Medbridge Ergoterapi Seminerleri

Medbridge Ergoterapi Seminerleri

Medbridge Eğitim, Ergoterapistlere kolaylık sağlıyor. Ergoterapist ve Ergoterapi öğrencilerinin gerek klinik, gerekse akademik ortamda karşılaştıkları zorlukları en aza indirmek, vaka ve konu çeşitliliği açısından zengin olan Medbridge Eğitim, şimdi DİLGEM ile işbirliği yapıyor.

Klinik uygulamalar, özel uygulamalar ve okul ortamını da dahil eden müdahalelerle Ergoterapist ve Ergoterapi öğrencilerine çeşitli imkanlar sunuyor. Bütün bireyler için yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen bu eğitim programı kanıta dayalı eğitim ve kaynakları ile ergoterapist ve Ergoterapi öğrencilerinin kariyer hedeflerine destek olmayı amaçlıyor.

Ergoterapi disiplini, diğer disiplinlerle iç içe olduğundan bu alandaki uygulayıcıların diğer disiplinler ve kullanım alanları hakkında bilgi sahibi olmaları fazlasıyla önemlidir. Bu eğitim programı geleneksel eğitim metodlarının dışında interaktif ve çok yönlü bir çalışmayı içeriyor. Gerek vaka analizleri gerekse pratik videoları ile bireylerin eğitimi olabildiğince her koldan almalarına olanak sağlıyor. Özellikle pandemi döneminde staj yapamayan ya da fazla danışan ile çalışamamış Ergoterapist ve Ergoterapi öğrencilerinin olabildiğince her alanda daha çok pratik yapabilmelerine olanak sağlıyor.

İçeriğinde 1000’den fazla AOTA onaylı kurs mevcut. 6500’den fazla atanabilir HEP araştırması, etkinliği ve eğitim kaynağının olması tamamen özelleştirilmiş bir kitaplık olduğunu ifade ediyor.

Geniş kitleye hitap eden Ergoterapi disiplinin kendi bünyesinde barındırdığı; nörolojik rehabilitasyon, ortopedik rehabilitasyon, pediatri, psikiyatri, geriatri, günlük yaşam müdahaleleri, sanat terapisi, okul düzenlemeleri, bağımlılık ve daha birçok alan için eğitim imkanı sunuyor.

Ergoterapi’nin geniş kitlelere yardımcı olabilmesi açısından olabildiğince çok konuyu içinde barındıran bu eğitim programı, her türlü dezavantajlı bireye yardımcı olabilmeyi aynı zamanda da yaşam kalitesini olabilecek en maksimum seviyeye getirmeyi amaçlıyor. Bu sistemde ilginizi çekebilecek her ders mevcut.

Online olarak katılabileceğiniz Medbridge Eğitim Programı, günün her saatinde, istediğiniz mekanda, istediğiniz derslere katılabilmenize olanak sağlıyor. Bu dersleri istediğiniz gibi kayıt altına alabilir ve ders notlarınıza ekleyebilirsiniz.

Ergoterapi’de uygun müdahale planı danışanlar için fazlasıyla önem arz etmektedir. Kişiye özel olarak uygulanan müdahaleler çoğunlukla bireyin hayatını olumlu yönde etkilemektedir. Karşılaştığınız bir vakada uyguladığınız sıradışı bir yöntem, seansların ve müdahale planının dengesini tamamen değiştirebilir. Bu eğitim programı ile kendi müdahalenizi belirlemek için gerekli kaynaklara ‘Medbridge Eğitim’ ile ulaşabilirsiniz.

 

Kaynakça

Bu makale Ergoterapist Kadriye Yağmurcu tarafından yazılmıştır.  Kadriye Yağmurcu Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi mezunudur. Ergoterapi master programına dahildir. Pediatrik Rehabilitasyon, Duyu Bütünleme Terapisi, Ergoterapi’de Yaratıcı Hareket ve Dans Terapisi, Nörolojik ve Ortopedik Rehabilitasyon alanlarında çalışmaktadır.