Erken Öğrenmeyi Teşvik Etmek İçin 5 İpucu

Erken Öğrenmeyi Teşvik Etmek İçin 5 İpucu

 

Yeni yürümeye başlayan çocuklar ve okul öncesi dönemdeki çocuklar, etraflarındaki dünyayı merak içinde ve bilgiye aç bir şekilde öğrenmeye bayılırlar. Bu durum da matematiği, okuma becerilerini ve daha pek çok şeyi eğlenceli bir şekilde öğrenmeyi kolaylaştırır. Çocuklarınızda erken öğrenmeyi teşvik etmek için, birkaç şeyi aklınızda tutmanız gerekir.

 

1 – Zamanlama Her Şeydir.
Çocuğunuzun kendini yenilemesini ve onlarla birlikte resimli kartları ve diğer öğrenme araçlarını kullanarak kendini iyi hissetmesini istersiniz. Çocuğunuz sizden farklı değildir. Sadece hasta, yorgun veya aç olduğunda huysuz olurlar. Kahvaltının ardından öğle yemeği ya da dinlenme saati genellikle öğrenme için en iyi zamanlamalardır.

2 – Basit Olun.
Çocuğunuzu sinirlendirmek öğrenmeyi teşvik etmez. Okuma becerilerini öğretirken, harfleri ve kısa, resimlerle birleştirilen basit sözcükleri kullanarak başlayın. Çocuğunuz bu öğrenme ortamına hazır değilse endişelenmeyin. Bırakın, zamanla yakında normale dönecektir.

3 – Rutinler Oluşturun.
Resimli kartlar haftada yaklaşık 3-5 kez doğru kullanıldığında, erken öğrenmeyi hızlandırır ve artırır. Bununla birlikte, rutinler oluşturmak esastır.

4 – Tekrarlayın.
Her tekrarınızda bir harf, kelime, sayı veya kavramı gizlemeye çalışın. Devam etmeden önce de 4-5 kez tekrarlayın. Ayrıca, aynı simgelerle eşleşen kartları aynı sırayla bırakmayın. Çocuklar, anlamlandırma yerine ezberlemeye çalışırlar. Çocukların yeni kavramları anlamalarına ve tanımalarına daha iyi yardımcı olmak için kaliteyi hedefleyin.

5- Olumlu Olun.
Deneyimi eğlenceli ve olumlu hale getirmek için çocukların ilgisini çekerek alkışları, komik sesleri ve övgüleri kullanın. Bunları yapmanız durumunda, daha fazlası için tekrar denemeye devam edeceklerdir.

Kaynakça
https://www.horizoneducationcenters.org/blog/bid/345647/Five-Tips-to-Boosting-Early-Learning-with-Flash-Cards

Dilgem uzmanlarından destek almak ve randevu oluşturmak için: +90 (216) 456 42 42
                                                                                                                      +90 (533) 165 60 94