Bahçenizi Üst Düzey Bir Oyun Alanına Dönüştürün

Bahçenizi Üst Düzey Bir Oyun Alanına Dönüştürün

Çocuklarınızı telefon ve tabletlere teslim etmek yerine, yapmanız gereken şey onları dışarıda oynamaya teşvik etmek. Bunu yapmanın en iyi yolu da, içsel motivasyonunuza güvenmektir. Bahçenizi en üst düzey oyun alanına dönüştürerek, çocuklarınızın ihtiyaç duydukları gibi hissederek dışarıda oynamalarını sağlayacaksınız. İşte bu konuda size yardımcı olacak birkaç ipucu.

 

Yerin Güvenli Olması

Bir oyun alanını planlamaya başlamadan önce, yerin çocuklar için gerçekten güvenli olduğundan emin olmanız gerekir. Bu, alerjiye neden olabilecek yabancı otların atılması, düşme ve takılmaya neden olabilecek parçaların kaldırılması olabilir. Bunun dışında, dağınık bir bahçe sayısız haşereye ev sahipliği yapar ve çocuğu korumak için yapabileceğiniz bir diğer şey de haşeresiz alan yaratmaktır. Bu görev oldukça basittir ve sık sık yapmanız gereken bir şey değildir. Her şeyi göz önünde bulundurarak ve uzatmayarak, bazı temel peyzaj düzenlemeleri ilk adımda yapacağınız şeylerdir.

Ağaçtan Ev

Uyarı İşaretleri

Bir çocuğun, yalnız kalabileceği bir yerden daha fazlasını istediği hiçbir yer yoktur. İşte ağaçtan bir ev de, oyuncak değil ancak çocuğunuzun ilk kaçamak yapacağı yerdir. Burada, arkadaşlarıyla takılabilir, kendi kurallarını koyabilir ve yeri kendi başına düzenli ve işlevsel tutmak zorunda kaldığı için sorumlu bir ev sahibi olma hakkında bir iki şey bile öğrenebilir. Yine de bir ağaç evi inşa etmek kolay değildir, bu yüzden bazı talimatlara, malzemelere ve özel ekipmanlara ihtiyacınız olacak. Mümkün olduğu kadar güvenli olmasını sağlamalısınız.

Sebze Bahçesi

Bahçecilik bir yetişkin için bu kadar eğlenceliyse, bir çocuk için de böyle olamaz mı? Çocuklar doğaya göre meraklılar ve her zaman daha fazla bilgi edinmek istiyorlar. Sulamak, dikmek, bahçeyi hazırlamak doğru bağlamda kullanıldığında eğlenceli aktiviteler olabilir. İşleri tematik hale getirmek çocuğunuz için daha da ilginç olabilir.

Ek Ekipman

Oyun alanı ekipmanlarına gelince, olayların ilginçleştiği yer burasıdır. Ekipmanların büyük kısmı kolay kurulur ve oluşturulur. Örneğin, bir tahterevalli muhtemelen tüm oyun alanı ekipmanlarının içinde en basit ve en ikonik olandır, ancak bunu yapmak için uzman bir el gerekmez.

Çocuğunuza Danışın

Günün sonunda, çocuğunuza bu oyun alanında neye sahip olmak istediğini sormak her zaman iyi bir fikirdir. Elbette çocuklar çocuktur, bu yüzden minyatür arka bahçenize büyük bir kale yapmak gibi gerçekçi olmayan veya makul olmayan talepler karşısında şaşırmayın. Talep ettikleri imkânsız şeyi doğrudan reddetmek yerine (kendi fikirlerini sorduktan sonra), yapmanız gereken şey onlara birkaç seçenek sunmak ve bir tanesini seçmelerini sağlamaktır.

Sonuç

Bir oyun alanı inşa etmenizle ilgili en önemli durum, çocuklarınızın sağlığına ve gelişimine yatırım yapmanızdır. Dışarıda oynamaları ve düzenli olarak fiziksel aktivitelere katılmaları sağlıkları için önemlidir. Bunun dışında yukarıda sıralanan aktivitelerin bazıları (bahçecilik gibi) grup çalışması olarak yapılabilecek aktivitelerdir, bu da aileyi bir araya getirir. Kaynakça: https://www.kidsinthehouse.com/blogs/carolinpetterson/transforming-your-garden-into-an-ultimate-playground