. Eğitim Dili: Eğitim dili İngilizce olup anında çeviri hizmeti verilecektir.
 4. Hedef Kitle: Dil ve Konuşma Terapistleri, Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları, Ergoterapistler, Fizyoterapistler  ve bu alanlarda okuyan yüksek lisans öğrencileri ile üniversite son sınıf öğrencileri.
 5. EFT ya da Havale yoluyla ödeme yapmak isteyen katılımcılar alışveriş sepetindeki tutarı https://www.dilgem.com.tr/tr/site/banka_bilgileri linkinde yer alan IBAN Numarasına yatırdıktan sonra 0 (533) 165 60 94 numaralı WhatsApp Hattına dekont yollayarak kayıt işlemlerini tamamlarlar.
 6. Etkinlik ücretine öğle yemeği, ara öğünler ve otel toplantı ücreti dahil olup konaklama hariçtir. 
 7. Katılımcılar, etkinlik ücretini ödeyip kesin kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra ödedikleri ücretin kendilerine hiçbir koşulda iade edilmeyeceğini kabul ederler.

 

 

Ulaşım

 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Divan İstanbul Asia’ya 12 km uzaklıktadır. 
 • İstanbul Havalimanı, Divan İstanbul Asia’ya 75 km uzaklıktadır. 
 • D-100 Karayolu, Divan İstanbul Asia’nın önünden geçmektedir.
 • E-180 Otobanı Kurtköy Gişeleri, Divan İstanbul Asia’ya 15 km uzaklıktadır. 
 • Tavşantepe Metro İstasyonu, Divan İstanbul Asia’ya 3 km uzaklıktadır.
 • Pendik Tren Garı, Divan İstanbul Asia’ya 4 km uzaklıktadır. 
 • Kaynarca Marmaray Durağı, Divan İstanbul Asia’ya 2 km uzaklıktadır.
 • İDO Pendik Terminali, Divan İstanbul Asia’ya 3 km uzaklıktadır. 

 

Yakındaki Görülecek Yerler ve Yapılabilecek Aktiviteler

 • Viaport, Neomarine, Piazza, Anatolium, Pendorya ve Viasea Alışveriş Merkezleri
 • Tuzla Marina, Pendik Marina, ViaSea, Aquapartk ve Temapark 
 • Adalar Tekne Turu
 • Bağdat Caddesi ve Kadıköy' e bir Gezinti

https://www.divan.com.tr/divan-istanbul-asia/tr

Bu ürün için henüz herhangi bir yorum yazılmamış.
Yorum Yazın
Oy Ver : Kötü             İyi
Yorum Ekle

Bu site Dayneks E-Ticaret Tarafından Hazırlanmıştır.