Bir Sayfa Dil Dersi: Üst Sınıflar İçin Kontrol Baskıları

Bir Sayfa Dil Dersi: Üst Sınıflar İçin Kontrol Baskıları

Bir sürü farklı hedef alanını hedeflemenin kolay bir yoluna ihtiyacım vardı! Ayrıca öğrencileri de görebileceğim bir ofisim yoktu, tüm gün okula gidiyordum ve sınıflara entegre terapisi yapıyordum ve yer bulabildiğim her yerde grup dersleri yapıyordum (genellikle bir konferans odası, boş sınıf, kütüphane… her yerde!) . Benim de taşınabilir bir şeye ihtiyacım vardı!Bir Sayfa Dil Dersini aldım ve ona resmen aşık oldum.

 

Üst Sınıflar İçin Konuşma Terapisi Baskıları

Dürüstçe söylüyorum ki… Bu benim tüm materyallerimin yerini alıyor mu? Kesinlikle hayır. Ama ciddi bir şekilde yardım etti! Paketin tamamını, çalışma sayfalarını ve hepsini yazdırdım. Hepsini cilt halinde tutuyorum. Her hafta yeni bir “haftanın sayfası” ve ilgili çalışma sayfalarını seçiyorum ve bunları o hafta için malzemelerle dolu olan cilde koyuyorum. Bu yüzden ihtiyacım olan tek şey haftalık ciltler ve programımda ki hedef alanlarının çoğunluğu için hazır oluyorum. Bu sihirli malzeme hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Birkaç not: Çıkarım, sıralama, ana fikir / detaylar ve kelime hazinesi için kullanımı oldukça kolaylaştıran alt kısımdaki anlatıları dahil etmeye çalıştım. Sadece anlama değil, çeşitli becerileri hedef almak için bu bölümü kullanmaktan çekinmeyin.

Tür bölümü için, tür hakkında bilgi edinmek için sadece resmi kullanarak kendinizi kısıtlanmış hissetmeyin. Yaşa uygun bu görüntüleri hikaye yaratımı için kullanmayı seviyorum (çocuklarımızın fikir üretip başlaması zor olabilir). Ek olarak, bu tarzlardaki filmler / kitaplar / video oyunları (öğrencinin sevdiği her şey) hakkında da konuşabilirsiniz. Bu işleri daha çekici hale getirir!

Her BEŞ dil dersinden sonra bir test yaptım. Kısa sınavlar da aynı zamanda bir sayfa şeklinde oldu ve daha önce derslerde öğretilen figüratif dili ve kelimeleri anlamayı değerlendirdim.

Aşağıdaki becerileri hedefleyen çalışma sayfaları dahil edilmiştir:

 

 1. Konuşma becerileri
 2. Dilbilgisi
 3. Figüratif dil
 4. Kelime hazinesi
 5. Karşılaştırmak
 6. Öyküler
 7. Önekler
 8. Ekler
 9. Sıralamalar
 10. Çıkarımlar
 11. Öykü anlama
 12. Problem çözme
 13. Öykü geliştirme / oluşturma
 14. NE soruları

Kaynakça: http://speechymusings.com/2016/12/29/speech-therapy-printables-for-upper-grades/