Evde Fizik Tedavi İpuçları ve Hastaların Bilmesi Gerekenler

Evde Fizik Tedavi İpuçları ve Hastaların Bilmesi Gerekenler

Şu an zamanların oldukça zor olduğu bir gerçek. COVID-19 salgını büyüdükçe, gittikçe daha fazla endüstrinin ağır bir şekilde vurulduğunu görüyoruz. Bu virüs özellikle sağlık sistemlerini etkilemektedir, çünkü ön cephelerde çalışanlar bakımı sosyal uzaklaşma kılavuzlarıyla dengelemeye çalışmaktadır. Bunu özellikle fizik tedavi endüstrisinde yaygın olarak görüyoruz. Çoğu fizik tedavi uzmanı, iyileşme gösteren hastalara yardımcı olmak için uygulamalı bir ortamda çalışmayı tercih eder. Bununla birlikte, sosyal uzaklaşma kuralları büyüdükçe, gittikçe daha fazla fizyoterapistin uzaktan iyileşmeye yardımcı olmaya zorlandığını görüyoruz. Neyse ki, evde fizik tedavi için hem hastalara hem de fizyoterapistlere yardımcı olacak bazı ipuçları vardır. Bu salgını geçtikten sonra bile, bu evde fizik tedavi ipuçları hala rehberlik edebilir! Aşağıya bir göz atalım.

Evde Fizik Tedavi İpuçları

Online Seanslar

Şu anda zamanlar zor ve birçok insan işsizlik yaşıyor. Şu anda evde olanlar ise çocuklarla ilgileniyor ve çeşitli şeyler yapıyor. Kesinlikle gerekli olsa da fizik tedavi bu zor durumda en son düşündükleri şey olabilir. Ayrıca fizik tedaviyi kendi başlarına yapmaktan kendilerinin emin olmamaları da mümkündür.

Bu nedenle, telefon veya video yoluyla bazı online seanslar yapılması yardımcı olabilir. Bu, herhangi bir soruyu nasıl hissettiklerini ve cevapladıklarını soran basit bir telefon görüşmesinden, aslında bir video görüşmesi yoluyla terapi egzersizine geçmeye kadar değişebilir. Ne olursa olsun, hastalarınızı şahsen görmemekle birlikte evde fizik tedaviye yardımcı olabilirsiniz.

Seanslarınızı;

Eğlenceli Yapmaya Çalışın

Dürüst olalım, kim olursanız olun, bu süre boyunca evde sıkışıp kalmak, herkesin biraz çıldırmasına neden olur. Can sıkıntısını hissetmeden önce izleyebileceğiniz çok fazla TV veya pc oyunları var. Hastanızın evde fizik tedavisine biraz eğlence katmanın bazı yollarını önermeye çalışın.

Elimizdeki bir öneri, hastanızın çalışırken bir miktar müzik dinlemesini sağlamaktır. Bu, rutinlerine biraz eğlence katmanın harika bir yoludur. Fizik tedaviyi daha eğlenceli hale getirmenin bir başka yolu da ailenin katılımını sağlamaktır. Bir yaralanma veya rahatsızlık yaşamıyor olsalar bile, evdeki diğer insanların aktif kalmasını sağlamak için harika bir yoldur!

Hedefler Belirleyin

Bir başka harika motivasyon aracı da hedefler belirlemektir. Hastalarınızın birçoğu hedefe yönelik olacak ve bu hedefler onlara sabırsızlıkla bekleyecekleri bir şey verecektir. Küçük, günlük veya haftalık hedefler belirlemelerini sağlayın. “Tüm egzersizleri hafta sonuna kadar tamamla” veya “X miktarında kilo yaralı kolla kaldırabilme” gibi şeyler. Bu, hastaları ayağa kalkmaya çalışırken motive etmeye yardımcı olacaktır. Uzun vadeli hedefler de yapılmalıdır.

Sağlıklı Kalmalılar

Hastalar sağlık ve virüs yayılımı yönergelerinin farkında olmalıdır. Bununla birlikte, onlara sosyal mesafeli olmanın ve sağlıklı kalmanın önemini vurgulamanız önemlidir. Vücutları zaten bağışıklık sistemini tehlikeye atabilecek bir yaralanmanın rehabilitasyonuna yardımcı oluyor. Evde yapılan en büyük fizik tedavi ipuçlarından biri, yaralanmanın üzerine başka hastalıkların yakalanma riskini azaltmak olacaktır. Evde kalmayı ve potansiyel olarak maruz kalan insanlardan kaçınmayı bildiklerinden emin olun. Bu, sürecin mümkün olduğunca pürüzsüz ve ağrısız hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Kaynakça: https://www.alliedtravelcareers.com/blog/at-home-physical-therapy-tips-patients-should-know/