Bisiklet Sürmek Çocuklar İçin Neden İyi Bir Aktivitedir ?

Bisiklet Sürmek Çocuklar İçin Neden İyi Bir Aktivitedir ?

Bisiklet Sürmek Çocuklar İçin Neden İyi Bir Aktivitedir?

Çoğu çocuk bisiklete binmeyi öğrenmek ister ve bu durum onları temiz havaya çıkarmak ve egzersiz yaptırmak için kolay bir yoldur, ancak bisiklet sürmek, görünen faydalarından daha fazlasına sahip olabilir mi?

Bisiklet sürme çocuğunuzun bacak kaslarını geliştirmesine ve kemiklerini güçlendirmesine yardımcı olacaktır. Sürekliliği olan bu egzersiz, çocukların dayanıklılıklarını artırmalarına ve dolaşım sistemlerini iyileştirmelerine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda koordinasyonu ve dengeyi de artıracaktır. Bisiklet sürmeyi öğrenmek biraz zaman alır ve çocukların başarılı olmak için ihtiyaç duyacakları ısrar, yaşamlarında ihtiyaç duyacakları diğer zor becerileri öğrenmeleri için onları motive edecektir. Ayrıca, devam etmek için biraz cesaretlendirmeye ihtiyaç duyduklarında size atıfta bulunmak için somut bir örnek vereceklerdir. Başarı duygusu ve artan güven, yaşamlarının ileriki yıllarında onlara yardımcı olacaktır.

Bisiklet sürmek biraz da tehlikeli olabilir, başlangıç ​​için düşme veya çarpma riski vardır, ancak riski azaltmak ve yaralanmaları en aza indirmek için uygulayabileceğiniz bazı adımlar vardır. Bisikletin çocuğunuz için doğru boyutta olması, mekanik olarak sağlam olması ve ışıklar, ziller gibi uygun güvenlik ekipmanlarına sahip olması önemlidir. Ayrıca çocuğunuzun kafasını, dizlerini ve dirseklerini koruması, hala tam oturduğunu ve iyi durumda olup olmadığını kontrol etmek için de doğru güvenlik ekipmanına sahip olmanız gerekir.

Ayrıca, örneğin bisiklet sürme aktivitesine, uygun ayakkabılarla olacak şekilde, sadece gündüz saatlerinde binme veya belirli bir bölgede kalma gibi kurallar koymak isteyebilirsiniz. Bu şekilde çocuğun kurallara uyma davranışı üzerinde de pratik yapma imkanı bulmuş olursunuz.

Bisiklet sürmek, tüm çocukların yapabileceği bir aktivitedir. Bir ebeveynin çocuklarını olası zarardan korumak istemesi de doğaldır. En iyisi ise, birkaç basit önlemle herkes mutlu olması olabilir.

 

Kaynakça: https://childdevelopmentinfo.com/child-activities/its-as-easy-as-riding-a-bike-why-its-good-to-teach-your-child-to-ride-a-bike/#gs.gct6y4

 

Dilgem uzmanlarından destek almak ve randevu oluşturmak için: +90 (216) 456 42 42
                                                                                                        +90 (533) 165 60 94