Çocuğunuzun İstifra Etmesi

Çocuğunuzun İstifra Etmesi

 

İstifra etmek, muhtemelen çoğumuz için oldukça kötü bir durumdur. Son derece korkunç olmasıyla birlikte istifranın derhal ele alınması gerekir. İnsanlardan hayvanlara kadar her canlı istifra eder ama çocuklar istifra etmede ustalardır. Bu makale çocukların hangi sebeplerle ve ne gibi durumlarda istifra ettiklerine dair sizlere bilgi sunuyor.
 

 

Yiyeceklere Karşı Alerjiler
Çocuklarda, onları istifra ettirebilecek yiyeceklerin listesi uzun olabilir. Bununla birlikte, birçok çocuğun süt, soya, buğday, balık, yumurta vb. gibi yiyeceklere karşı alerjisi olabilir.

Kaygı
Çocuklar hayatlarında çok fazla stres altında olabilir. Okulda tedirgin olabilirler veya oyun alanındaki diğer çocuklar hakkında endişelenebilirler. Kaygı yetişkinlerde çocuklardan daha fazla yaygındır ancak çocuklarda daha ciddi sorunlara neden olabilir.

Susuzluk
Eğer çocuğunuz uzun süre dışarda oynuyorsa, en son düşündüğü şey su içmek olur. Ancak susuz kalma nedeniyle istifra etmek, tek amacı uzun süre oyun oynamak olan küçük çocuklarda yaygındır.

Grip
İstifraya sebep olabilir.

Gıda Zehirlenmesi
Yeterince uzun süre pişirilmemiş etler gıda zehirlenmesine yol açabilir. Süt ürünlerinin de buna neden olduğu bilinmektedir. Gıda zehirlenmelerinde yoğun istifra durumu yaşanabilir.

Gastroenterit (Mide Gribi)
İçinde "grip" kelimesi olmasına rağmen, tam olarak grip değildir. Mide gribi olarak adlandırılan bu duruma bakteri, parazit veya virüsler neden olabilir.

Aşırı Yemek Yeme
Çocuğunuzun karnı çok doluysa, yiyecekleri dışarı çıkarmak için başka sebebe ihtiyacı olmayacaktır.

Artık istifranın nedenleri üzerine bilgi sahibi olduğunuza göre, mide bulantısı ve istifra durumunda bunun asıl sebebinin ne olduğunun belirlenmesi ve neler yapılabileceği için bir uzmanla görüşmeniz büyük önem taşımaktadır.

 

Kaynakça
https://www.everydayfamily.com/vomit-and-your-child/