Gününüzü Daha Verimli Geçirmek için 10 ipucu

Gününüzü Daha Verimli Geçirmek için 10 ipucu

Bazen zamanımızı ve kısa zaman içinde yerine getirmemiz gereken görevleri yönetmek zor olabilir. Vaktinizi kontrol altına almak ve sağlıklı bir çalışmanın tadını çıkarmak mümkündür.

 

İşte size gününüzü daha verimli geçirmeye yardımcı olacak bazı ipuçları.

 

Günü Daha Verimli Şekilde Geçirmek

 

  1. En yüksek performans sürelerinizden en iyi şekilde yararlanın. Sabah insanıysanız, kahvaltıdan hemen sonra zor görevleri yerine getirin ve öğleden sonra için daha kolay olanı bırakın.
  2. Görevlerinize öncelik verin. Öncelikle önemli veya acil olan işlerinizi tamamlayın ve  e-postalar veya telefon görüşmelerinden rahatsız edilmemeye çalışın.
  3. Bir günlük veya takvim kullanın. Kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinizi takip edin. Asla iki farklı günlük tutmaya çalışmayın, iş ve sosyal sorumlulukları tek bir günlükte birleştirin.
  4. Organize olun. Bakımı kolay fiziksel ve elektronik dosyalama ve depolama sistemleri geliştirin ve düzenli hale getirin. Organize olmak ertelemeyi zorlaştırır.
  5. Daha küçük görevlerle başlayın. Projeleri erteliyor veya başlatmanızın zor olduğunu düşünüyorsanız, küçük bir iş seçin ve onu tamamlamaya konsantre olun. İşleri tamamlamaya başladıktan sonra, bir ritim oluşacak ve kendinizi çok endişeli hissetmeyeceksiniz.
  6. Yapabilecekleriniz konusunda gerçekçi olun. Sözleşmeleri önceliklendirirken veya zamanlarken, kendinize aşırı yüklemeyin. Yalnızca meşgul kalmaya değil, sonuçları iyi bir şekilde elde etmeye odaklanın.
  7. Daha büyük işleri veya projeleri daha küçük parçalara bölün. Büyük bir görevi nasıl bölebileceğinizi planlayın ve ardından her bölüme ayrı ayrı odaklanın.
  8. Kendinizi ödüllendir. Görevlerin tamamlanması için ödüller belirlemek zor işlere başlama isteğinizi güçlendirecektir. Ödülle olarak, film izlemek gibi genellikle yapmaya vakit bulamadığınız bir şey yapın.
  9. Yardım isteyin. Her küçük şeyi kendiniz üstlenmeniz için hiçbir nedeniniz yoktur. Etrafınızdakilerden yardım etmelerini isteyin.
  10. Kendinize bazı sınırlar koyun. Televizyonda ve internette gezinmek keyifli ve rahatlamak için iyidir, ancak ikisinin de asıl işinizden vakit alma eğilimleri vardır. İşlere başlama zamanının geldiğini hatırlatmak için saatinize veya telefonunuza bir alarm ayarlayın.

 

 

Kaynakça: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/ten-tips/10-tips-to-make-more-time-in-your-day

 

 

Dilgem uzmanlarından destek almak ve randevu oluşturmak için:

+90 (216) 456 42 42
+90 (533) 165 60 94