Çocuklarınızla Birlikte Yapabileceğiniz 6 Akşam Aktivitesi

Çocuklarınızla Birlikte Yapabileceğiniz 6 Akşam Aktivitesi

İçinde yaşadığımız modern çağ, çocuklar ve ebeveynlerin geçmişte olduğu gibi birlikte çokça vakit geçirip yakın bir bağ kurmalarına maalesef ki izin vermeyebiliyor. Eskiden, vakit geçirmek için televizyon, tablet ya da cep telefonları gibi araçlar yoktu, bu yüzden eğlenmek için bir şeyler bulmak gerekiyordu ve aile aktiviteleri oldukça yaygındı. Çocukken aileyle yapılan birçok farklı şey, yetişkinliğe erişildiğinde dahi anılarda canlı kalmakta ve kişiyi beslemektedir. Aile ile gerçekleştirilen etkinliklerin anıları, çocuk ve aile arasında çok daha yakın bir bağ olmasını sağlar. Fakat bugün çocuklar aynı şeyleri yapabiliyorlar mı? Muhtemelen çok az ya da hayır, ama yapmalılar. İşte çocuklarınızla yapabileceğiniz 6 eğlenceli akşam aktivitesi.

 

1.Birlikte Bir Yemek Pişirin
Eğlenmeye başlamanın ve bağ kurmanın en kolay yolu ailenizle birlikte bir yemek pişirmektir. Bu aktivitede başarılı olursanız, bunu aileniz için düzenli hale getirebilirsiniz. Önemli olan her şeyi iyi planlamanız ve herkesin katılmasıdır. Eğlence kendi kendine gelecektir. Öncelikle hazırlamaya çalıştığınız yemeğe karar verebilirsiniz. Bunun herkesin seveceği bir şey olduğundan emin olun. İhtiyacınız olan tüm malzemeleri alın ve görev dağılımı yapın. Çocuklar masayı hazırlamaya yardımcı olurken, siz anne ve babalar da yemek pişirme ve dilimleme işlerini yapın. Ancak çocukları da yemeğin yapım sürecine dahil ettiğinizden emin olun. Bundan zevk alacaklar ve bir şeyler de öğrenecekler. Sonunda da tatlıyı unutmayın.

2.Çocuklarla Film Gecesi
Çocuklarla eğlenmek için birlikte film izlemekten daha iyi bir yol olmayabilir. Bu asla başarısız olmayacak eski moda bir etkinliktir. Ancak çocuklarla birlikte keyifle izlenecek doğru bir film seçtiğinizden ve filme başlamadan önce kendinizi hazırladığınızdan emin olun. Işıkları kısın ve biraz aperatif hazırlayın. Filme başlamadan önce herkes hoşnut ve rahat olmalı, sonra eğlence başlayacaktır. Film seçimi konusunda çocuklara karşı yumuşak davranmaya ve ortak karar almaya çalışın.

3.Sanat Gecesi
Çocuklarınızın yaratıcılığını artıracak şekilde gelişmesini sağlamak, onları daha iyi bireyler haline getirecektir. Sanatla kendini ifade etmek çok önemlidir ve evinizde birisinin bir sonraki Picasso olup olmayacağını asla bilemezsiniz. Haftada bir kez ailenizle bir sanat gecesi düzenlemeye çalışın. Sanatla ilgiliyseniz bu durum, çocuklarınıza liderlik etmenize, onlara yardım etmenize ve eğlenmelerine izin vermenize yardımcı olabilir. Önemli olan eğlenmek ve herkesin elinden geldiğince katılmaya çalışmasıdır. Çizebilirsiniz, resim yapabilirsiniz, hatta heykel bile yapabilirsiniz. Ancak zaman zaman yaptığınız aktiviteleri değiştirmeye çalışın ki çocuklarınız farklı sanat formlarını deneyimleyebilsin. Bu, onları daha fazla teşvik edecek ve sevdikleri şeyi bulmalarına izin verecektir.
 

{!GALLERY}