Çocuklarla Rahat Seyahat İçin 13 İpucu

Çocuklarla Rahat Seyahat İçin 13 İpucu

 

Her yaşta çocukla seyahat etmek zor olabilir. Aşağıdaki ipuçlarıyla seyahatlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

 

1. İlaçları Hazırlayın: Çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu ilaçları yanınıza aldığınızdan emin olun. Eğer almadıysanız, tanımadığınız bir şehirde bir sağlık sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çocukların asetaminofenlerini veya benzeri ilaçları da dahil tüm ilaçları yanınıza alın.

2. Çocuk Bezi ve Ekstra Kıyafet: Çocuk bezi söz konusu olduğunda, elinizde olandan çok fazlasına sahip olmak her zaman daha iyidir. Son dakikada bez bulabileceğiniz bir mağazaya yakın olamayabilirsiniz. Temiz giysiler, dökülen bir içecek veya tuvalet durumunda sizi kurtaracaktır.

3. Farklı İklimler İçin Hazırlanın: Havalar sert ve hızlı bir şekilde değişebilir, bu nedenle bir günün değişik göstermesi durumunda çocuğunuz için çeşitli kıyafetler aldığınızdan emin olun.

4. Aile Oyunlarını Hazırlayın: Oyunlar, uzun araba seyahatleri veya uçuşlar için kullanışlıdır. Kız çocuklarının birlikte oynayabileceği makyaj oyunları, herkesin birbiriyle etkileşime girmesine yardımcı olacak ve aynı zamanda teknolojiye de ara verilmesini sağlayacak. Çıkartma kitapları küçük çocuklar için harikadır çünkü çıkartmaları sökmek ve istedikleri yere yerleştirmek için çok fazla odak ve çaba harcarlar.

Boyama sayfaları, labirentler, kelime oyunları vb. içeren etkinlik kitapları da daha büyük çocuklar için mükemmeldir. Başparmak güreşi gibi eski moda oyunlar her yaştan çocuklar için çok eğlenceli olabilir.

5. Seyahatiniz için elektronik cihazlarla ile ilgili kurallar uygulayın: Seyahat esnasında ne kadar süreceğini izleyeceğinizi çok net bir şekilde açıklayarak seyahat sırasında tartışmaktan kaçınabilirsiniz:

Çocuklar, elektronik oyunlar oynamayı tercih etme ya da film izleyip izlememe konusunda seçim yapabilir.

Elektronik cihaz vakti tükenmeye başladığında, aile oyunları hazırlayın. Ayrıca, sesli kitaplar daha rahatlatıcıdır.
{!GALLERY}
6. Bir Seyahat Günlüğü İçin Teşvik Edin: Çocuklarınız daha büyükse, gördükleri her şeyin günlüğünü tutmaları için onları teşvik edin. Hatta neyi sevip neyi sevmediklerini bile yazabilirler.

7. Belgelerinizi Kontrol Edin: Yurtdışına çıkıyorsanız, seyahatinizden önce tüm belgelerin doğru ve güncel olduğundan emin olun. Gümrükler, seyahat etmenize izin vermezlerse durumunuz daha zor olacaktır.

8. Bebek Mendili Bulundurun: Bebek mendilleri çocuğunuzun yaşı ne olursa olsun kirleri temizlemek için kullanışlıdır.

9. Acil Durum Kiti Hazırlayın: Nelerle karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz. Bu çantanın içinde su, atıştırmalıklar, para ve cep telefonu ile birlikte ilk yardım malzemeleri olduğundan emin olun.

10. Çocuğunuza Neler Olduğunu Anlatın: Küçük çocuklar sık ​​sık yeni bir durum ortaya çıktığında endişelenir. Çocuğunuza, kendisini hazırlaması için yolculuktan bahsedin. Birçok çocuk etraflarında neler olup bittiğini anladıklarında daha rahat hissedeceklerdir. 18 ay – 4 yaş arası olan çocuklar için, yolculuk için resimli bir kitap hazırlanabilir.

11. Çocukların Seçimlerini Gözden Geçirmelerine İzin Verin: Çocuklar, özellikle daha büyük olanlar, kendi kıyafetlerini seçme özgürlüğüne sahip olmak ister. Çocuğunuzun önce valizini hazırlamasına izin verin, sonra gerçekten ihtiyaç duyacakları şeyleri koyduklarından emin olmak için kontrol edin.

12. Çok Yürüyecekseniz, Küçük Çocuklar İçin Bebek Arabası Alın: Küçük bacaklar kolayca yorulurlar ve çocuklar bundan dolayı sinirli olabilirler. Bu riski azaltmak için bir bebek arabası alın.

13. Tanıdık Yiyecekler Yiyin Ve Rahatlatıcı Oyuncaklar Alın: Çocuklar, tanıdıkları ve keyif aldıkları yiyecekleri yemek gibi aşina oldukları şeylerle rahatlarlar. Ayrıca yeni bir yere seyahat etmek, çocukları etnik yemeklerle ve yeni tatlarla buluşturmak için iyi bir zaman olabilir. Yemek zamanını heyecan verici bir yemek macerası olarak kullanırsanız, tüm aile için eğlenceli bir deneyim olacaktır. Çocuğunuzu farklı yemekleri yemesi için zorlamamanız gerektiğini unutmayın.

Kaynakça
https://riseandshine.childrensnational.org/13-tips-for-traveling-with-children/