Aynalar Bebekler İçin İyidir

Aynalar Bebekler İçin İyidir

 

Bebeğinizi eğlendirecek ve gelişmeleri için de iyi olacak bir oyuncak mı istiyorsunuz? Para harcamanıza gerek yok çünkü bu materyal evinizde zaten var: Aynalar! Evet, evinizdeki aynalar, bebeğinizin gelişimine yardımcı olabilir.

Bebekler neden aynaları severler?
 

Bebekler yüzleri, özellikle ebeveynlerinin ve bakıcılarının yüzlerini severler, ama aynı zamanda her türlü yüzleri aynada görmekten de hoşlanırlar.
 

Aynalarla oynamak bebeğimin öğrenmesine nasıl yardımcı olabilir?
 

Aynalar bebeklerin keşfetmesine yardımcı olmak için harika bir yoldur. Bebeğinizi aynanın önünde tutmayı deneyin. Aynada kendilerine dokunmak için bile uzanabilirler. Sonunda, kendi yüzlerini gördüklerini öğrenecekler ve yansımalarını tanımaya başlayacaklar.
 

Bebeğinizle birlikte aynaya bakarken, bu şansı kelime dağarcığını geliştirmek için kullanabilirsiniz. Yüzünüzdeki farklı kısımları, yüzünüzde ve bebeğinizde onlara işaret ederken söyleyebilirsiniz. Bebeğinizle birlikte banyodaysanız, bebeğin mırıldanmalarına cevap vermek ve bebeğinizle birlikte sesler çıkarmak için ayna karşısı harika bir yerdir. Ekstra eko, aktiviteyi daha eğlenceli hale getirebilir.
 

Bir ayna aynı zamanda bebeğin görsel izleme yapması için de harika bir yoldur. Aynada bebeğinize değişik yüz ifadeleri yapın ve sizi taklit edip etmediklerini görün. Kardeşlerin de birlikte eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayın.
 

Bütün günümü banyo aynasının karşısında geçirmek zorunda mıyım?
 

Hayır, tabii ki değil. Bebeğinizin oynayabileceği küçük aynalar ve içinde ayna bulunan oyuncaklar bile var. Ancak bunları bebeğinize vermeden önce aynanın kırılmadığından emin olun. Herhangi bir çatlak varsa, aynayı güvenli olamayacağından bebeğinize vermeyin, bunun yerine sağlam bir ayna temin edin. Bebek ayna karşısındayken, sandalyesindeyken, hatta arabadayken aynayla oynamanın keyfine varacaktır.
 

Ayrıca, ce-ee gibi bebeğinizle oynadığınız oyunların bir ayna ile ekstra eğlenceli olabileceğini unutmayın.
 

Kaynakça
: https://pathways.org/mirrors-good-baby/

Dilgem uzmanlarından destek almak ve randevu oluşturmak için: +90 (216) 456 42 42
                                                                                                        +90 (533) 165 60 94