Gerçek Resimlerle 5N-1K Soruları

Gerçek Resimlerle 5N-1K Soruları

 

""

 

Bu sıraları 3 yaş ile ilkokul 2.sınıf arasında olan öğrencilerle çalışıyorum. Her gün 5N-1K sorularını hedef aldığımı hissediyorum (muhtemelen öyle yaptığım için!). Bu harika resimleri yakaladım ve gerçek resimleri kullanarak 5N-1K soru materyallerini hazırladım. Mutlaka bir kere bak!

 

 

""

 

Bu paket, kim, ne, ne zaman ve nerede soruları hedeflemektedir. Her kartın 2 resim seçeneği vardır. Her 5N-1K soru tipi için 20 kart vardır.

 

 

""

 

Ayrıca kart destesi kılıflarını da işin içine dahil ettim! Aşağıda gösterilen kılıflardaki semboller her kartın sol üst köşesinde bulunmaktadır. Semboller ayrıca verilen posterlerle de eşleştirilmiştir.

 

 

""       ""

 

Her soru türü için 2 poster ekledim. Posterlerden bir tanesi oldukça basittir ve 5N-1K soru kelimesini, sembolünü ve temel bir açıklamayı içerir. Biraz karmaşık olan posterde ise, cümle başlangıçları ve her sorunun nasıl cevaplanacağına dair örnekler verir.

 

 

""

 

Sürekli olarak daha fazla (ve daha iyi) veri almaya çalıştığım için, her 5N-1K soru türü için ilerlemeleri izleyen formları dahil ettim.

 

 

""

 

Öğrencileriniz her bir hedeflenen soru türüyle ilgili bilgilerinin arttığını gösterdiklerinde, aşağıda gösterilen sayfalara geçebilirler.

Üstte 1 gerçek resim ve altta 4 soruyu (aynı sembol destekleriyle) içeren bu genelleme sayfalarından 10 tane ekledim.

 

 

 

""

 

Toplamda 67 sayfalık harika, çok yönlü 5N-1K soru materyalidir!

 

Kaynakça: http://speechymusings.com/2016/05/17/wh-questions-with-real-pictures/