İşlerinizin Tamamlanmasını Beklerken Çocuğunuzun Sinir Krizlerini Engelleyebilmeniz İçin 4 Fikir

İşlerinizin Tamamlanmasını Beklerken Çocuğunuzun Sinir Krizlerini Engelleyebilmeniz İçin 4 Fikir

 

Günlük hayatta işletmelerde ve ofislerde zaman alan işleri kimse sevmez ancak durum bazen kaçınılmazdır. Bazen bu işleri hallederken çocuklarınız da yanınızda olmak zorundadır. Çocuğunuz bu süre zarfında sıkılmaya ve nöbet belirtileri göstermeye başladığında, onu mutlu ve meşgul tutmak için bu fikirleri deneyin.

 

1. Onlara Tüm Dikkatinizi Verin.
Eğer kendiniz de sıkıldıysanız, çocuğunuz bir şeylerle meşgul olmak isterken sizin telefonunuzla vakit geçirmeniz doğru değildir. Çocuğunuzun yarattığı karmaşayı çoğu zaman ona tüm dikkatinizi vererek hafifletilebilirsiniz. Çeşitli yüz ifadelerini yapın, şarkılar söyleyin veya sevdiğini bildiğiniz bir hikâye anlatın. Muhtemelen çocuğunuzun can sıkıntısı çekmek yerine sakinleşmeye ve odaklanmaya başladığını göreceksiniz.

2. Harekete Geçin Ya Da Dışarı Çıkın.
İşinizin biraz zaman alacağını biliyorsanız, kendinizi bekleme salonunda bulunan sandalyelere bağlamayın. Dışarı çıkın, biraz yürüyün ve çocuğunuz enerjisinin bir kısmını kullanma fırsatını yeteri kadar değerlendirdiğinde tekrar geri gelin.

3. Bir Kalem Ve Kâğıt İsteyin.
Kurumların ve ofislerin çoğu kalem ve kâğıtlara sahiptir. Bir kalem ve kâğıt alın, küçük çocuğunuzun resim ya da karalama yapmasına izin verin. Örneğin, ellerini çizmesini ve renklendirmesini isteyebilirsiniz.

4. Anahtarlarınızı Veya Cüzdanınızı Teslim Edin
Çocuğunuz yaşına bağlı olarak, anahtarlarınızla oynamayı veya çeşitli kartları ve fişleri cüzdanınızdan çıkarmayı çok sevebilir. Bu iş biraz dağınıklık yaratmasına rağmen (ve daha sonra tekrar toplamak biraz zaman alacaktır), yeni yürümeye başlayan ve sinir krizi geçirebilecek bir çocuk ile başa çıkmaktan çok daha iyi olabilir.

Kaynakça
https://www.everydayfamily.com/blog/4-ideas-keeping-little-one-occupied-wait/