Çocuğunuzla Birlikte Sonbaharı Keşfetmenin Yolları

Çocuğunuzla Birlikte Sonbaharı Keşfetmenin Yolları

Yaz mevsimi, ailenizle birlikte sık sık dışarıda olmanız için fırsat sağlar. Daha fazla gün ışığı olan, güzel ılık havalar, tadını çıkarabileceğiniz sayısız açık hava etkinliği ve elbette gün ışığı! Sonbahar gelir ve günler kısalır, aileler işlerine daha fazla yoğunlaşır, çocuklar okul hayatına başlarlar ve havalar soğur. Çocuğunuzu bu saatte dışarıda tutmak için sık sık planlama yapmak ve iyi giydirmek gerekir, bu çok önemlidir.

Dışarıda olmak, çocukların sadece daha mutlu hissetmelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda soğuk algınlığı ve grip mevsiminde özellikle önemli rolü olan bağışıklık sistemlerimizi güçlendirmeye yardımcı olur. Çocuğunuzu dışarıya çıkarmak ve doğaya sokmak aynı zamanda yaratıcılığı ve hayal gücünü destekler, çocukları hareket etmesini sağlar, stresi azaltmaya yardımcı olur ve çok daha fazlasına yardımcı olur.

Çocuğunuzla birlikte sonbaharı keşfetmek için aşağıdaki eğlenceli aktivitelerden bazılarını deneyin:
 

Doğada Yürüyüş
 

Çocuklar keşfetmeyi çok severler. Tüm ailenin yürüyüş yapması için yeterince kolay bir park bulun. Çocuğunuzla birlikte yürüyüşü planlayın. Daha ilginç hale getirmek için, çocuğunuzun yürüyüş boyunca bulabileceği şeyler listesi hazırlayın – bir kaya, bir ağaç, düşen kırmızı bir yaprak vb. ile yürüyüşe devam edin.
 

Fotoğraf Çekin
 

Çocuğunuzun kendi gözünden doğayı yakalaması için çocuğunuzun bir telefon veya kamera kullanmasına izin verin. Keşfetmeyi, yeni şeyler bulmayı ve yakaladıkları görüntüleri incelemeyi çok seveceklerdir. Ebeveynler olarak da fotoğraflara bakmak ve çocuğunuzun ilginç bulduğu şeyleri beraber incelemek eğlencelidir.
 

Doğa Gezileri
 

Yapraklar gözümüzün önünde hemen değişiyor ve hepimiz biliyoruz ki yapraklar düşmeden önce güzel renklerin tadını çıkarmak için fazla zamanımız yok. Böylece, ailenizi alın, bazı atıştırmalıklar hazırlayın, doğanın tadını çıkarmak için gezilere katılın.
 

Piknik Yapmak
 

Sonbahar, açık havada piknik yapmak için harika bir zamandır. Battaniyeleriniz alın, toplanın ve en sevdiğiniz piknik yemeklerinin güzel sonbahar yaprakları arasında tadını çıkarmak için paketleyin. Yiyecekleri ve içecekleri sıcak tutmak için de yanınızda bir termos bulundurun ve okumak için kitap alın.
 

Kaynakça
: https://newhorizonacademy.net/ways-to-explore-fall-with-your-kids-and-why-its-important/

Dilgem uzmanlarından destek almak ve randevu oluşturmak için: +90 (216) 456 42 42
                                                                                                        +90 (533) 165 60 94