Çocuklarınızı Dışarı Çıkarın – Çocuğunuz İçin 5 Harika Bahçe Düzenlemesi Fikri

Çocuklarınızı Dışarı Çıkarın – Çocuğunuz İçin 5 Harika Bahçe Düzenlemesi Fikri

Artık çocukların teknolojik cihazlarla çok zaman geçirdiği bir gerçektir. Bu durum onların sadece görüşlerini ve duruşlarını incitmiyor aynı zamanda onları daha az sosyal hale getiriyor. Bu nedenle, çocuklarınızın dışarda vakit geçirmesinin bir yolunu arıyorsanız bahçenizi onların seveceği şekle dönüştürebilirsiniz. İşte bahçe düzenlemesi için size yardımcı olabilecek 5 harika ipucu.

Basketbol Potası Bulundurun.

Çocuklarınızın daha fazla hareket etmeleri gerektiğini düşünüyorsanız bahçenize bir basketbol potası yerleştirmek doğru bir fikir olacaktır. Spor mağazasından bir pota alın ve aynı zamandan çocuklarınızın basketbol için gerekli donanıma sahip olduklarından emin olun.

Çizim Tahtası Bulundurun.

Çocuklar özellikle büyük bir çizim tahtası varsa, onu kullanmayı severler. Bir yazı tahtası çok fazla yer kapladığından tahtayı bahçenize yerleştirmek harika olabilir. Bu konuda onlar için harika olan bir diğer faktör de dışarda çizmeleri için onlara ilham verecek çok fazla şeyin olmasıdır.

Alanlarınızı Ayırın.

Çocuklarınızla bahçeye çıktığınızda aynı alanda durmak yerine yetişkinler ve çocuklar için ayrı alanlar oluşturabilirsiniz. Bu şekilde çocuklarınız oyunlarını oynarken siz de dinlenebilirsiniz. Tasarımı doğru yaptığınızdan emin olmak isterseniz profesyonellere danışabilirsiniz.

Çocuğunuza Uygun Bir Bahçeniz Olsun.

Bahçe işlerinizi çocuklarınıza uygun hale getirebilirsiniz. Bütün ailenin sosyal iletişime katılımını istiyorsanız bahçenizi çocuk dostu yapmanız şarttır. Bu, bahçe aletlerinin güvenli bir şekilde saklanması ve dikenli bitkilerin bulundurulmamasını da gerektirir. Meyve sebze toplarken veya ekerken çocuklarınızdan yardım istemeniz de iyi bir fikir olacaktır.

Zıplama Platformu Yapın.

Yaz aylarında çocuklarınız günlerini üstünde su bulunan bir zıplama platformunda geçirebilir. Platformun üstüne hortumla biraz su fışkırtın ve çocuğunuzun iyi vakit geçirmesini sağlayın. Ancak sudan ve diğer düşme tehlikelerinden dolayı gözünüzü çocuğunuzdan ayırmayın.

Çocuğunuz için tüm bu bahçe düzenlemesi fikirlerinin uygulanması son derece kolaydır ve çocuklarınızın dışarda vakit geçirmesine yardımcı olacaktır. Ve hiçbir şey çocuğunuzun zihnini, bedenini ve ruhunu temiz havada geçirilen kaliteli bir zaman kadar besleyemez.

Kaynakça: https://www.kidsinthehouse.com/blogs/carolinpetterson/get-the-children-outside-5-awesome-backyard-ideas