Çok Sıcak veya Yağmurlu Günler için Evde Yapılabilecek 5 Şey

Çok Sıcak veya Yağmurlu Günler için Evde Yapılabilecek 5 Şey

Yaz mevsimi harika dış mekân oyun seçenekleriyle bilinir, ancak hava çok sıcak veya yağmurlu olduğunda, birçok anne-baba çocuklarını dışarıya çıkarmadan nasıl eğlendireceklerini düşünmeye çalışırken sıkışıp kalıyor. İç mekân oyunları için hala birkaç fikir almaya ihtiyacınız varsa, kendinizi daha fazla yormayın! Çocuklarınızın dışarıda geçiremeyeceği kadar sıcak veya yağmurlu günlerde onları mutlu etmek ve eğlendirmek için aşağıdaki fikirlere göz atın.

 

Yenilebilir slime kullanın.

Cıvık maddeler hiçbir zaman şu anda olduğu kadar popüler olmamıştı. Çocuğunuz bu tarz şeyleri seviyorsa, bu yeni ürünleri de seveceğinden emin olabilirsiniz Yenilebilir cıvık maddeler şu an her yaştan çocuğun ilgisini çekiyor.

Yaz ziyafeti yapın.

Sırf dışarıda olamadığınız durumu, lezzetli bir yaz yemeğinin tadını çıkaramayacağınız anlamına gelmez. Mutfakta vakit geçirmek için sıcak veya yağmurlu bir günü fırsat olarak kullanabilirsiniz ve çocuğunuzla birlikte ev yapımı dondurma gibi basit şeyler hazırlayabilirsiniz.

Yaratıcı olun.

Çocuklarınız çizmeyi, boyamayı, inşa etmeyi ve yaratmayı seviyorsa, beraber yazlık bir tekne yapabilirsiniz. Genellikle yaz ayında uğraşlar herhangi bir özel malzeme gerektirmez ve çocuğunuzun özgür kalmasını sağlayarak eğlendirir. Pencerelerinin dışına veya arka bahçeye asmak için bir kuş kafesi yapmayı, balkona koymak için saksıları boyamayı düşünebilirsiniz.

Yaz filmleri izleyin.

Sıcak ya da yağmurlu bir yaz gününde, ışıkları karartmak ve serin ortamda bir film izlemek kadar rahatlatıcı bir şey yoktur. Bu yaz, çocuklarınız bazı klasik filmlerin büyüsünü deneyimlemesini sağlayın.

Yüksek sesle okuma yapın.

Farklı çocuklar farklı derecelerde okumayı severler ama genel olarak çoğu çocuk okumayı sever. Dışarıya çıkamayacak kadar sıcak veya yağmurlu hava varsa, ailecek sesli okumak için bir kitap bulun. İster resimli kitaplar seçin, ister birkaç gün veya hafta boyunca okuyacağınız bir kitap seçin, çocuklarınızın hikâyeleri sevdiğinden emin olabilirsiniz!

Kaynakça: https://www.everydayfamily.com/blog/five-things-hot-rainy-play/?internallink=blogtopslider