Konuşma ve Dil Gelişimi için SPARK (CTSST) Kartları

Konuşma ve Dil Gelişimi için SPARK (CTSST) Kartları

Konuşma ve dil gelişimi için Spark Kartlardan oldukça etkilendik.

SPARK Innovations’ta çalışan güzel insanlar bize incelememiz için bir kutu Spark kartı gönderdi. Konuşma terapimizi en üst düzeyde tutmak için her zaman eğlenceli ve ilgi çekici materyaller arıyoruz, bu yüzden teklifi memnuniyetle kabul ettik.

 

Amazon’daki SPARK Innovations ürün açıklamasına göre, SPARK (CTSST) , Cümle Oluşumu ve Tahmin Etme, Soruları Cevaplama, Söyleme Becerileri ve Temel Kavramlar Bilgisi anlamına geliyor. Ben aşağıdakileri de eklerdim.

S: Sıralama

P: Problem Çözme

A: Analiz etmek

M: Mantıklı düşünme

K: Karışımlar

İlk baskı 8 sıralama kartı seti ile birlikte geliyor.

 

  • Kütüphaneye gitmek
  • Bir kasırga için hazırlanmak
  • Bir limonata standı kurmak
  • Veterinere gitmek
  • Futbol oynamak
  • Masayı hazırlamak
  • Plaja gitmek
  • Çiçek ekmek

Kartlar yüksek kalitede ve geniş bir yaş için uygun bir tarzda güzel bir şekilde gösteriliyor. Kartlar 3+ yaş için tavsiye ediliyor.

SPARK kartlarının, özellikle 10 yaşından büyük çocuklar için harika bir araç olduğunu düşünüyoruz. Resim sahnelerindeki ayrıntı miktarı onları sıralama, hikaye anlatımı ve çıkarım yapma, tahminlerde bulunma konularında mükemmel kılabilir. Konuşmaları yönlendirmek için kartların arkasında verilen soruları gerçekten beğendik. Terapide ve ebeveynlerin evde kullanması için harika bir araç gibi görünüyor.

Kartlar problem çözmek için mükemmel görünüyor. Her bir kart dizisi, çocuğun tanımlayabileceği ve çözebileceği bir veya iki soru içeriyor.

Harika ayrıntılı sahneler, kelime dağarcığını genişletmek ve cümle formülasyonunu tartışmak için sayısız fırsat sunuyor. Kartlar isimler, fiiller, fiil zamanları, zamirler, sıfatlar ve edatlar gibi birçok başlığı içeriyor.

Kutu 3+ yaşa uygun olarak hazırlanmıştır, ancak etkinliklerin ve onları gösteren resimlerin çoğunun 9 yaşın altındaki birçok çocuk için çok karmaşık olabileceğine inanıyoruz. Hikayeler, 6 sıralı kartla tasarlanmış, ancak daha basit bir hikaye için 3 veya 4 karta indirgenebilir.

9 yaş üstü çocuklar için SPARK kartlarını kullanacağız ve ebeveynleri de evde öğrenmeyi genişletmek için kullanmaya teşvik edeceğiz.

Kaynakça: https://kidmunicate.com/spark-cards-for-speech-and-language-development/