Ailelere Yönelik SOS Beslenme Yaklaşımı Eğitimi Türkiye’de

Ailelere Yönelik SOS Beslenme Yaklaşımı Eğitimi Türkiye’de

Pediatrik Psikolog ve Toomey & Associates, Inc. Başkanı Dr. Kay Toomey ile Ailelere yönelik SOS Beslenme Yaklaşımı Eğitimine ait uyarlama ve çeviri çalışmaları için yapılan anlaşmayı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. SOS Beslenme Yaklaşımı, özellikle 6 ay ve 5 yaş arası çocukların erken tanılanması üzerine yoğunlaşan ve çocuklardaki (0-18 yaş aralığı) beslenme ve büyüme sorunlarının değerlendirilmesi ve terapisi için geliştirilmiş disiplinler arası bir yaklaşımdır. SOS içerisinde; beslenme ve büyüme sorunları olan çocukların değerlendirilip etkin şekilde yönlendirilebilmeleri için duruş, duyu, motor, davranış/öğrenme, sağlık ve beslenme ile ilgili her konu derinlemesine ve bütünleşik bir anlayışla ele alınır.

SOS Beslenme Yaklaşımı’nı geliştiren Çocuk Psikoloğu Dr. Kay A. Toomey tarafından verilen Ailelere yönelik SOS Beslenme Yaklaşımı Eğitimi, ebeveynlere ve çocuğa bakmakla yükümlü kişilere beslenme / yemenin ne kadar karmaşık olduğu, çocukların neden yemek yemekte zorlanabileceği ve çocukların daha iyi yemelerine nasıl yardımcı olabileceklerine dair giriş niteliğinde bir bakış açısı sunar.

Bu eşsiz eğitimin materyallerinin Türkçeye uyarlanması Prof. Dr. Aliye ÖZENOĞLU ve ekibi tarafından yapılmıştır. Sunduğu katkılarından dolayı Üsküdar Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. ÖZENOĞLU’na teşekkür ederiz.