Evde Sağlıklı Yaşam: Çocuklarını Sağlıklı Alışkanlıklar Edinmelerini Sağlayacak Aktiviteler

Evde Sağlıklı Yaşam: Çocuklarını Sağlıklı Alışkanlıklar Edinmelerini Sağlayacak Aktiviteler

Çocuğunuzun yemeğini bitirmesini sağlamaya çalışıyorsunuz, ama bir kaşıktan sonra, tabak itiliyor. Uzun bir günün sonunda, egzersizin önemli olduğunu biliyorsunuz ama ailenizle birlikte tek istediğiniz kanepede oturmak.

 

Hepimiz bu gibi durumları yaşıyoruz. Ancak yoğun hayatlarda bile, çocuğunuzla birlikte her gün sağlığı ve iyiliği geliştirici çalışmalar yapmak mümkün. İşte birkaç öneri:

 

Aileler için 5 Sağlıklı Aktivite

 

Kendi yiyeceğinizi yetiştirin.Çocuklarınızın sebze yeme konusunda heyecanlanmasını istiyor musunuz? Çocuğunuzla birlikte tohum veya fide toplayıp bahçenize ekmek için birlikte çalışabilirsiniz. Hasat zamanını beklerken, her gün bitkileri sulayarak ve değişiklikleri gözlemleyerek çocuklarınızın heyecanlarını ve beklentilerini artırın.

 

Birlikte pişirin. Çocuğunuzla birlikte yemek hazırlamak, birlikte sağlıklı yemek pişirme ve yeme alışkanlıkları kazanmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca günlük bir işi mükemmel bir bağlanma deneyimine dönüştürme şansı verir. Aileniz daha genişse ve mutfakta çok fazla yemek yapılacaksa, iş bölümü yapın ve yönetin. Çocuklarınızdan biriyle bir gece akşam yemeği hazırlayın, eşinizin ve diğer çocuğunuzun da ertesi gece yemek yapmalarını sağlayın ve sonra sırayla herkesin yemek yapmasını sağlayın.

Birlikte yemek yiyin. Her sabah kapıdan çıkmak için acele ediyorsanız ya da akşamları buluşuyor ve iş toplantıları yapıyorsanız, tüm aileyi yemek için bir araya getirmek zor olabilir. Ancak günde en az bir kez birlikte yemek yemeyi deneyin – hangi öğün olduğu önemli değildir.

 

Dışarı çıkın. İster yürüyüş yapın, ister bisiklet sürün, ister dışarıda oynayın, açık havada birlikte eğlenmek, herkesin ihtiyaç duyduğu egzersizi yapmasına yardımcı olabilir. Cumartesi sabahı dergi incelemek yerine mahallede bir yürüyüşe çıkın. Yakınınızdaki bir oyun parkında bir hafta sonu bisiklet veya paten sürün. Veya sinema salonuna gitmek yerine, bahçenizde spor aktiviteleri yapın.

 

Aile bağlantıları için zaman ayırın. Bir aile olarak bir araya gelmek için her haftanızı bir kenara ayırın. Bu bir yemek vakti kadar basit olabilir. Bu vakitlerde istediğiniz aktiviteleri yapabilirsiniz ancak etkinliklerin herkese konuşma ve bağlantılar için bolca zaman sağladığından emin olun.

 

Cesaretlendirin ve övün. Sağlıklı yaşam da kendinizi iyi hissetmek demektir. Çocuğunuz bir sınavı için endişeli mi? Eşiniz iş yerinde zorlu bir sunuma mı hazırlanıyor? Sağlıklı bir aile kültürünü yaratın ve herkesin başarısını kutlayın.

 

Yoğun günlerin ve yoğun gecelerin ortasında bile, bu fikirlerle beslenme, egzersiz ve aile zamanına odaklanabilirsiniz. Bu aktiviteler sadece ailenizin sağlıklı ve aktif kalmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda mutluluğunuzu artıracaktır.

 

Kaynakça
https://blogs.brighthorizons.com/familyroom/health-wellness-activities-for-kids/

Dilgem uzmanlarından destek almak ve randevu oluşturmak için: +90 (216) 456 42 42
                                                                                                        +90 (533) 165 60 94