Çocuklar İçin Rol Yapma Oyunları

Çocuklar İçin Rol Yapma Oyunları

Rol yapma oyunları çocuklarda 12 yaşına kadar oynanabilir. Çocuğunuz sizinle oyun oynamak isterse ve en sevdiği oyuncaklarını yanında getirmişse bunu bir fırsata çevirin ve çeşitli rol oynama fikirlerini kullanın.

Terapötik Oyunlar

Çocuğunuzun yakın zamanda karşılaştığı bir sorunu, oyununuz için temel olarak ele alın. Örneğin, çocuğunuz örümceklerden veya böceklerden korkuyor. Oynadığınız bu oyunda da, ayıcığı çocuğunuzu örümceklerden kurtarıyor.

Annenin Yardımcısı

Belki de çocuğunuza öğretmek istediğiniz bazı sorumluluklar vardır. Örneğin; yemek yemeden önce ellerini yıkaması veya giysilerini kendi giymesi gibi. Burada da rol yapma oyunlarını kullanabilirsiniz.

Yaşamla İlgili Oyunlar

Sadece yaşamı temel alan durumları oyuna temel olarak alabilirsiniz. Son zamanlarda bir sergiye veya bir akvaryumu gezmeye gittiniz mi? Öyleyse oynayın! Arkadaşlarınızı çocuğunuzun oyuncaklarını görmeye davet edin, küçük bir kutuya koyduğunuz oyuncak balıklarla oynamak için kutuyu akvaryummuş gibi hayal edin. Hayal gücünüzü kullanın! Oyuncaklar arasındaki sohbeti taklit edin!
 

{!GALLERY}