Biberondan Bardağa Geçiş İçin 4 Kolay İpucu

Biberondan Bardağa Geçiş İçin 4 Kolay İpucu

Yaşamlarının ilk haftalarında ve aylarında, çoğu bebek bir süre bir biberonla beslenir. Ebeveynlerin bebeklerine uygun biberonu bulmak için çok çalıştıkları da muhtemeldir. Biberonla besleme uzun zaman alabilir ve ebeveynler de zamanla çocuklarını küçük bardaklara hazırlar.

Amerikan Pediatri Akademisi, bebeklerin altıncı ve dokuzuncu aylar arasında biberondan bardağa geçmesini önermektedir. Eğer bebekler kendi hallerine bırakılırsa, muhtemelen sonsuza dek biberonlarını bırakmayacaklar. Biberondan küçük bardaklara geçişi mümkün olduğunca pürüzsüz bir şekilde yapmak için aşağıdaki ipuçlarına göz atın.

 

Birkaç bardak denemekten korkmayın
Tıpkı bebeğinize uygun bir biberon bulmak için zaman harcadığınız gibi, doğru bardağı bulmak da zamanınızı alabilir. Bebeğinizin en rahat hangisini kullandığına, en çok neyi sevdiğine dair bir fikir edinmeniz için birkaç farklı stil bardak denemekte tereddüt etmeyin.
 

Ulaşılabilir bardak
Bebekleri küçük bir bardaktan beslenmeye başlamalarını teşvik etmenin en iyi yollarından biri de bardağın onlar için ulaşılabilir olmasını sağlamaktır. Bardakları ve içeceklerini bebeğinizin yakınında ya da kolay ulaşabileceği yerlerde tutarak her susadığında ona bardaktan içme alıştırmaları yaptırabilirsiniz.
 

Pratik
Bebeğiniz için onun küçük bardağını ulaşabileceği bir yerde bulundurmanız ve ona içmesi için pratik yapmasını sağlamanız bebeğinizin içme becerilerinin artmasına yardımcı olur. Daha çok pratik, bardağa daha hızlı bir geçişi sağlayacaktır.
 

En sevdikleri içecekle doldurun
Bebekler altı aylık olmadan önce suya pek ihtiyaç duymazlar ancak katı maddeleri yemeye başladıklarında, genellikle anne sütü ya da biberon yerine aperatif olarak bir bardaktan suyun tadını çıkarmaya başlarlar. Eğer bebeğiniz suyu seviyorsa, bardağını suyla doldurabilirsiniz. En sevdiği içecek süt ise, bardağını süt ile doldurmanız iyi olacaktır.

Kaynakça
https://www.everydayfamily.com/blog/sippy-cup-transition-bottle/