ASHA Kongrelerinden En İyi Şekilde Yararlanmanın 10 Yolu

ASHA Kongrelerinden En İyi Şekilde Yararlanmanın 10 Yolu

1. Kurslarınızı önceden planlayın

Bazen sadece akışına bırakmanın eğlenceli olduğunu biliyorum, ama bu o zamanlardan biri değil. Muhtemelen kayıt, otel odası, yemekler ve seyahat için çok para harcıyorsunuzdur. Paranızın karşılığını en iyi şekilde alın, program cep planlayıcınızı kapın (postayla almış olmanız gerekir) ve gerçekten ilgi çekici görünen bazı kursları işaretleyin.

2. Bazı bağlantılar kurmayı planlayın

En çok hangi konulara ilgi duyduğunuzu düşünün. Belki de burası sizinle aynı fikirde olan DKT’lerle bağlantı kurmak istediğiniz bir alandır. Kurslar için erkenden kongre merkezinde olun, böylece yanınızda oturan bazı insanlarla konuşabilirsiniz. Utangaç olsanız bile, “bu kurs için heyecanlıyım” ya da “kongre şu ana kadar nasıl gidiyor?” gibi bir şey söylemek aranızdaki buzu kırmanız için yeterli olacaktır.

Konuşmalarını yaptıktan sonra sunum yapanlarla konuşun.

Etrafta dolaşırken sosyal medyada takip ettiğiniz bir DKT bloğu sahibi görürseniz, merhaba deyin.

3. Erken davranın

Kursların bazıları hızlı bir şekilde dolmakta, bu yüzden erkenden orada olun ve kendiniz için iyi bir koltuk kapın. Duvara yaslanmak hiç eğlenceli değildir.

4. Atıştırmalık getirin

Beyniniz tüm bu harika yeni bilgilerle ve bu kadar çok insanın yanında olmanın enerjisiyle aşırı yüklenecektir. Bir şeyler yemek isteyeceksiniz ve atıştırmalıklara yönelik tercihlerin listesi çoğu zaman oldukça uzun oluyor. Ben badem, karışık kurutulmuş meyveler, protein çubukları ve bir su şişesi getirmeyi seviyorum. (Bu ipucu için bana teşekkür edeceksiniz.)

5. Öğle yemeği planlayın

Öğle yemeğiniz için önceden plan yapın. Eğer arka arkaya kurslara katılacaksanız, kongre merkezinden ayrılıp zamanında geri dönmek oldukça zordur. Bununla şimdiden yüzleşelim, herkes yemek yiyeceği için restoranlar gerçekten kalabalık oluyor. Ben genellikle ASHA ön ödemeli öğle yemeği ve atıştırmalıkların bir kombinasyonunu yapıyorum. Seanslardan birini atlamayı ve bazı DKT arkadaşlarınızla eğlenceli bir öğle yemeği yemeyi de planlayabilirsiniz. Evet, sorun değil, her zaman kursa gitmek zorunda değilsiniz. Bağlanmak ve ağ kurmak da önemlidir.

6. Ayakkabıların her şey olduğunu unutmayın

Ayakkabılarınızı gerçekten iyi seçin. Sergi salonunda çok yürüyecek ve ayakta duracaksınız, o yüzden rahat ve profesyonelce kalın.

7. Fazladan elbise getirin

Elbette istediğiniz gibi giyinebilirsiniz. Çok fazla oturacağınızı ve rahat etmek istediğinizi unutmayın. Eminim siz de profesyonel görünmek isteyeceksin. Kat kat halinde giyinmeyi planlıyorum çünkü sıcaklığın her odada nasıl olacağını asla bilemezsiniz. Üşürken veya sıcaklarken konsantre olmaya çalışmaktan daha kötü bir şey yoktur.

8. Sergi Salonu Gezintinizi Planlayın

İlk birkaç kez biraz yorucu olabilir çünkü sergi salonu oldukça büyük. Kayıt paketinizle birlikte gelen kat planını alın ve bir göz atın. Kulağa hoş geliyor mu? Sadece ilk seferimi hatırlıyorum. Bir planım yoktu ve tamamen boğulmuş ve bitkin kalmıştım. Şimdi farklı yapıyorum. Kat planımı gözden geçiriyorum ve kaçıramayacağımı bildiğim tüm kabinleri işaretliyorum. Böylece ilk önce onlara gideceğimden eminim. Kendime olaylara bakmak için güzel bir zaman dilimi ayarladım.

Bu, büyük satıcıların kabinlerinden bazılarını kontrol etmek için harika bir fırsattır. Süper Duper’ın gerçekten terapi malzemeleri alabileceğiniz çok büyük bir alanı var (bir mağaza gibi). Ayrıca size her şeyi taşımanız için büyük bir çanta veriyorlar. Bunu da önceden planlamanızı öneririm, salondaki herkesin bütün gün yanınızda duran bu kocaman çantaya bakmasını istemezsiniz.

9. Keşfedin ve eğlenin

Farklı bir yerde olmanın avantajlarından yararlanın. Toplantıların bazılarına gidin ve eğlenceli bir restoranda oturun. Belki de plaja gitmek için bile zamanınız olabilir.

10. ASHA Sözleşmesi uygulamasını edinin

Bu ücretsiz uygulama, programınızı senkronize etmenize ve arkadaşlarınızın programlarını görmenize olanak sağlar. Ayrıca sizi tamamen tanımak için haritalar ve “Şu anda olanlar” özelliğini de içeriyor.

Bir ASHA kongresine gitmenin en iyi yanlarından biri bağlantı kurmaktır. Hepimiz çok çalışıyoruz ve dilimizi konuşan insanlarla sosyalleşmek için zaman ayırmak oldukça güzel.

Kaynakça: http://beautifulspeechlife.com/10-tips-getting-asha-convention-2017/