Küçük Yaştaki Çocuklarınız İçin 5 Erken Öğrenme Aktivitesi

Küçük Yaştaki Çocuklarınız İçin 5 Erken Öğrenme Aktivitesi

Küçük yaştaki çocuğunuz için tasarlanan bazı eğitim programları biraz karmaşık olabilir. Bununla birlikte, kullanacağınız erken öğrenme araçları etkili olmak için çok karmaşık olmak zorunda değildir.
 

Çocuğunuzun okul öncesi eğitime hazırlık becerilerini geliştirmek için bu 5 basit aktiviteyi deneyebilirsiniz:

 

1. Saymak
Çocuğunuzun okul öncesi döneminde sayma yeteneğini geliştirecektir. Sayıları tanımayı güçlendirmeye ve çocuğunuzla her şeyi konuşarak birlikte erken saymaya başlayın. Tabağındaki meyveleri, giydiği kıyafetleri, parmakları ve daha fazlasını sayın.

2. Göster ve Oyna
Çocuğunuza bir şeyleri öğretmek için satın aldığınız öğelerin ötesine bakın. Evde basitçe harfleri, sayıları, renkleri ve şekilleri göstererek ve dışarıdayken etrafınızdaki dünyayı gözlemleyerek çocuğunuza öğrenme fırsatları sağlayın.

3. Resimli Kartlar
Resimli kartlar, okul öncesi çocukların en güçlü becerilerinden biri ve ezbere atılan bir terim olan aktif hatırlamayı teşvik ediyor. Ayrıca çocuklar, içerdikleri bilgileri daha kolay tanımlamaya başladıklarında, bir başarı hissi kazanarak kendilerini olan güvenlerini artırıyorlar.

4. Bulmacalar
Bulmacalar, okul öncesi eğitimde, çocukların daha iyi şekil tanıma ve mekânsal beceriler geliştirmelerine yardımcı olmakta ve yaklaşmakta olan matematik ve fen bilgisi becerilerinin temelini atmaktadır. Çocuğunuza bitirebilecekleri kolay bulmacalar vererek başlayın, sonra daha karmaşık bulmacalara geçin.

5. Okuma
Çocuğunuzla birlikte günde en az 20 dakika okuma pratiği yaparak okuma sevgisini teşvik edin. Okuma deneyimi, beynin birçok alanını harekete geçirir ve çalıştırır, dinleme becerilerini ve fonemik farkındalık (bir sözcüğü oluşturan sesler) gibi erken okuma becerilerini geliştirir. Ayrıca, çocuğunuzla kaliteli bir zaman geçirmenizi sağlar.

Kaynakça
https://www.horizoneducationcenters.org/blog/bid/348894/5-Easy-Early-Learning-Activities-for-Your-Toddler

Dilgem uzmanlarından destek almak ve randevu oluşturmak için: +90 (216) 456 42 42
                                                                                                                +90 (533) 165 60 94