Çocuğunuzu Arabada Mutlu Tutmak İçin 5 İpucu

Çocuğunuzu Arabada Mutlu Tutmak İçin 5 İpucu

"Yeni yürümeye başlayan çocuğumu arabada mutlu tutmakla ilgili endişelerim var. Araba koltuğuna oturmaktan hoşlanmıyor ve bazı gezilerde sadece çığlık atıyor. Gideceğimiz yere varınca arabadan çıktığında da bir hayli mutlu oluyor. Onu tekrar arabaya koyduğumda çığlıkları ve sinir krizleri yeniden başlıyor."
 

Ebeveynlik hayatımın son dokuz yılında bu davranışların yürümeye başlayan bir çocuk için oldukça tipik olduğunu fark ettim. Yapmaları gereken hiçbir şeyden hoşlanmıyorlar ve sadece yapmak istedikleri şeyleri tercih ediyorlar.

 

Çocuğunuzla arabada seyahat etmek zorundaysanız, işte araba seyahati esnasında daha mutlu olmalarını sağlamak için kullandığım bazı ipuçları.

Yanınızda Atıştırmalıklar Ve İçecekler Bulundurun.
Atıştırmalıklar, küçük çocuklarınız varsa hayat kurtarıcılardır çünkü her zaman aç görünüyorlar ve aç olduklarında da huysuzlaşıyorlar. Sinirlenmeye başladıkları zamanları hissedebildiğiniz zamanlar için yanınızda bir miktar sağlıklı atıştırmalıklar ve meyve suları bulundurun.

Özel Kitapları veya Küçük Oyuncakları Arabada Bulundurun.
Küçük bir sepeti veya çantayı çocuğunuzun yaşına uygun resimli kitaplarla ve elinde tutabileceği küçük oyuncaklar ile doldurun ve bunu arabada bulundurun. Çocuğunuz sadece araba oyuncaklarıyla oynamayı bile dört gözle bekleyecektir.

Çocuk Şarkıları Çalın
Yeni yürümeye başlayan çocuklar genellikle müziği çok severler ve bazı çocuklara diğerlerinden daha çekici gelen şarkılar vardır. Tipik pop yıldızlarından şarkıları sürekli çalabilirsiniz, bu yüzden tekrar tekrar dinlemeye hazır olun. Yürümeye başlayan çocuğunuzu sessizce ve kendi kendilerine şarkıyı söylemeye teşvik edin ve hatta kendi şarkı sözlerini yazma oyunu oynayın.

Uzun Yolculuklar için Film Açın
İPad’lerin ve diğer benzeri cihazların küçük çocuklar için kullanıldığında kötü durumlara yol açtıklarını biliyorum ancak araba ile uzun bir yolculuğa çıkacaksanız, bunlardan birini kullanabilirsiniz. Eğer sakinlik sağlayacaksa ve yolculuk aileniz için daha iyi geçecekse, çok uzun süreli olmayarak bu yöntemi denemeniz doğru olabilir.

Basit Oyunlar Oynayın
Çocuğunuzun dikkatini tek bir şeye sabit tutmaması için arabanızda beraber oynayabileceğiniz birçok oyun vardır. Taş, kağıt, makas gibi basit oyunlar oynamak ya da yolda kaç tane kırmızı araba olduğunu beraber saymak deneyebileceğiniz sadece iki oyun önerisidir. Tecrübelerime göre bu oyunlar yolculukları keyifli hale döndürmede işe yarıyor.

Kaynakça
https://www.everydayfamily.com/slideshow/5-tips-keeping-toddler-happy-car/

Dilgem uzmanlarından destek almak ve randevu oluşturmak için: +90 (216) 456 42 42
                                                                                                                 +90 (533) 165 60 94