Çocuğunuz için 5 Harika Bahçe Düzenlemesi

Çocuğunuz için 5 Harika Bahçe Düzenlemesi

Artık çocukların teknolojik cihazlarla çok zaman geçirdiği apaçık ortada olan bir gerçektir. Bu durum onların sadece göz ve duruşlarına zarar vermekle kalmıyor, aynı zamanda onları daha az sosyal hale getiriyor. Bu nedenle, çocuklarınızın dışarda vakit geçirmesinin bir yolunu arıyorsanız, bahçenizi onların seveceği şekle dönüştürebilirsiniz. İşte bahçe düzenlemesi için size yardımcı olabilecek 5 harika ipucu:

 

1.Basketbol Potası Bulundurun

Çocuklarınızın daha fazla fiziksel aktivite yapmaları gerektiğini düşünüyorsanız, bahçenize bir basketbol potası yerleştirmek, doğru bir fikir olacaktır. Spor mağazasından bir pota alın ve çocuklarınızın da basketbol için gerekli donanıma sahip olduklarından emin olun.

2.Çizim Tahtası Bulundurun

Çocuklar, özellikle büyük bir çizim tahtası varsa, onu istedikleri herhangi bir şeyi çizmek için kullanmayı severler. Bir yazı tahtası çok fazla yer kapladığından, bahçenize yerleştirme fikri harika olabilir. Bu konuda onlar için harika olan diğer faktör de dışarda çizmeleri için onlara ilham verecek çok fazla şeyin olmasıdır.

3.Alanlarınızı Ayırın

Genellikle çocuklarınızla bahçeye çıktığınızda, birlikte aynı alanda durmak yerine yetişkinler ve çocuklar için ayrı alanlar oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, çocuklarınız oyunlarını oynarken siz de aynı anda dinlenebilirsiniz. Tasarımı doğru yaptığınızdan emin olmak isterseniz profesyonellere danışabilirsiniz.

4.Çocuğunuza Uygun Bir Bahçeniz Olsun

Bahçe işlerinizi çocuklarınıza uygun hale getirebilirsiniz. Bütün ailenin sosyal iletişime katılımını istiyorsanız, bahçenizi çocuk dostu yapmanız şarttır. Bu, bahçe aletlerinin güvenli bir şekilde saklanması ve dikenli bitkilerin bulundurulmamasını içerebilir. Birkaç meyve veya sebze toplarken veya ekerken çocuklarınızdan yardım istemeniz de iyi bir fikir olacaktır.

5.Zıplama Platformu Yapın

Yaz aylarında hava daha sıcak olduğunda, çocuklarınız sıcak günlerini bir üstünde su bulunan bir zıplama platformunda geçirebilir. Platformun üstüne hortumla biraz su fışkırtın ve çocuğunuzun iyi vakit geçirmesini sağlayın. Ancak sudan ve diğer düşme tehlikelerinden dolayı gözünüzü çocuğunuzdan ayırmayın.

Çocuğunuz için tüm bu bahçe düzenlemesi fikirlerinin uygulanması son derece kolaydır ve çocuklarınızın dışarda vakit geçirmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca hiçbir şey çocuğunuzun zihnini, bedenini ve ruhunu, temiz havada geçirilen kaliteli bir zaman gibi besleyemez.

Kaynakça: https://www.kidsinthehouse.com/blogs/carolinpetterson/get-the-children-outside-5-awesome-backyard-ideas